EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rishfaqja e te njejtes enderr

2 posters

Shko poshtë

Rishfaqja e te njejtes enderr Empty Rishfaqja e te njejtes enderr

Mesazh  PAOLA9879 28.05.20 0:01

Pershendetje,

Doja te dija nese dikush nga ju ka njohuri ne shpjegimin e kesaj endrre qe me ndodh shpesh.

Un shikoj nje here ne muaj nje enderr ku paraqiten dy hena ngjitur me njera tjetren. I shikoj afer njera tjetres dhe ndonjehere jane dy hene te plota dhe ndonjehere jane dy hena te reja (crecent moon) po perbri njera tjetres. Un i shikoj nga toka ne nje gjendje gati te frikshme ankthi. Ka raste kur jam e lumtur qe me shfaqen ka raste kur jo. Gjithsesi mirpres nje shpjegim nese ka.Ky eshte nje episod qe ka gati dy vjet qe me ndodh.

Perpara ketij shikoja perseri te njejten enderr nga periudha 2014-2017 sikur qendroja e ulur nw nje ballkon dhe dallge gjigande nga larg vinin ne drejtimin tim po un rrija e qete duke pritur. Kjo enderr me zgjonte ne panik. Gjithsesi kjo me shfaqet ndonjeher por une e lidha me faktin e emocioneve qe ndjej pasi kam ankth post traumatik dhe zakonisht kam perplasje emocionesh.
Zakonisht i besoj endrrave sepse te gjitha mbartin nje kuptim per mua, te pakten deri tani ashtu ka ndodhur.
Faleminderit!
PAOLA9879
PAOLA9879

Kush sundon Kë?

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rishfaqja e te njejtes enderr Empty Paola

Mesazh  Gjithesia Love 28.05.20 16:28

Përshëndetje,unë do jepja nga eksperienca ime,që ëndrrat janë shumë personale.Para 3 vite shihja ëndrra dhe kur pyesja njerëzit ata më jepni shpjegine që ishin personale dhe gjithmonë në fund kuptimi i ëndrrës më dilte shumë ndryshe sa ata më kish thënë,dhe ka raste që ishin pozitive kuptimet ku më thoshin ishte negative.Jam sigurtë që endrrat janë të lidhur vetëm me personin dhe i vetëmi person që mund të zbuloi kuptimin është vetvetja jonë.Kam vuajtur vetë nga ankthi,para ca vitesh,por gjetë viteve arrita që të gjeja rrënjët e tij dhe më pas nuk kam pasur më.Përsa i përket pjesës që thua'i shoh mga toka'atëhere (nuk e di në keni informacione rreth energjive,dhe që jemi më shumë se trupi)vegimet që merrni janë kur ju lini trupin gjetë kohës së gjumit dhe truri njerëzorë merr vegimet e asaj që ju po bëni ndërsa jeni jashtë trupit,që po pushonë,në gjumë.Jamë e sigurtë që kur të jetë koha e duhur,do e kuptosh pse merr këto.:pray:
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rishfaqja e te njejtes enderr Empty Re: Rishfaqja e te njejtes enderr

Mesazh  PAOLA9879 28.05.20 20:41

Shume Faleminderit per pergjigjen.
PAOLA9879
PAOLA9879

Kush sundon Kë?

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Rishfaqja e te njejtes enderr Empty Re: Rishfaqja e te njejtes enderr

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi