Top 10 shprehje që kanë bërë histori

Shko poshtë

 Top 10 shprehje që kanë bërë histori Empty Top 10 shprehje që kanë bërë histori

Mesazh  Fikrro prej 28.02.11 13:00

Top 10 shprehje qe kane bere histori


Te thena nga njerez te ndryshem ne vende dhe kohe te ndryshme, keto shprehje jane te destinuara te mbeten ne histori.

 Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

CHE GUEVARA

"Te jemi realiste! " Kerkoni te pamunduren " Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

MAHATMA GANDHI

"Jeto sikur do te vdesesh neser, meso sikur do te jetosh pergjithmone" Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

ALBERT EINSTEIN

" Imagjinata eshte me e rendesishme se dituria " Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

JOHN FITZGERALD KENNEDY

"Historia eshte si nje mesues i pameshirshem. Ajo nuk ka te tashme, por vetem te shkuar qe nxiton drejt te ardhmes" Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

MARTIN LUTHER KING

"Une enderroj qe femijet e mi nje dite te kene mundesine te gjykohen jo per nga ngjyra e lekures, por per nga nga personaliteti. Une kam nje enderr" Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

OSCAR WILDE

"Te mesuarit eshte nje gje e admirueshme, por duhet te dime se jo cdo gje qe vlen per tu ditur mund te mesohet" Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

WINSTON CHURCHILL

"Nje burre shteti qe shtyn perpara tam tamet e luftes, duhet te dije qe pasi ajo ka filluar, ai nuk do te mund te jete me dirigjent i fateve te saj, por skllav i gjerave te pa pareshikuara dhe te pakontrolluara" Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

THEODOR SEUSS

"Ndersa genjeshtra ka bere nje gjysem rrotullimi rreth botes, e verteta nuk ka veshur ende pantallonat" Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

VIDAL SASSOON

"E vetmja fushe ku suksesi vjen para punes eshte fjalori" Top 10 shprehje që kanë bërë histori Images

WINSTON CHURCHILL

"Statistikat jane per ne, si ajo shtylla e drites per te dehurin, qe me shume se per te ndricuar, sherben per tu mbajtur"
Fikrro
Fikrro

484


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi