EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korona Virus?

+3
Gjithesia Love
Ledidaci
MindBodySoul
7 posters

Shko poshtë

Korona Virus? Empty Korona Virus?

Mesazh  MindBodySoul 14.02.20 22:55

Pershendetje, shpresoj te jeni mire.
Qa mendoni per virusin tashme te njohur, nga erdhi, a do te perhapet dhe sa do te jete i rrezikshem?
MindBodySoul
MindBodySoul

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Korona virusi nje mjete i paketes se Depopullimit

Mesazh  Ledidaci 17.02.20 10:28

Korona virusi eshte nje tjeter mjet i krijuar nga elita globale per te kontrolluar popullsine boterore si edhe per te ndaluar zhpejtimin ekonomik te Kines. Do te shihni se si brenda nje 10 vjecari e gjithe kultura , shoqeria dhe ekonomia kineze do te shkrumbohen dhe do te kete nje kundershtatr me pak per Ameriken
Ledidaci
Ledidaci

Mendja sheh ate qe do

14


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  Gjithesia Love 17.02.20 21:35

Virusi është krijuarë nga rezatimi i 5g nuk ështe krijuarë në asnje laboratorë,por është në trupat e njerëzve nga ekzpozimi i gjatë në 5g.Kina e ka aprovuarë që në 2019 5g dhe ja ku janë rezultatet.Kompanitë që janë në Shqipëri,kanë sjell këtë 5g,tashi si ka mundësi që një teknologji e re,që kushtonë milarda lek,vjen kaq shpejtë në një vënd si Shqipëri,vetëm nëse Edi Rama është pjesë e organizatës,Cabal ose disa quajnë iluminati,por që vërtet jan lower enteti ,të ardhurë nga planete të tjera për të marrë gjithcka që toka ka.
Gjithesia Love
Gjithesia Love

89


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  benardi 03.03.20 22:31

Ky virus Ashtu si shume viruse te tjera qe kane shkaktuar epidemi ne te kaluaren eshte i lidhur ngushte me microvitum ( term latin )e cila eshte faktori me misterioz qe ekziston ne kozmos eshte nje realitet shume i vogel, per te krijuar nje ide per kete realitet theksoj se nje atom eshte i ndertuar nga miliarda microvita ,ky Faktor misterioz eshte pergjegjes per krijimin e jetes kudo ne univers dhe jo molekulat e karbonit SIC njihet gabimisht sot nga shkenca zyrtare, ne vija te pergjithshme microvita ndahet ne shtate kategori ky ato me te ultat arrihen te shikohen nga shkenca me ane te instrumentave moderrne SIC jane mikroskopet modern elekronike ndersa ato me te Lartat jane te pakapshme nga shkenca zyrtare moderrne,microvita ndahet ne negative, positive,dhe neutrale,viruset i rinj dhe vdekjeprures te cilet jane shkaktare te epidemive ne te kaluaren dhe Tani ne kohet moderrne hyjne ne kategorine e microvites negative.
benardi
benardi

36


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  I’m X person 03.03.20 23:06

Korona Virusi është e qartë se e kan krujuar amerikanët iluminist, nuk ka asgje per tu cuditur a nuk gati te hynj ne luft me Kinën më përpara duke kërrcënuar me raketa dhe tash shpertheu virusi, dhe justifikimi me i cuditshem eshte se thon “korona virusi eshte formuar nga kafshet e egra qe rriten ne Kinë”, a thua Kina vetëm tash po rrit kafshë të egra, Kina është njohur qysh me perpara për rritjen e kafsheve te egra.
Por prap nuk përjashtohet mundësia se virusi u shfaq per te ulur popullsinë.
Virusi eshte shfaqur qellimisht, dhe vet menyra se si nuk eshte gjetur as nje ilac trajtimi e jo më kurimi nga kjo sëmundje.
Mos harroni se iluministet jan dhe racista, duke kërkuar te zhdukin rracën Kineze dhe ndoshta edhe ate Arabe pasi desguam se shpertheu shumë cuditerisht edhe ne iran.
Mos harroni se edhe ne Shqiperi mund te ket hyr me koh pasi i vetmi kontroll qe bejne neper dogana eshte matje e temperatures me termometer lazër, nuk po e them kete qe te krijoj panik por qe te rritni vetmbrojtjen nga ky virus, mos harroni semun te jen te prekur edhe pa pasur temperatur te lart, temperatura shfaqet disa dit me vonë.
I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

26


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  I’m X person 03.03.20 23:10

Për mendimin tim Korona Virus nuk mund te krijohet nga valët 5g, ato me te vertet jan vale te demshme por nese eshte formuar nga valet 5g do te ishte shfaqur menjeher gjat ekspozimit edhe jo dy apo tre vjet më vonë.
I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

26


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  Zeitgeist 14.03.20 21:16

I’m X person shkruajti:Për mendimin tim Korona Virus nuk mund te krijohet nga valët 5g, ato me te vertet jan vale te demshme por nese eshte formuar nga valet 5g do te ishte shfaqur menjeher gjat ekspozimit edhe jo dy apo tre vjet më vonë.

Varet prej frekuencive. Nuk eshte e thene qe 5G te jete shkaktari i COVID-19, por 5G fare mire luan rolin e nje perkeqesuesi. 5G ka impakt vrastar dhe vetem i perkeqeson gjerat.
Zeitgeist
Zeitgeist

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  + 22.03.20 1:14

Per sa i perket corona virusit ,covid19 ,une kam pikpamje te tjera dhe dal ne shume konkluzione dmth kam shume ide,1:mund te jete. krijuar dhe hudhur ne kine per te dobesuar ekonomine kineze dicka qe dihet kush eshte ne konkurenc dhe gjthashtu ka infektuar dhe shtete tjera bashke me shtetin e tij kjo eshte nje alibi,ndersa e 2 mendoj qe me te vertete mundte kete qene nje gabim ne laboratoret e kines qe ka dal gabimisht,e treta besoj se eshte nje test secret berthamor qe ka dal jashte kontrollit dhe ndodhi ajo qe ndodhi,dhe e fundit arsye qe une e besoj fort eshte dhe dicka duke pare paralajmerimet e klimes ku kane cilesuar si me te prekura pikerisht ato rajone ku u perhap me shume ne fillim ne ate pjes italie dhe ate jese ne kine dhe pikerisht aty dhe lindi,dmthme pak fjal globi ka qene ne limitet e tij te co2 qe nese do vazhdohesh do kishte pasoja per te gjithe boten dhe kete ebesoj fort qe eshte nje verim i detyryeshem qe. e bene dhe eshte bere me dashje nga kushdoo qofte.
+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  + 22.03.20 1:20

dhe shume paralajmerime jane bere dhe shume rregulla dhe marreveshje jane bere per te reduktuar co2 dheperseri nuk jane resektuar,dhe prandaj mendoj kete arsye per te frenuar shtetet ne co2 dhe ky ishte jokeri qe perdoren ato qe nuk udegjuan.mbase do ta kuptojm pobase jo te verteten.
+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  + 22.03.20 1:38

I’m X person shkruajti:Korona Virusi është e qartë se e kan krujuar amerikanët iluminist, nuk ka asgje per tu cuditur a nuk gati te hynj ne luft me Kinën më përpara duke kërrcënuar me raketa dhe tash shpertheu virusi, dhe justifikimi me i cuditshem eshte se thon “korona virusi eshte formuar nga kafshet e egra qe rriten ne Kinë”, a thua Kina vetëm tash po rrit kafshë të egra, Kina është njohur qysh me perpara për rritjen e kafsheve te egra.
Por prap nuk përjashtohet mundësia se virusi u shfaq per te ulur popullsinë.
Virusi eshte shfaqur qellimisht, dhe vet menyra se si nuk eshte gjetur as nje ilac trajtimi e jo më kurimi nga kjo sëmundje.
Mos harroni se iluministet jan dhe racista, duke kërkuar te zhdukin rracën Kineze dhe ndoshta edhe ate Arabe pasi desguam se shpertheu shumë cuditerisht edhe ne iran.
Mos harroni se edhe ne Shqiperi mund te ket hyr me koh pasi i vetmi kontroll qe bejne neper dogana eshte matje e temperatures me termometer lazër, nuk po e them kete qe te krijoj panik por qe te rritni vetmbrojtjen nga ky virus, mos harroni semun te jen te prekur edhe pa pasur temperatur te lart, temperatura shfaqet disa dit me vonë.

Per te ulur popullsine nuk do behesh ne vende te perparuara por do te behesh ne vende te prapambetura dhe me shume popullsi te dendur,sa per kinezet nuk kan shance askush ta shuaj si rrace thjesht genjehet kur e mendon,shikoni sa te pergatitur jane saqe nga 2 miliard njerez ka me pak vdekje se ne itali.
+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  + 22.03.20 1:42

Ledidaci shkruajti:Korona virusi eshte nje tjeter mjet i krijuar nga elita globale per te kontrolluar popullsine boterore si edhe per te ndaluar zhpejtimin ekonomik te Kines. Do te shihni se si brenda nje 10 vjecari e gjithe kultura , shoqeria dhe ekonomia kineze do te shkrumbohen dhe do te kete nje kundershtatr me pak per Ameriken
Kush elit globale?ku eshte elita globale si mund ya beje kete kur tani po vuajne me shume shtete se kina dhe eshte kina ai shtet qe po ndihmon kete elita globale:grinning:
+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  I’m X person 22.03.20 9:50

+ shkruajti:dhe shume paralajmerime jane bere dhe shume rregulla dhe marreveshje jane bere per te reduktuar co2 dheperseri nuk jane resektuar,dhe prandaj mendoj kete arsye per te frenuar shtetet ne co2 dhe ky ishte jokeri qe perdoren ato qe nuk udegjuan.mbase do ta kuptojm pobase jo te verteten.
Kjo sëmundje nuk është shfaqur në Kinë për të ulur nivelin e CO2, sepse nëse do të ishte futur me qellim ne Kinë patjetër që ata do të kishin gati një antivirus kundër virusint, që të mos lejonte kalimin jasht shtetit, dhe meqë Kina ka një përparim shumë të lartë teknologjik, shumë më leht mund të kishin shpikur një paisje që ul nivelin e CO2 në ajër, sesa të formonin një virus shumë më të rëndë se Hiv Aids.
Pra virusi është futur nga Amerika, atëherë çfarë pune i prishë Amerikës ndotja e ajrit në Kinë.
I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

26


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  I’m X person 22.03.20 10:24

+ shkruajti:
Ledidaci shkruajti:Korona virusi eshte nje tjeter mjet i krijuar nga elita globale per te kontrolluar popullsine boterore si edhe per te ndaluar zhpejtimin ekonomik te Kines. Do te shihni se si brenda nje 10 vjecari e gjithe kultura , shoqeria dhe ekonomia kineze do te shkrumbohen dhe do te kete nje kundershtatr me pak per Ameriken
Kush elit globale?ku eshte elita globale si mund ya beje kete kur tani po vuajne me shume shtete se kina dhe eshte kina ai shtet qe po ndihmon kete elita globale:grinning:
Elita Globale ose Boterore është pikërisht ajo që e ka shkaktuar Virusin për të çuar përpara iluminatin, pra e gjitha u bë për të zhdukur kryeqendrat e dy besimeve më të mëdha si Islamin dhe Krishterimin,
E gjitha kjo u manipulua qysh më përpara në mendjen e njerëzve.
Në fillim ata menduan të fusin Virusin në një vend "armik" që nuk kontribuon në zhvillinim e planit të tyre djallëzor, dhe gjetën Kinën si një vend të tillë, dhe ju mendoni se virusi është përhapur gjatë infektimit, jo përkundrazi ai është futur sdisa herë në vende të ndryshme, ju mendoni se Italia dhe Irani janë infektuar nga emigrantët që vinë nga Wuhan-i kur u mbyllën të gjitha marrëdhëniet edhe me Kinën e jo më me qytetin e wuhan-it, dhe më pas shpërtheu edhe në Itali dhe Iran.
Pra ky shpërthim në Itali dhe Iran u bë për të zhdukur dy besimet kryesore, Krishterimin dhe Islamin duke futur virusin disa herë në këto shtete kinse është infektuar nga personi në person, direkt pas shpërthimit në Wuhan dëgjuam se u infektuan të parat Irani më pas Italia përfshirë edhe disa shtete të tjera.
Ju mund të keni dëgjuar shumë për shpërthimin e madh në Itali, kjo ndodh për arsye te frikesimit tonë si një shtet fqinj, por medjat tona nuk përmendin namin që po bëhet në Iran.
I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

26


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  + 26.03.20 13:48

I’m X person shkruajti:
+ shkruajti:
Ledidaci shkruajti:Korona virusi eshte nje tjeter mjet i krijuar nga elita globale per te kontrolluar popullsine boterore si edhe per te ndaluar zhpejtimin ekonomik te Kines. Do te shihni se si brenda nje 10 vjecari e gjithe kultura , shoqeria dhe ekonomia kineze do te shkrumbohen dhe do te kete nje kundershtatr me pak per Ameriken
Kush elit globale?ku eshte elita globale si mund ya beje kete kur tani po vuajne me shume shtete se kina dhe eshte kina ai shtet qe po ndihmon kete elita globale:grinning:
Elita Globale ose Boterore është pikërisht ajo që e ka shkaktuar Virusin për të çuar përpara iluminatin, pra e gjitha u bë për të zhdukur kryeqendrat e dy besimeve më të mëdha si Islamin dhe Krishterimin,
E gjitha kjo u manipulua qysh më përpara në mendjen e njerëzve.
Në fillim ata menduan të fusin Virusin në një vend "armik" që nuk kontribuon në zhvillinim e planit të tyre djallëzor, dhe gjetën Kinën si një vend të tillë, dhe ju mendoni se virusi është përhapur gjatë infektimit, jo përkundrazi ai është futur sdisa herë në vende të ndryshme, ju mendoni se Italia dhe Irani janë infektuar nga emigrantët që vinë nga Wuhan-i kur u mbyllën të gjitha marrëdhëniet edhe me Kinën e jo më me qytetin e wuhan-it, dhe më pas shpërtheu edhe në Itali dhe Iran.
Pra ky shpërthim në Itali dhe Iran u bë për të zhdukur dy besimet kryesore, Krishterimin dhe Islamin duke futur virusin disa herë në këto shtete kinse është infektuar nga personi në person, direkt pas shpërthimit në Wuhan dëgjuam se u infektuan të parat Irani më pas Italia përfshirë edhe disa shtete të tjera.
Ju mund të keni dëgjuar shumë për shpërthimin e madh në Itali, kjo ndodh për arsye te frikesimit tonë si një shtet fqinj, por medjat tona nuk përmendin namin që po bëhet në Iran.

Po mendimi juaj,por une nuk e shikoj te arsyeshme qe ta kete bere iluminati per te sulmuar fete nuk e besoj, pse do thuash ti nese ky iluminati eshte aq i afte sa te gjej rrugen dhe te arrij deri ketu do ishte po aq i afte sa te gjente rrugen per te infektuar direkt shume kisha dhe xhamia dhe pastaj do ishte i afte saqe te manipulonte dhe popullin dhe te percante si te donte ,nuk edi poky eshte mendimi im ,por gjithesesi ne do arrijm ta juptojm nje dite si dhe nga kush erdhi kjo gje edhe deri tani une kam kuptuar indirekt nga formacionet apo. hamendjet qe kane shprehur lideret boteror te cdo lloj fushe dhe ne gjykimin tim jan 2 teza ,ose ekan bere te qellimshme per te k ufizuar co2 ,ose ka qene njegabim njerezor qe ika kaluar shkencetareve kinez dhe qe e kan nenvleresuar .kete mendoj un
+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  I’m X person 11.05.20 14:08

+ shkruajti:
I’m X person shkruajti:
+ shkruajti:
Ledidaci shkruajti:Korona virusi eshte nje tjeter mjet i krijuar nga elita globale per te kontrolluar popullsine boterore si edhe per te ndaluar zhpejtimin ekonomik te Kines. Do te shihni se si brenda nje 10 vjecari e gjithe kultura , shoqeria dhe ekonomia kineze do te shkrumbohen dhe do te kete nje kundershtatr me pak per Ameriken
Kush elit globale?ku eshte elita globale si mund ya beje kete kur tani po vuajne me shume shtete se kina dhe eshte kina ai shtet qe po ndihmon kete elita globale:grinning:
Elita Globale ose Boterore është pikërisht ajo që e ka shkaktuar Virusin për të çuar përpara iluminatin, pra e gjitha u bë për të zhdukur kryeqendrat e dy besimeve më të mëdha si Islamin dhe Krishterimin,
E gjitha kjo u manipulua qysh më përpara në mendjen e njerëzve.
Në fillim ata menduan të fusin Virusin në një vend "armik" që nuk kontribuon në zhvillinim e planit të tyre djallëzor, dhe gjetën Kinën si një vend të tillë, dhe ju mendoni se virusi është përhapur gjatë infektimit, jo përkundrazi ai është futur sdisa herë në vende të ndryshme, ju mendoni se Italia dhe Irani janë infektuar nga emigrantët që vinë nga Wuhan-i kur u mbyllën të gjitha marrëdhëniet edhe me Kinën e jo më me qytetin e wuhan-it, dhe më pas shpërtheu edhe në Itali dhe Iran.
Pra ky shpërthim në Itali dhe Iran u bë për të zhdukur dy besimet kryesore, Krishterimin dhe Islamin duke futur virusin disa herë në këto shtete kinse është infektuar nga personi në person, direkt pas shpërthimit në Wuhan dëgjuam se u infektuan të parat Irani më pas Italia përfshirë edhe disa shtete të tjera.
Ju mund të keni dëgjuar shumë për shpërthimin e madh në Itali, kjo ndodh për arsye te frikesimit tonë si një shtet fqinj, por medjat tona nuk përmendin namin që po bëhet në Iran.
 
Po mendimi juaj,por une nuk e shikoj te arsyeshme qe ta kete bere iluminati per te sulmuar fete nuk e besoj, pse do thuash ti nese ky iluminati eshte aq i afte sa te gjej rrugen dhe te arrij deri ketu do ishte po aq i afte sa te gjente rrugen per te infektuar direkt shume kisha dhe xhamia dhe pastaj do ishte i afte saqe te manipulonte dhe popullin dhe te percante si te donte ,nuk edi poky eshte mendimi im ,por gjithesesi ne do arrijm ta juptojm nje dite si dhe nga kush erdhi kjo gje edhe deri tani une kam kuptuar indirekt nga formacionet apo. hamendjet qe kane shprehur lideret boteror te cdo lloj fushe dhe ne gjykimin tim jan 2 teza ,ose ekan bere te qellimshme per te k ufizuar co2 ,ose ka qene njegabim njerezor qe ika kaluar shkencetareve kinez dhe qe e kan nenvleresuar  .kete mendoj un

Nëse do ta kishin futur virusin vetëm në Kisha dhe Xhami, atëherë të gjithë do ta kishin kuptuar që ky virus ufut që të zhdukë fetë, dhe të gjithë besimtarët do të ishin ngritur në një protëstë dhe rromujë botërore për mbrojtjen e fesë së tyre, por kjo u bë në mënyrë të fshehtë, kështu mendoj unë
I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

26


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  MindBodySoul 13.05.20 21:18

Pershendetje
Une e besoj se virusi erdhi ashtu siq thuhet ne media edhe pse eshte kaq e veshtire te besohet nje gje kur e dijme se shume epidemi kane rrjedh nga natyra dhe kan kaluar edhe me heret edhe ne kohrat kur njeriu nuk ka qene aq i avansuar as ne mjeksi e lere me te prodhoje virus.
MindBodySoul
MindBodySoul

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  I’m X person 13.05.20 21:50

hngel2 shkruajti:Pershendetje
Une e besoj se virusi erdhi ashtu siq thuhet ne media edhe pse eshte kaq e veshtire te besohet nje gje kur e dijme se shume epidemi kane rrjedh nga natyra dhe kan kaluar edhe me heret edhe ne kohrat kur njeriu nuk ka qene aq i avansuar as ne mjeksi e lere me te prodhoje virus.
Përshëndetje
Është e vërtetë se shumë epidemi janë formuar natyrshëm dhe ato kan qenë qysh në fillim, por Korona Virusi dhe disa viruse të tjera si Ebola nuk kanë qenë kurr më përpara dhe nuk mund të formohet natyrshëm( këtë e kanë pranuar edhe vet ata), meqë ra fjala a e dini se si u forma Ebola Virus, edhe për atë kanë përfolur shumë se është formuar në laborator.
I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

26


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Korona Virus? Empty Re: Korona Virus?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi