EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ora Polare në Manton Drove, çfarë parashikon për 04/08/

Shko poshtë

Ora Polare në Manton Drove, çfarë parashikon për 04/08/ Empty Ora Polare në Manton Drove, çfarë parashikon për 04/08/

Mesazh  Fikrro prej 06.06.12 3:44

Ora Polare ne Manton Drove, cfare parashikon per 04/08/2012?

Ora Polare në Manton Drove, çfarë parashikon për 04/08/ Images

Nje imazh i ri, ne arat e Manton i zbuluar me 2 qershor 2012, tregon gjithashtu nje seri tiparesh me karakteristika te rregullta, te cilat mund te ishin krijim njerezor, apo “sinjale te nje anijeje”.

Shpeshhere eshte shume e veshtire, qe dikush te konceptoje apo te gjykoje nje imazh te ri, te shfaqur ne arat me grure; rrathet ne grure -Crop circle – sesi mund te jete nje imazh paranormal apo antropogjen, pra krijim njerezor. Ne fakt, me kete fenomen merren shume specialiste.

Pak kohe me pare, u zbulua nje metode e re, per ç’kodimin e ketyre shenjave, te fokusuara nga fotografi te nxjerra nga ajri, duke perdorur nje program teper primar, Photoshop per te “zvogeluar reflektimin dhe ndriçimin e toneve ndermjetese”.

Kjo metode, favorizoi kapjen e lehte te frekuencave ne shume rrathe te krijuar nga njerezit shume kohe me pare, siç p.sh. “delfine”, ne malin Topi i Arte, korrikun e 2004-es.

Nje imazh i ri, ne arat e Manton i zbuluar me 2 qershor 2012, tregon gjithashtu nje seri tiparesh me karakteristika te rregullta, te cilat mund te ishin krijim njerezor, apo “sinjale te nje anijeje”.
Megjithate, edhe keto ikona nuk ishin dhe aq te “zgjuara”, thjesht ato reflektonin nje “Ore Polare”.

Apo mos valle, ne aren me grure, eshte pikturuar nje ikone – Ore Polare, qe transkriptohet keshtu: Diten e shtune 4 gusht, gjate pasdites rreth ores 18:00-19:00.

Mos valle kjo na paralajmeron per diçka qe do te ndodhe ne ate dite?
Ky eshte dhe shqetesimi i shume specialisteve dhe studiuesve te ketij fenomeni te mistershem, citon albobserver.com.
Kineaste nga National Geographic, ishin aty per te filmuar ikonen e re ne aren me grure, ne Manton.

Per ta ajo perkthehet keshtu: “Ne “oren polare” qe tregon diten e shtune, 4 gusht me 18:45:50, apo 19:43:53 (me dy interpretime) do mund te nenkuptoheshin finalet e atletikes per meshkuj dhe femra ne Stadiumin Olimpik te Londres, qe ne realitet eshte programuar ne çelet te njejten dite ne oren 18:50!” .
Fikrro
Fikrro

484


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi