EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A besoni në ëndrrat profetike?

Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike?

A besoni në ëndrrat profetike? Vote_lcap67%A besoni në ëndrrat profetike? Vote_rcap 67% 
[ 521 ]
A besoni në ëndrrat profetike? Vote_lcap13%A besoni në ëndrrat profetike? Vote_rcap 13% 
[ 103 ]
A besoni në ëndrrat profetike? Vote_lcap20%A besoni në ëndrrat profetike? Vote_rcap 20% 
[ 157 ]
 
Totali i votave : 781
 

A besoni në ëndrrat profetike? Empty A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  Jon prej 22.06.10 23:27

A besoni në ëndrrat profetike? Images17

Kush nuk ka menduar në kuptimin e ëndrrave dhe lidhjen e tyre me relitetin tonë ku jetojmë.

A besoni se ato kanë një sens dhe na tregojnë të ardhmen tonë ?
Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  juba prej 26.06.10 18:55

JO TE GJITHA ENDRAT DALIN NE TE ARDHMEN MUND TE THEMI QE JANE NJE PJESE SHUME E VOGEL SE JO TE GJITHA JANE PARASHIKUESE , ATO JANE TE NDRYESHME , POR PROBLEMI QENDRON NE INTERPRETIMIN E SAKTE TE SAJ , ME GJITHE STUDIMET E SHKENCES NUK MUND TE THUASH SE KA NDONJE PERGJIGJE TE SAKTE SE ESHTE PRODUKT I TRURIT DHE KU DIHET QE AI ESHTE SHUM PAK I STUDJUAR PER TE MOS THENE ASGJE , JO NE KUPTIMIN FIZIK . NE VAZHDIMESI NJERIU I KA DHENE NJE RENDESI INTERPRETIMIT TE TYRE , DERI NE NGRITJEN E INSTITUTEVE TE INTERPRETIMIT TE TYRE SIC KA QENE NE PERANDORINE OSMANE DHE NE SHUME OBORE MRETERORE , PRA ESHTE PER TU MARE NE KONSIDERATE POR NGA NJE INTERPRETUS I MIRE FILLTE .
juba
juba

20


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  farko prej 26.06.10 23:47

Do tua tregoj vetem nje ender prej shumeve, ku me vone kane ndodhur ngjarjet prej saj.Edhe pse aspak nuk i besoj falltoreve dhe astrologeve dhe me vjen neveri kur i ndegjoj kur flasin per te ardhem me shenja e simbole magjike etj.
Ishte ora 11:36 me 4 shator 2004 ne enderr pashe golin kur ekipi i Greqise shenoi kunder Shqiperise por rezulatatin si e kam ditur nuk mund tju them por vetem e kam ditur se Shqiperia do te fiton me 2:1.
Menjehere ate dite iu kam treguar shokeve per kete e qe kjo doli e vertete per kete kam deshimtare.
avatar
farko

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  rrushe prej 29.06.10 9:11

po more une besoj ne endrat profetike enderta e dyzetegjasht jan te verteta po ka endra nga i mallkuari ata jan te rrejshme etj
avatar
rrushe

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty normal

Mesazh  cObRa prej 29.06.10 14:59

po nese nuk i beson endrat profetike ateher mundohu ti gjesh ato vet te cilat i beson....por do ishte mir sikur ti besoni oks
cObRa
cObRa

9


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty anonim

Mesazh  zija prej 07.07.10 5:37

Sigurt i ka treguar dikush gruas tende ose te ka provokuar se sbesoj se ka pa me te vertet ..
avatar
zija

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  jimmy milo prej 26.07.10 16:52

I KONSIDEROJ SE JANE PRODUKTE TE TRURIT NE FORMEN E FILMAVE ME METRAZH TE SHKURTER KU MBIVETDIJA JONE(SUBKOSHIENCA) NA I SHFAQ SI IMAZHE.MENDOJ SE NE ATY KEMI PARE MATERIALIZIMIN E MENDIMEVE,SHQETESIMEVE,BRENGAVE APO EDHE GEZIMEVE QE MUND TE NA KENE NDODHUR NE NJE CAST TE CAKTUAR,DHE KU,TRURI,GJEN MOMENTIN,SHKRUAN SKENARIN VETE,BEN XHIRIMIN VETE PA NDIHMEN E ASKUJT,DHE,PO VETE,NA E SHFAQ NE KETE FILM PA PRERE BILETE TEK SPORTELI.


NE SHOHIM SI FILM MATERIALIZIMIN E KETYRE MENDIMEVE NE EKRANIN E TRURIT TONE. ATO MUND TE LENE MBRESA (OSE JO)MUND TE KUJTOHEN E RIPRODHOHEN PER TE MOS U HARRUAR KURRE(SEPSE SA HERE QE I RIPRODHOJME BESNIKERISHT DHE PA GABIME FORMOJME KASHTU NJE COPY AUTENTIKE TE ASAJ QE KEMI PARE NE ENDERR.KAM DISA ENDERRA QE MUND TI RREFEJ POR QE BESOJ NE KETE FORME QE ENDERRAT S'JANE GJE TJETER VECSE VETVETJA JONE.

NESE NE DO TE MUNDIM TE PARAMENDOJME,PARASHIKOJME,NDEROTJME E SHOHIM CDO VEPRIM TONIN QE KEMI PLANIFIKUAR PER TE NESERMEN,ASHTU SI NE ENDERR,DHE KETE FILM TA MBAJME TE GJALLE PER TA REALIZUAR PRAKTIKISHT PER TE NESERMEN ATEHERE THEM SE ME ANEN E KETIJ MEKANIZMI KEMI MUNDUR TE KOMANDOJME ZOTESINE TONE.

SI RRJEDHOJE KJO NPER MUA NUK ESHTE PROFECI POR NJE REALITET I KONSTRUKTUAR PREJ NESH.

jimmy milo
jimmy milo

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  pohenix prej 26.07.10 21:14

DESHIROJ TJU SQAROJ DICKA .ENDRRAT QE NE SHIKOJME JANE PASOJ E GJERAVE QE NE MENDOJME ME PAS VARET SE SI NE I INTERPRETOJME ENDRRAT
pohenix
pohenix

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  Mace prej 28.07.10 20:57

e di qe disa nga ju sdo e besojne po si shpjegohet qe une kam qe ne moshen 4 a 5 vjec qe shoh disa here ne vit jo shpesh nuk them por disa her ne vit endra profetike dhe realisht kane lidhje me realitetin tim dhe me gjerat qe me ndodhin....
po ju tregoj nje rast kur lindi dikush ne fis tim i thane qe femija do te vdes sepse femija lindi sakat, kur ma thane mua kete gje u trondita shume ama ate darke kam pare dicka ne gjume qe me tha ate femije e ka sjell ZOTI NE JET DHE VETEM ZOTI DO E MARR, AI do e bej ate deri ne moshen 18 vjec te sakt e shume te zgjuar.....
aktualisht femija eshte 5 vjece dhe nga shurdh memec e sakat i paralizuar qe eshte e vetmja gje qe i ka ngel nga keto difekte eshte se ka trurin e nje femije 4 vjec e jo 5 vjec........
A MUND TE MA SHPJEGOJ NJERI KETE?
Mace
Mace

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty a ekziston profcia ne endrra

Mesazh  gramshii prej 29.10.10 14:55

Kam rreth 3 vite se shoh ne enderr sikur po permbyset bota afersisht te njejtat gjera , sikur e godisin gure te medhenje nga qielli.
Sikur hapet toka me llav te kuqe, sikur eshte bere akullnaja te medha toka , sikur eshte prishur drita e diellit, keto me perseriten shpesh nuk kam gjetur shpjegim deri tani, ju lutem me pergjigjuni cfare tregojn keto endrra...
gramshii
gramshii

5


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  Idlir prej 08.12.10 15:00

Psikologjia ka disa spjegime apo perkufizime per enderrat, por nga ana e saj kjo shkence e thellesive, ndahet ne rryma. Frojdi mendonte se enderrat jane permbushje te impulseve te shtypura (sidomos seksuale); Fromi besonte se enderra profetike ekziston; Adlri besonte se enderra eshte mbeshtetese e stilit te jetes (pra qe thirret prej vete enderruesit per te justifikuar e mbeshtetur ate stil te jetuari qe ka zgjedhur); Jungu besonte se enderra eshte nje komunikim i Te pavetedijshmes se gjithedujeshme, ndaj duhet marre parasysh. Po keshtu edhe Spiritualiste te caktuar besojne si psikologet e lartpermendur. Gjithsesi, enderra eshte nje dukuri me e rendesishme se c'beson shumica e njerezve, pasi edhe kur nuk jane profetike por frojdiane, ato, enderrat na mundesojme te mesojme me shume mbi personalitetin tone, mbi strukturen mendore e emocionale etj. Dy qendrimet me naive, sipas meje, jane: i pari qe c'do enderr e quan nje mesazh nga Zoti apo engjujt, apo djalli (per te cilin une nuk besoj se ekziston, perveç njerezve djaj e kriminele, qe jane here me petk laik, e here me petk klerikal) dhe i dyti ai qe c'do enderr e quan llokoçitje te trurit.

Mjaft mendimtare, studjues, shkencetare e Mistike jane shprehur per enderren, ne dhjetera volume studimore, te arrira mbas hulumtimeve te tyre dhjetra vjeçare. Ndaj, perpara se "te shpikim rroten", le t'i hedhim nje sy ketyre burrave qe jane marre tere jeten me enderren, dhe kane nje backgraund fantastik.
Idlir
Idlir

71


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  Dejanira prej 22.12.10 11:19

Ne kohet e lashta,njerezit kane patur mendim krejt te kundert per domethenien e endrrave.

Sipas tyre endrra ishte nje pasqyrim i "koduar"i realitetit dhe te ardhmes,prandaj ekzistonin persona si psh:orakujt,te cilet merreshin me "deshifrimin" e tyre.

Kujtoni endrren e famshme te Hekubes,nenes se Parisit,e cila para se te lindte te birin,pa ne enderr sikur do lindte nje ure te ndezur.Sipas orakujve,kjo u shpjegua se ardhja ne jete e Parisit do shkaktonte djegien e Trojes se lavdishme.
Dejanira
Dejanira

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  Fakiri prej 19.04.11 21:10

Endrra është dritare e hapur për të parë në botën e së vërtetës, është vëzhgim i ngjarjeve që kanë për të ndodhur, drejtpërsëdrejti ose me anë të një sërë simbolesh. Në atë masë që mendja e njeriut të mbetet larg prej presioneve të ndryshme si dhe kufizimeve të kushtëzuara, në atë masë çdo ëndërr është një dritë që i vjen prej përtej, një dritë që, si një shenjë orientuese, mund t'i tregojë udhë njeriut duke ia ndriçuar errësirat që ka përpara.

Eshtë për shkak se në ëndrra nuk ndihet nevoja për sy, lëndë dhe dritë, se gjërat e para kuptohen me anë të parandjenjës dhe njohjes shpirtërore që ëndrrat shpesh mund t'i tregojnë njeriut edhe gjëra shumëpërmasore dhe papërfytyrimisht të bukura. Dhe nuk ka ndodhur rrallë që me një ëndërr të vetme të jepet dje për të sotmen dhe për të ardhmen informacion i gjerë sa të mos e nxënë as librat!

Mund të thuhet se s'ka njeri që të mos shohë ëndërr. Nisur nga kjo, ëndrrës mund t'i themi edhe vëzhgimi i natyrshëm i shpirtit. Me anë të këtij vëzhgimi njeriu pothuajse jeton jashtë mureve rrethues të lëndësores dhe plotësisht në një dimension tjetër dhe kush e di se sa shumë të fshehta të fatit të të njëjtit brez arrin t'i parashikojë...
Sa e sa ëndrra të ekspozuara nga bota e përtejme ndaj horizontit të vëzhgimit të njeriut sipas kapacitetit të çdo zemre të pastër ka që zemra hyn në ato ëndrra e shëtit, arrin në çezmat e ujit parajsor të atyre bahçeve që konsiderohen secila nga një trëndafilishte më vete dhe pi gjersa të ngopet si dhe, me anë të vëzhgimit të ç'pejzazheve të padukshme që sytë s'i kanë parë, veshët për to s'kanë dëgjuar e shpirtrat kanë qenë të paaftë për t'i përfytyruar, nga ato të çara të fshehta të hapura për kah e pafundmja, kapërcen vetveten..

Eshtë në saje të ëndrrave që ne arrijmë të njohim qenien e dy receptorëve tanë të veçantë si zemra (ndjesitë) dhe parashikimi duke shpëtuar, kështu, prej errësirës dhe burgut tripërmasor të materies.

Kështu, për shpirtrat e lartë të njësuar me të vërtetën, nuk ndihet nevoja e ëndrrave për të vëzhguar të përtejmen. Ata gjithë kohën i shohin së bashku edhe të këtushmen, edhe të atjeshmen duke jetuar të dehur me bukuritë e së pafundmes. Ç'e do se kjo portë s'është e hapur për këdo; edhe atyre që u hapet, vetëm pas përpjekjeve dhe përvojave tepër serioze mundet t'u hapet...
Fakiri
Fakiri

486


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  Gjilanasi_CH prej 23.04.11 18:04

Enderrat shume thojne se jane hipnotizime te thellesise se pafundshme te gjumit,por ka enderra te natyrave te ndryshme, ka enderra te cilat na viejne ne gjume pa i paramenduar gjerat, ka qe na vijne enderra me gjera te paramenduara gjate dites javes vitit, ka dhe enderra qe dalin si reale nese jo te nesermen me siguri nje dite do te shfaqet i njejti rast apo e njejta ngjarje sikurse qe ke pare ne enderr para nje dite jave viti apo para shume vitesh, kjo do me thene qe pergjigje per kete fenomen te jashtezakonshem adekuate nuk ka se si dhe pse ndodh ashtu, pse them kete se e kam perjetuar vet nje gje te tille, me ka ndodhur ta shoh enderr ne kosove si feije 13 vjeqar qe kam qene dhe pas shume vitesh ne Zvicer gjate orarit te punes ka filluar te me shfaqet para syve e te me kujtohet i njejti rast si ne enderren efemijerise ashtu qeende pa ndodhur gjerat une ia sqaroja punedhenesit tim para se te ndodhnin ato dhe vertet ne fund doli ashtu siq kam pare ne enderr, punedhenesi im u befasua se nga dija une ate rast qe do ndodh ashtu i tregova qe kam pare enderr femijerore ate rast dhe tani mu shfaq ai me tha qe e vertete eshte me besoi se dhe atij i kishte ndodhur ashtu rast enderra ti del realitet dhe shume njerezve te tjere qe ai dinte rastet e tyre, por ka enderra qe shohim ndonje Bote tjeter apo rast te pabesueshem me siguri qe Zoti na ben me dije qe ekzistojn dhe gjera tjera qe Njeriu kete Bote ndoshta sdo arrije ti shijoje por ne tjetren Jete me siguri qe po....por prape se prape mbeten shume gjera te pasqaruara por per t`ju besuar...
Gjilanasi_CH
Gjilanasi_CH

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty A besoni ne endrrat profetike !!!!

Mesazh  tanki94 prej 28.04.11 1:17

Ne kete forum nuk eshte permendur por thuhet se shum njerez apo shumica e njerezve kurr kan rren ne gjum naten nga gjumi i rrend thuhet se kan pare endrra aq te gjata se ju eshte dukur si nje jet e plote si 50 apo 70 vjet me veshtirsi e pune shum te renda megjithate ishte ne enderr.........kur personi zgjohej nga gjumi ai nuk e dinte ku ishte cila shtepi ishte cilit ishin njerezit qe e rrethonin e cila koh ishte e cila periudh e jetes e rrethonte mbas 5 apo 15 minutave me vone i bije ne mend dhe bindet qe kishte pare nje enderr........"dhe personi mbetet i habitur se si doli ne shtrat dhe si terr ajo jete ata njerez , e ato te bemat, mund te ishin nje enderr "

Keto endrra jan teper te rralla dhe shiheshin shum kohe me pare ose shfaqeshin ne gjum pra ata enderronin duke jetuar nje jete ne enderr duke mos ju hyr ne enderr familja , te afermit, shoket ,rrethi , koha , vendbanimi , etj .

Keto endrra fliteshin shum nga pleqt apo fliten edhe tani ne vende te ndryshme por keto dukuri dhe ky lloj i endrrave jan shum te rralla.

Madje thuhet se keto endrra ishin si nje lloj ndeshkimi nga zoti per ata njerez qe kryenin krime te vogla duke ju shtuar atyre ne enderr nje jete te veshtire dhe nje enderr teper reale pa fantazira te shumta por megjithate kjo eshte ne dukuri shum interesante dhe e rrall.
tanki94
tanki94

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  lore prej 07.05.11 12:33

pooo unn besojj
lore
lore

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  Angel Eyes prej 04.09.11 7:59

pershendetje mamaja ime ka par ne enderr disi vellau i saj se ishte shum i smuar dhe e kishte kap nje smundje shum e rend nuk mun as te ecte ju kishin ba kembet kufom e mamaja disi e qoj te mjeku ne tiran per ta sheruar por ajo u merzit aq shumsa qe i doli gjumi duke qar Tung ju lutem ma ktheni pergjigjjen
Angel Eyes
Angel Eyes

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  ramush prej 04.09.11 12:09

mos ski merak se dot tbehet mir nena yte dot gazmohet kurse vllajt te saj dot ty kryhet nje pune shume e mire pershendes.....
ramush
ramush

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  emriat prej 26.12.11 23:18

me duhet ta pranoje se endrrat nuk jan thjesht nje shkeputje nga realiteti ....

me ndodh shpesh qe te shoh disa detaje te te ardhmes time ne enderr ..

por kjo lloj endrre vjen rrall te un eshte ndryshe nga te tjerat dhe me ngelet ne mendje per nji koh te gjat shpesh nuk i tregoj me shpresen qe mos te dalin por kur vjen momenti qe ndodh njejt sic e kam par atehere shpesh ngelem e habitur dhe e vetmja fjal qe me del nga goja eshte : e dija qe do me ndodhte .....une i besoj.
emriat
emriat

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty A besoni ne enderrat profetike

Mesazh  kalaja prej 27.12.11 0:17


Me ndodhen gjera qe i perjetova personalisht ,andaj besoj thelle ne enderrat profetika.

Sonte do te rrefehem vetem per njeren nga ato shume qe i kam pare !

Zoti i madherishem me fali nje vajze, jetoi vetem tre muaj dhe me vdiq ...pastaj me lindi edhe vajza e dyte edhe ajo me vdiq... pas nje kohe e shoh ne enderr nje djep nga i cili u zgjua nje vajze e vogel afersisht nje vjeqe me floke te bardha dhe faqe tze kuqe si molla (edhe sot e kesaj dite e rrikthej kete enderr), me perqafoi dhe me thirri nane..pastaj u zhduk...pas nje viti me lindi djali, me gjithe zemer e deshiroja dhe lutesha te i madherishmi qe te me dhuroje nje vajze...me lindi edhe vajza.dhe me besoni sinqerisht ishte po ajo vajze qe e pashe ne enderr... I madherishmi, shume gjera na i paralajmron permes enderrave, jo te cdo njeri!!!
Ju pershendes te gjitheve dhe u deshiroj nje nate engjullore ....
kalaja
kalaja

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty A eshte kjo enderr profetike apo qafre??

Mesazh  TamaraTami prej 04.01.12 1:20

Pershendetje...une besoj shum tek Zoti, dhe lutem shum her ne dite mbremje. dhe kam besim edhe tek hena, dhe yjet, sa kur eshte hena plote shkruaj ne ditar, kam nje yll timin qe qendron gjithmon afer henese dhe une cdo her gjunjozem dhe drejtohem ka ylli im dhe hena duke u lutur per deshirat e mija. qe me duket jan 4 deshira, dhe nje nate shoh enderr se jam une e gjunjozur ne te njejtin vend ku lutem ne realitet e drejtuar nga hena dhe ylli, dhe papritmas aj yll sfillon e leviz me shpejtesi te madhe ben nje gjysem rreth dhe bije pran gjunjeve te mi, ku ndahet ne kater pjes, dhe ne ate vend ku ra ylli nga pjeset e ndara te ti mebte nje ark e vogel si ark thesari. dhe aty ka disa gjera nuk me kujtohet se qfare dhe une emar ne duar..me pas nuk mbaj mend...mund te ma shpjegosh se cfare do te thot apo mos eshte nje mesazh.ju lutem ma shpjegoni...edhe a mund te merret kjo nje enderr profetike qfare mesazhi..une shoh edhe enderra te tjera. dhe gjithmon shoh enderr luften ne Kosove gjithmon..me shpjgonin
TamaraTami
TamaraTami

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  + prej 04.01.18 2:53

jimmy milo shkruajti:I KONSIDEROJ SE JANE PRODUKTE TE TRURIT NE FORMEN E FILMAVE ME METRAZH TE SHKURTER KU MBIVETDIJA JONE(SUBKOSHIENCA) NA I SHFAQ SI IMAZHE.MENDOJ SE NE ATY KEMI PARE MATERIALIZIMIN E MENDIMEVE,SHQETESIMEVE,BRENGAVE APO EDHE GEZIMEVE QE MUND TE NA KENE NDODHUR NE NJE CAST TE CAKTUAR,DHE KU,TRURI,GJEN MOMENTIN,SHKRUAN SKENARIN VETE,BEN XHIRIMIN VETE PA NDIHMEN E ASKUJT,DHE,PO VETE,NA E SHFAQ NE KETE FILM PA PRERE BILETE TEK SPORTELI.


NE SHOHIM SI FILM MATERIALIZIMIN E KETYRE MENDIMEVE NE EKRANIN E TRURIT TONE. ATO MUND TE LENE MBRESA (OSE JO)MUND TE KUJTOHEN E RIPRODHOHEN PER TE MOS U HARRUAR KURRE(SEPSE SA HERE QE I RIPRODHOJME BESNIKERISHT DHE PA GABIME FORMOJME KASHTU NJE COPY AUTENTIKE TE ASAJ QE KEMI PARE NE ENDERR.KAM DISA ENDERRA QE MUND TI RREFEJ POR QE BESOJ NE KETE FORME QE ENDERRAT S'JANE GJE TJETER VECSE VETVETJA JONE.
             
NESE NE DO TE MUNDIM TE PARAMENDOJME,PARASHIKOJME,NDEROTJME E SHOHIM CDO VEPRIM TONIN QE KEMI PLANIFIKUAR PER TE NESERMEN,ASHTU SI NE ENDERR,DHE KETE FILM TA MBAJME TE GJALLE PER TA REALIZUAR PRAKTIKISHT PER TE NESERMEN ATEHERE THEM SE ME ANEN E KETIJ MEKANIZMI KEMI MUNDUR TE KOMANDOJME ZOTESINE TONE.

     SI RRJEDHOJE KJO NPER MUA NUK ESHTE PROFECI POR NJE REALITET I KONSTRUKTUAR PREJ NESH.

Style i drejte mendimi (+_+)

+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  + prej 04.01.18 3:08

pohenix shkruajti:DESHIROJ TJU SQAROJ DICKA .ENDRRAT QE NE SHIKOJME JANE PASOJ E GJERAVE QE NE MENDOJME ME PAS VARET SE SI NE I INTERPRETOJME ENDRRAT

Sqarim i perkryer ,por me lejo te tregoj se dhe ne gjum kur ne jemi mendojme pa vetedije dhe me mbrapa i vejme emerin 'enderra pa lidhje dhe kuptim' kur zgjohemi ,persa i perket enderrave frojdi apo kushdo tjeter mund te flasi mbase ka te drejte deri diku ti perpiloje ne siperfaqe por jo te flasin realen sepse enderrat jane pjese e energjise dhe e shpirtit,kshu e mendoje une thjeshte ne hudhim hipoteza por asgje reale eshte shume veshtire secili njeri flet per eksperiencat e tij personale apo te dikujt tjeteri kush me shume njeri te beje lidhje dhe kush me pak por truri i njeriut eshte dhe do ngelet intéressant.
+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A besoni në ëndrrat profetike? Empty Re: A besoni në ëndrrat profetike?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi