EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Piloti grek deklaron:Ju spërkasim me kimikate nga ajri

Shko poshtë

Piloti grek deklaron:Ju spërkasim me kimikate nga ajri  Empty Piloti grek deklaron:Ju spërkasim me kimikate nga ajri

Mesazh  xxxadixxx 15.08.12 18:39

Chemitrails, ose Spërkatjet nga Ajri me Kimikate, që deri pak kohë më parë ishin një “hipotezë”, tashmë, vetë goja e një piloti grek, pranon spërkatjen për herë të parë hapur në media.
Albania Observer, ndërkohë e ka trajtuar këtë temë me artikuj të ndryshëm, por mesa duket të gjitha pretendimet e deri tanishme vijnë tashmë dhe vërtetohen nga vetë piloti grek, i cili spërkat me avion me kimikate gjithë territorin e Greqisë, në veçanti qytet e mëdha.

I ftuar në një emision televizivë grekë (Kontra Channel), piloti grek Thanasis Karnezis, pranoi hapur se ai dhe shumë koleg të tij, kryejnë “misione” fluturimesh pa “leje”, pra jashtë hartës së programuar të linjës së avionëve në territorit ajrorë të Greqisë.
Pasi ai shpjegojë me hollësi lëndët djegëse që përdorin avionët, si benzoli, vajguri etj, duke shtuar se të gjithë këto lëndë djegëse lënë gjurmë të hollë dhe shkatërrohen shumë shojet në atmosferë, gjë kjo që duket qartë dhe me sy të zhveshur. Por, më shqetësuesja është fakti se siç edhe pohoi ai se kimikatet që përdoren në këto spërkatje kanë një kohëzgjatje nga 4-5 ditë dhe 7-8 ditë sipas shteteve dhe avionët nuk janë grek por të NATO-s, ndërsa kimikatet që përdoren në këto spërkatje janë si më poshtë:
Benzolio, Nitrozamin, Nikel, Formaiel, Chidorkeanio i pasuruar me Uranium, Hidrogjen dhe Barium.

Madje piloti Karnezis, theksoi se të gjitha këto kimikate janë shumë të rrezikshme për shëndetin e njeriut.
Piloti grek deklaron:Ju spërkasim me kimikate nga ajri  417177_395907947140799_1641463247_n
xxxadixxx
xxxadixxx

106


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi