EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Telepatia është reale

4 posters

Shko poshtë

Telepatia është reale Empty Telepatia është reale

Mesazh  Jon 15.12.09 19:54

Shkencëtarët: Telepatia është reale

Telepatia është reale Telepathie

Shumë njerëz kanë marrë një telefonatë nga një person, pikërisht teksa ishin duke menduar për të. Tani, një studim i ri pretendon që kjo formë e telepatisë mund të mos jetë thjeshtë koinçidencë.

Biologu Rupert Sheldrake nga Kolegji i Trinitretit në Angli, tha se forma më e zakonshme e telepatisë në botën moderne ndodh kur dikush mendon për dikë për asnjë arsye të dukshme dhe më pas, ai person telefonon.

Për të zbuluar nëse ky fenomen është një iluzion masiv apo realitet, katër pjesëmarrësve në një eksperiment iu tha se do të merrnin një telefonatë nga një prej katër miqve.

Më pas, studiuesit hodhën zarat për të përzgjedhur telefonuesin. Më pas, të përzgjedhurve iu kërkua që t'i telefononin pjesëmarrësit në studim, të cilit iu kërkua të parashikojë se cili nga katër miqtë e tyre ishte duke i telefonuar, përpara se të ngrinin telefonin. Ligjet e probabilitetit thonë se pjesëmarrësit duhet të gjejnë emrin në 25% të kohës.

Por Sheldrake zbuloi se shumica e pjesëmarrësve e gjetën saktë telefonuesin në 45% të kohës. Të njëjtin rezultat pati edhe me njerëz të cilëve iu kërkua të gjenin një nga katër njerëzit që do u dërgonin një e-mail, përpara se ta merrnin.

Sheldrake, që beson në ndërlidhjen e të gjithë mendjeve brenda një grupimi social, thotë se tashmë po i shtrin eksperimentet e tij për të parë nëse fenomeni funksionon edhe me mesazhet në telefonat celularë. "Nuk është thjeshtë rastësi", thotë ai. "Kjo është provë që tregon se diçka po ndodh me të vërtetë".
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Telepatia është reale Empty Re: Telepatia është reale

Mesazh  Lapsi 23.02.12 16:59

une takohem dit per dit me 3 njerez qe kan afesi te me lexojne mendjen
Lapsi
Lapsi

67


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Telepatia është reale Empty Re: Telepatia është reale

Mesazh  nensila 09.04.12 16:15

hej keshtu me ndodh edhe mua
avatar
nensila

I believe I can fly !

4


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Telepatia është reale Empty Re: Telepatia është reale

Mesazh  Vizitor 10.04.12 13:04

Mund te kete diqka te vertete ketu por mbetet te behet akoma me shume ne kete drejtim
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Telepatia është reale Empty Telepatia eshte reale

Mesazh  protoni 24.04.12 8:39

Telepatia eshte reale, sepse ekzistent eshte njeriu dhe ai ne vazhdimesi transmeton e energji here me pake e here me shume, kjo energji nga individe qe nuk jane trajnuar qe ta ta destinojne ne pikelokacionin e deshiruar,mund te jete si anija pa vale ne oqeanin e terbuar. Ata qe e kane trajnuar veten e tyre ne drejtimin e energjise ne kohe dhe hapesire, ata e perdorin energjine po thuaj sikur mekanizem per te shkaktuar nderhyrje dhe ngacmim tek bota emocionale dhe motivuese e tjetrit, sepse siç une mund ta kuptoj energjite ndeshen ne kohe dhe hapesire, ato kontaktojne me vetedijen apo pa vetedijen tone.
protoni
protoni

32


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Telepatia është reale Empty Re: Telepatia është reale

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi