Top 10 shprehje që kanë bërë histori

Shko poshtë

histori - Top 10 shprehje që kanë bërë histori Empty Top 10 shprehje që kanë bërë histori

Mesazh  Fikrro prej 28.02.11 13:00

Top 10 shprehje qe kane bere histori


Te thena nga njerez te ndryshem ne vende dhe kohe te ndryshme, keto shprehje jane te destinuara te mbeten ne histori.

histori - Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

CHE GUEVARA

"Te jemi realiste! " Kerkoni te pamunduren "histori - Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

MAHATMA GANDHI

"Jeto sikur do te vdesesh neser, meso sikur do te jetosh pergjithmone"histori - Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

ALBERT EINSTEIN

" Imagjinata eshte me e rendesishme se dituria "histori - Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

JOHN FITZGERALD KENNEDY

"Historia eshte si nje mesues i pameshirshem. Ajo nuk ka te tashme, por vetem te shkuar qe nxiton drejt te ardhmes"histori - Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

MARTIN LUTHER KING

"Une enderroj qe femijet e mi nje dite te kene mundesine te gjykohen jo per nga ngjyra e lekures, por per nga nga personaliteti. Une kam nje enderr"histori - Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

OSCAR WILDE

"Te mesuarit eshte nje gje e admirueshme, por duhet te dime se jo cdo gje qe vlen per tu ditur mund te mesohet"histori - Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

WINSTON CHURCHILL

"Nje burre shteti qe shtyn perpara tam tamet e luftes, duhet te dije qe pasi ajo ka filluar, ai nuk do te mund te jete me dirigjent i fateve te saj, por skllav i gjerave te pa pareshikuara dhe te pakontrolluara"histori - Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

THEODOR SEUSS

"Ndersa genjeshtra ka bere nje gjysem rrotullimi rreth botes, e verteta nuk ka veshur ende pantallonat"histori - Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

VIDAL SASSOON

"E vetmja fushe ku suksesi vjen para punes eshte fjalori"histori - Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

WINSTON CHURCHILL

"Statistikat jane per ne, si ajo shtylla e drites per te dehurin, qe me shume se per te ndricuar, sherben per tu mbajtur"
Fikrro
Fikrro

484


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi