EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Levitimi - Ngritja ne ajer

Shko poshtë

Levitimi - Ngritja ne ajer Empty Levitimi - Ngritja ne ajer

Mesazh  Neo prej 08.01.09 12:29

Levitimi

Behet fjale per nje fenomen paranormal qe quhet Levitim ( Ngritja ne Ajer) :personi qe shihet ne foto quhet  Collin Evans ngritet nga toka ne mes te 300 shikueseve ne Tempullin Square te Londres.

Kjo foto eshte bere ne 1938.

Levitimi - Ngritja ne ajer Leviti10

Ne foton tjeter shihet psi i njohur francez  Jean-Pierre Girard
duke realizuar nje levitim te nje objekti (ketu, nje kuti ku vendosim pelikule foto).

Kjo eksperience eshte bere ne Øersted - Instituti Göteborg (Suedi).

Levitimi - Ngritja ne ajer Leviti11
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Levitimi - Ngritja ne ajer Empty Re: Levitimi - Ngritja ne ajer

Mesazh  Arsenic prej 09.03.14 22:00

Levitim ne Uje

Arsenic
Arsenic

55


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Levitimi - Ngritja ne ajer Empty Re: Levitimi - Ngritja ne ajer

Mesazh  + prej 15.12.17 21:46

Arsenic , kjo video me at budistin eka nje shpjegim vlla biles ai ben hile se luan duret e kamet hihiih cdo kush mund ta beje ne uje nese ruhet qetesia nga cdo gje !
+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Levitimi - Ngritja ne ajer Empty Re: Levitimi - Ngritja ne ajer

Mesazh  + prej 15.12.17 21:48

Neo , ky Kollin Evans vetem kete Levitim si e quani ju vetem kete bente ? dicka tjer ?
+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Levitimi - Ngritja ne ajer Empty Re: Levitimi - Ngritja ne ajer

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi