EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Koha do të ndalet plotësisht

+4
RafailZhidro
shqipdon_7
ILIRA
Luli
8 posters

Shko poshtë

Koha do të ndalet plotësisht Empty Koha do të ndalet plotësisht

Mesazh  Luli 15.10.12 21:46

Koha do të ndalet plotësisht


Në një teori te re befasuese, shkencëtarët kanë parashikuar se rrjedha e kohës do të ndalet krejtësisht.

Teoria eshte bazuar ne hulumtimin e zhvilluar nga dy universitetet spanjolle qe synojne te shpjegojne pse zgjerimi i universit duket se pershpejtohet, nje rebus qe i ka habitur shkencetaret per vite me radhe. Ao qe ata dolen ne perfundim ishte se zgjerimi i universit nuk po pershpejtohet aspak; por eshte koha ajo qe po ngadalesohet me nje norme te padukshme dhe eventualisht do te ndaloje teresisht, duke rezultuar ne nje fotografi statike te vazhdueshme per pjesen tjeter te perjetesise.

“Ne besojme se koha u shfaq gjate Big Bengut dhe ne qofte se koha mund te shfaqet, mund edhe te zhduket si pasoje e nje efekti te kundert,” tha kozmologu Gary Gibbons.

Teoria e kohes qe po mbaron u realizua nga hulumtuesit ne dy universitetet spanjolle duke u perpjekur te shpjegojne pse universi po zgjerohet vazhdimisht ne pershpejtim.
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koha do të ndalet plotësisht Empty Re: Koha do të ndalet plotësisht

Mesazh  ILIRA 16.10.12 18:24

une ka kohe qe e kam bere, nuk i kam zevendesuar baterine dhe ajo qendron ashtu e ndalur
ILIRA
ILIRA

137


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koha do të ndalet plotësisht Empty Re: Koha do të ndalet plotësisht

Mesazh  shqipdon_7 16.10.12 19:49

Haha
Shkenctaret pa fakte...
thjesht ska shance edhe eshte 100% e pa kuptimte.
shqipdon_7
shqipdon_7

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koha do të ndalet plotësisht Empty Re: Koha do të ndalet plotësisht

Mesazh  RafailZhidro 11.11.12 11:16

po pra
RafailZhidro
RafailZhidro

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koha do të ndalet plotësisht Empty Re: Koha do të ndalet plotësisht

Mesazh  ijj 11.11.12 15:25

koha nuk egziton.Ate e ka krijuar njeriu.
ijj
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

41


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koha do të ndalet plotësisht Empty Re: Koha do të ndalet plotësisht

Mesazh  angelsweett 13.11.12 17:22

ij..pajtohem me tyy;)
angelsweett
angelsweett

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koha do të ndalet plotësisht Empty PERSHENDETJE!

Mesazh  Dimitrov Xhunga 13.11.12 19:30

KOHA RRJEDH.AJO,"(KOHA)"ESHTE GJITHEDIMENSIONALE.ESHTE E SHTRIRE NE HAPESIRE,ESHTE E SHKRIRE ME HAPESIREN.ESHTE NJESH ME TE.
KU KA KOHE KA DHE HAPESIRE E KU KA HAPESIRE KA DHE KOHE.KOHA ESHTE E PERENDISHME.AJO NUK EKZISTON THJESHT SI NOCION.AJO EKZISTON PAVARESISHT NGA NE.DUAM APO S'DUAM NE AJO ESHTE.JEMI APO S'JEMI NE AJO ESHTE.
KOHA NUK MUND TE NDALOJE THJESHT NGA BATERITE.
KOHA ESHTE JETA.NE KOHEN KUR KA FILLUAR KOHA KA FILLUAR JETA DHE E ANASJELLTA.KOHA ESHTE GJYSMA E PERENDISE DHE GJYSMA TJETER ESHTE HAPESIRA.ATO TE DYJA SE BASHKU BEJNE PERENDINE.
KOHA MUND TE ''NDALET'' VETEM NESE ELIMINOHET HAPESIRA.
A E KUPTOJME CFARE PO THEMI ?
Dimitrov Xhunga
Dimitrov Xhunga

100


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koha do të ndalet plotësisht Empty Re: Koha do të ndalet plotësisht

Mesazh  ILIRA 14.11.12 8:03

dimitrov xhunga shkruajti:KOHA RRJEDH.AJO,"(KOHA)"ESHTE GJITHEDIMENSIONALE.ESHTE E SHTRIRE NE HAPESIRE,ESHTE E SHKRIRE ME HAPESIREN.ESHTE NJESH ME TE.
KU KA KOHE KA DHE HAPESIRE E KU KA HAPESIRE KA DHE KOHE.KOHA ESHTE E PERENDISHME.AJO NUK EKZISTON THJESHT SI NOCION.AJO EKZISTON PAVARESISHT NGA NE.DUAM APO S'DUAM NE AJO ESHTE.JEMI APO S'JEMI NE AJO ESHTE.
KOHA NUK MUND TE NDALOJE THJESHT NGA BATERITE.
KOHA ESHTE JETA.NE KOHEN KUR KA FILLUAR KOHA KA FILLUAR JETA DHE E ANASJELLTA.KOHA ESHTE GJYSMA E PERENDISE DHE GJYSMA TJETER ESHTE HAPESIRA.ATO TE DYJA SE BASHKU BEJNE PERENDINE.
KOHA MUND TE ''NDALET'' VETEM NESE ELIMINOHET HAPESIRA.
A E KUPTOJME CFARE PO THEMI ?


plotesisht dakort me ty Dimitrov, por me duket se ti nuk e ke kuptuar sensin tim te humorit,,, ndoshta duhet ta kisha ilustruar pergjigjen e meparshme me ikonat perkatese.
ILIRA
ILIRA

137


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koha do të ndalet plotësisht Empty Re: Koha do të ndalet plotësisht

Mesazh  Ariu 14.11.12 20:34

Si mund te ndalet dicka qe nuk ekziston?
Koha eshte thjesht nje iluzion......
Nuk ka kohe te lindur por te krijuar.
Ariu
Ariu

System malfunction.
Please reboot.

37


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koha do të ndalet plotësisht Empty PERSHENDETJE!

Mesazh  Dimitrov Xhunga 14.11.12 21:07

E KAM KUPTUAR SH.MIRE SENSIN TUAJ TE HUMORIT.POR FAKTI PSE KAM PERMENDUR FJALEN BATERI (FJALE TE CILEN E PERMENDNI EDHE JU NE PARAGRAFIN TUAJ),NUK DO TE THOTE SE KAM PATUR SI PIKE REFERIMI PERGJIGJEN TUAJ PER TE SHKRUAR ATE QE KAM SHKRUAR.THASHE ME VETE:-Pa te permend njehere nje fjale dosido psh.fjalen bateri a do te jene gjalle ca e ca apo u jane hequr baterite njehere e mire.Mirepo doli se KOHA S'QENKA NDALUR EDHE PSE BATERITE QENKAN HEQUR NGA ORA E MURIT...
Dimitrov Xhunga
Dimitrov Xhunga

100


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Koha do të ndalet plotësisht Empty Re: Koha do të ndalet plotësisht

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi