EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kabala

3 posters

Shko poshtë

Kabala Empty Kabala

Mesazh  Elizza 15.03.10 16:29

Kabala

Fjala Kabala do të thotë shumë gjëra të ndryshme për shumë njerëz të ndryshëm. Në pak fjalë, kjo është një urtësi e lashtë që tregon se si funksionon universi dhe jeta. Në një nivel të fjalëpërfjalshëm, Kabala do të thotë "pranim." Është studim se si ta pranojmë e ta përmbushim jetën tonë.

Ndonjëherë e kemi lënë pas dore faktin se ne nuk jemi të plotëssuar si ne mund të jemi. Këto ndjenja janë kapërcyer nga shumica e njerëzve në një kohë. Dhe mjerisht, ne përpiqemi sa më shumë për të arritur këtë plotësi, aq më shumë kjo na shpëton.

Por, kur flasim për plotësinë, nuk do të thotë për të qenit të lumtur ose përjetimin e një ndjenje të mirëqenies në një mënyrë të përkohshme, sepse të gjithë ne e kemi gëzuar një qart te shkurtër të lumturisë. Kur ne flasim për lidhjen me energjinë e plotësisë, ne e kemi fjalën në ruajtjen e lidhjes suaj me atë në një mënyrë të qëndrueshme, të gjatë dhe të përhershme.

Kabala është një paradigmë e lashtë ende tërësisht e re për ta jetuar. Ajo na mëson të gjitha degët e jetës tonë shëndetësore, marrëdhëniet, biznesi zë fill nga trungu i njëjtë dhe në të njëjtën rrënjë. Kjo është një teknikë se si universi punon në nivelet bazë. Kjo është një mënyrë krejt e re për të shikuar botën që mund të lidhet me ju me llojin e realizimit të përhershëm që ju mund të kërkoni.

Përfundimi në Kabala është një provë e ëmbëlsisë.
Një nga gjërat e këndshme për studimin Kabala është se ajo nuk kërkon që ju të largoheni nga besimin juaj i tanishëm ose rruga fetare. Kabala thjesht do të thellojë kuptimin e universit tuaj dhe do t'ju japë më shumë informacione dhe mjete për të kuptuar pse gjërat po ndodhin me ju dhe si ju mund të lidheni më mirë me dritën e krijuesit dhe për të marrë plotësinë që ju kërkoni.

Kabala mëson parimet universale që vlejnë për të gjithë popujt e të gjitha besimeve dhe të gjitha fetë, pa marrë parasysh përkatësinë etnike apo nga ku vini. Bukuria e studimit të Kabala është se ju nuk jeni të detyroheni të mendoni në një mënyrë të veçantë.

Cili është qëllimi?

Ne të gjithë duam ta kuptojmë më mirë veten, për të jetuar me shumë plotësi jetën, të kemi një përvojë të pasur se kush jemi dhe për çfarë ne jemi këtu. Të gjithë ne duam të jemi të lumtur, dhe në të vërtetë, shumica prej nesh me të vërtetë duan të njëjtat gjëra nga jeta:

* Ne duam të dashurojmë dhe të na dashurojnë
* Ne duam të kemi marrëdhënie të mira
* Ne duam të gëzojmë burimeve financiare dhe të ndjehemi të sigurt
* Duam shëndetin
* Duam që fëmijët tanë të jenë të lumtur dhe të sigurt ...

... Dhe ne kemi pyetje kaq shumë dhe të gjithë duam të kuptojmë kuptimin e jetës sonë.

Si një fëmijë, ju mund të pyesni edhe veten, "Pse jam lindur? Cili është qëllimi i jetës sime? "Pastaj ne rritemi dhe jemi të zënë. Ne duhet të paguajnë qira, të krijojmë një jetë, të ndjekim karrierën, të marrim sende ushqimore. Ndonjëherë jemi të lodhur e gabojmë, një ekzistencë robotike dhe pushojmë të pyeturit e pyetjeve të thella që na hipnotizojnë si fëmijë.

Por ne duhet ta bëjmë? Ne nuk do të jemi shumë më mirë nëse kemi vazhduar të rritemi dhe të zhvillohemi, të mendojmë rreth atyre që e përcaktojnë qëllimin tonë në jetë për të lidhur me potencialin tonë të vërtetë.

Ne kemi qenë të gjithë në një nivel të caktuar të ulje-ngritjeve të jetës. Një ditë, ne jemi ndjerë mirë për veten tonë, ditën tjetër ne jemi në depresion. Një ditë ne jemi të lumtur me partnerin tonë, ditën tjetër kemi pushim. Një ditë ka të holla në bankë, ditën tjetër jo.

Por jeta a duhet të jetë aq shkëmbore? A mund situatat të fillojnë në një pikë dhe vetëm të vazhdojmë të përmirësohen? A është e mundur? A ka ndonjë mënyrë për të arritur atë që duam në jetën tonë? "

Po, ka një mënyrë. Jo vetëm aq, por ju keni gjithmonë mundësinë për të ndryshuar fatin tuaj dhe për të arritur potencialin tuaj të vërtetë. Gjithkush mund të bëjë atë - askush nuk është shumë i ri apo i vjetër apo shumë i mbërthyer në shumë mënyra! Ne të gjithë kemi aftësinë për ta gjetur kuptimin dhe për të arritur plotësimin përtej ëndrrave tona dhe imagjinatës. Ju nuk keni për të jetuar si një robot ose viktimë ose të ndjeheni të hutuar nga një jetë që duket e pavendosur ose e mbushur me rënje të rastit dhe ngritje. Ju nuk keni kufizime, ju mund të fluturoni.

Si? Sipas mendimit tonë të përulur, një mënyrë është urtësia Kabala.
Elizza
Elizza

195


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kabala Empty Re: Kabala

Mesazh  Albaniaa 12.09.13 18:14

avatar
Albaniaa

409


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kabala Empty Re: Kabala

Mesazh  IndigoStar 15.08.14 7:40

Nese dikush perdor Kabalahn per te plotesuar deshirat a funksionojne me vertete?
IndigoStar
IndigoStar

So mote it be !
786 369�⚜️️‍????????️الله
Knowing is Good, but knowing Everything is Better
Making Good Man Better
Family comes first

21


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kabala Empty Re: Kabala

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi