EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Niveli energjetik i vibrimit

Shko poshtë

Niveli energjetik i vibrimit Empty Niveli energjetik i vibrimit

Mesazh  Magus 27.03.15 18:48

Niveli energjetik i vibrimit Relati10

Niveli energjetik i vibrimit është ai që përcakton kapacitetet tona shpirtërore. Në mënyrë të veçantë, sa më shumë që ai rritet, aftësitë tona janë gjithashtu më të mëdha.

Kjo normë është e krahasueshme me atë që zakonisht quhet niveli shpirtëror.

Ne të gjithë nuk e kemi të njëjtën nivel edhe pse jemi të gjithë nga i njëjti Burim Hyjnor. Disa individë kanë lehtësi të mëdha në fushën ezoterike sepse ata vibrojnë në një nivel jashtëzakonisht të lartë. Nuk duhet të harrojmë se jemi në të vërtetë dhe mbi të gjitha qeniet të pastra të energjisë. Aftësia jonë kreative është tërësisht për shkak të kësaj.

Megjithatë, niveli vibrues i energjisë nuk ka vlerë vetëm në ezoterizëm. Dijetarët më të mëdhenj , artistët, shkrimtarët dhe shëruesit vibrojnë gjthashtu në një nivel shumë të lartë. Njohuria intuitive dhe frymëzim janë për shkak të mundësisë së përdorimit, madje edhe në mënyrë të pandërgjegjshme, aftësitë e nxitura nga ana e hyjnisë brenda vetvetes.

Nuk janë vetëm mediumët që mund të lidheni me shpirtrat e tyre. Kushdo mund ta bëjë këtë dhe kështu të zhvillojë lidhjet dhe angazhimet nga Qenia e tij e vërtetë.
Kjo normë nuk është fikse. Ajo mund të rritet ose të ketë rënie në varësi të përdorimit që i bëhet aftësive të tij. Në jetën e përditshme është e nevojshme të zhvillohen mjediset më shumë ose më pak të favorshme. Ndodh që ne dëgjojmë ose nuk dëgjojmë atë.

Kur ne jemi duke dëgjuar vetveten, nevojat dhe dëshirat, ne i realizojmë. I lejojmë vetes që të jemi dhe të zhvillohemi. Në këto raste nuk ka përpjekje të veçanta për të bërë. Niveli ynë i energjisë rritet vetëvetiu.

Kur ne e injorojmë nga ana tjetër, nga kufizimet, gjërat janë shumë më ndryshe. Ne lëndohemi sepse Qenia jonë kërkon të ekzistojë. Kështu shpesh jemi të mërzitur, bëhemi të frustruar, ne kërkojmë zbavitje ... E gjithë kjo ngushton shpirtin tonë sepse nuk ndihet i njohur dhe energjia jonë është domosdoshmërisht e cilësisë më të ulët ...

Kur ajo shpërndahet, fusha jonë e energjisë thith energji të dëmshme që zhvillohet rreth nesh ... E gjithë kjo natyrisht që nuk do të ndihmojë për të zhvilluar nivelin vibrues në një nivel më të lart.

Duhet dëgjuar. Ky është rregulli i parë për këdo që dëshiron për të ecur përpara në rrugën e tij.Pjesa tjetër do të ju ndjekë pas. Nuk është e nevojshme për të bërë përpjekje të tepruar për të rritur nivelin tuaj shpirtëror. Të jemi të lumtur është e vetmja gjë që duhet të na shqetësojë.

Niveli vibrues i energjisë është në nivelin më të mirë të saj kur jemi të lumtur.
Magus
Magus

Kërkoni të vërtetën në praktikë dhe jo me spekulime.
Çfarëdo qoftë niveli i teorive që ju mund të zhvilloni, ato do të mbeten gjithmonë masturbim intelektual.



101


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi