EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Endërrimi Lucid

Shko poshtë

Endërrimi Lucid Empty Endërrimi Lucid

Mesazh  Neo prej 15.09.13 0:45

Praktikë - Ëndërrimi Lucid

Këto ushtrime kanë për qëllim për të nxitur ndërgjegjësimin e vetës, por edhe ekzistimin e trupit eterikë.

Nuk duhet të praktikohet nën ndikimin e alkoolit apo të drogave të çdo lloji qofshin. Gjithashtu nuk është e rekomanduar për njerëzit me çrregullime psikologjike.

- Shtrihuni në shpinë në krevatin tuaj dhe relaksohuni duke marrë frymë rregullisht.

- Pohoni, me fjalë që ju dëshironi, ju doni të hyni në një gjumë të thellë, relaksues dhe gjallërues dhe që ju do të jeni plotësisht i vetëdijshëm gjatë ëndrrës suaj, në momenti kur ju do të shihni një simbol që keni zgjedhur: një derë përmes të cilit ju dëshironi të kaloni, një kopsht që ju dëshironi për ta eksploruar, një kafshë ose një person që ju shpresoni të takoni në ëndrrën tuaj. Çfarëdo qoftë simboli, ai duhet të jetë pozitiv.

- Para se të shkoni për të fjetur, përfytyroni veten duke eksploruar pamje e ëndrrës, pasi ju keni njohur simbolin. Pra, ju kështu programoni pavetëdijen që të shkojë në atë drejtim, kur të jepet mundësia. Për shembull, nëse ju gjendeni në një shtëpi, afrohuni dritares dhe shikoni peizazhin.

Nuk ka të ngjarë që ju të keni sukses herën e parë, por të jeni i durueshëm.

Bëjeni këtë ushtrim çdo natë.
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Endërrimi Lucid Empty Re: Endërrimi Lucid

Mesazh  Toniramun prej 12.01.17 16:09

Nje spjegim vertet i leht per tu kuptuar Neo. Plus qe endrat lucide nuk kan asnje rrezik, vetem se mund te ta permirsojn gjendjen tuaj spirituale...
Toniramun
Toniramun

Knowledge is powerful

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi