EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A është ky këmbëmadhi?

Shko poshtë

 A është ky këmbëmadhi? Empty A është ky këmbëmadhi?

Mesazh  Luli 30.06.13 10:42

A është ky këmbëmadhi?

 A është ky këmbëmadhi? Timthu11
 A është ky këmbëmadhi? Timthu12 A është ky këmbëmadhi? Timthu10

Shumë dekada pas zhdukjes, duket se këmbëmadhi do të shfaqet sërish. I njohur si njeriu i akullt, qenia misterioze e vrarë në fillim të viteve ’60 të shekullit të shkuar, do të ekspozohet në Austin të Teksasit javën e ardhshme, shkruan "Daily Mail".

Drejtori i muzeut, Steve Busti, tha të mërkurën se këmbëmadhi, i cili mbahet i ngrirë prej dekadash, do të ekspozohet për publikun duke filluar nga 3 korriku.

Njeriu i akullt, apo këmbëmadhi, u gjet nga një person i quajtur, Frank Hansen, i cili u përball me të dhe më pas e vrau duke ruajtur trupin.

Në atë kohë, dy mjekë morën përsipër të bënin autopsinë dhe rezultatet ishin mahnitëse. Qenia ishte mjaft i ngjashëm me njeriun, por dy mjekët nuk arritën të zbulonin më shumë.

Në këtë mënyrë, në lojë hyri edhe FBI-ja, pasi Hansen, fillimisht tha se e kishte gjetur këmbëmadhin në Siberi, por më pas rrëfeu se e kishte vrarë në Minnesota.

Policia mendoi se mos Hansen kishte vrarë një njeri dhe më pas kishte fshehur trupin. Por hetimet nuk sollën asgjë në dritë.
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi