EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Masoni satanist i ka planifikuar të dy luftërat botërore

Shko poshtë

Masoni satanist i ka planifikuar të dy luftërat botërore Empty Masoni satanist i ka planifikuar të dy luftërat botërore

Mesazh  Odin prej 16.12.13 18:57

Masoni satanist i ka planifikuar të dy luftërat botërore

Masoni satanist i ka planifikuar të dy luftërat botërore Largea_albert_pike_statue-_washington_-5582218441387096824

Albert Pike është gjeneral amerikan i cili qysh në shekullin 19 apo 140 vite më parë e ka shkruar një dokument në të cilin është përshkruar se si do të ndodhin të tre lufterat botërore.Ai në 15 gusht të vitit 1871 do ti dërgonte letër një mikut të tij në të cilën do ti shkruante planet për tre luftërat botërore, që ishin të nevojshme për tu krijuar një rend i ri botëror.

Në letër janë përshkruar deri në detaj ecuria e tre lufërave botërore, që vë në dyshim se dy lufterat e para botërore kanë ndodhur sipas planeve të tij.Lufta e parë botërore sipas planeve të përshkruara të Pikes, do të duhej të ndodhte që Iluminatët apo masonët ta rrëzojnë qeverisjen e carit të Rusisë dhe nga ai vend të bëjnë “kështjellë” të ateizmit dhe komunizmit. Agjentët ushtarak të Iluminatit do të shkaktonin luftë edhe midis perandorive britanike dhe gjermane. Në fund të luftës komunizmi do të shtrihej në shumë vende me qëllim të dobësimit të religjiont.

Përmes ndihmësit të tij Otofon Bizmark, udhëheqës i shtetit të atëhershëm gjerman, Pike për një kohë të gjatë e ka përgatitur terrenin për fillimin e luftës së parë botërore. Përpjekjet e tij kulminacionin e kanë arritur në vitin 1914 kur i është bërë atentat princit të Austro-Hungarisë Franc Ferdinand që do të përdorej si shkas për fillimin e luftës së parë botërore.

Lufta e dytë botërore duhet të fillojë duke nxitur përleshje midis fashistëve dhe hebrejve thuhet në dokumentin e gjeneralit. Kjo luftë duhet të udhëhiqet në mënyrë që nazizmi të shkatërohet, ndërsa hebrenjtë do të bëhen aq të fortë dhe do të mund të formojnë shtetin e Izraelit në Palestinë. Pas luftës së dytë botërore komunizmi duhet të jetë mjaft i fortë për ta kundërshtuar krishterizmin.

Në një konferencë në Postdam në vitin 1945 Truman dhe Curcill një pjesë të madhe të Europës perëndimore ia japin BRSS-se komuniste. Lufta e tretë botërore do të duhet të bëhet në mes hebrenjvë dhe botës islame. Në këtë luftë do të duhet që hebrejtë dhe muslimanët të shkatërohen me njëri tjetrin. Në ndërkohë një numër i madh i kombeve të botës do të jenë të rraskapitur ekonomikisht dhe shpirtërisht. Në atë moment do të lëshohen nihilistët dhe atesistët, dhe do të bëhet një kataklizmë sociale. Pasi të jetë shkatërruar kultura krishtere në botë do të futet rrënjësisht të mësuarit e satanës.

Kush është Albert Pike?

Pike ka lindur në vitin 1809 në Boston, u diplomua në Univerzitetin e Harwardit, ndërsa më vonë si gjeneral mer pjesë në luftën civile Amerikane. Rrjedhshëm ka folur 16 gjuhë dhe ka pasur një nga pozicionet më me ndikim në lëvizjen masonike në SHBA.

Ka qenë Satanist dhe rregullisht ka bërë rituale okultike, në të cilën ai e ka thirur edhe satanën.

Kush janë Iluminati?

Iluminati është emri i një organizate të fshehtë e cila ekziston që nga shekullli 18 me qëllim të kontrollimit të ngjarjeve nëpër botë. Iluministët intereset e tyre i arrijnë përmes agjentëve të tyre, të cilët drejtojnë me vendimet e koorporatave të mëdha dhe qeverive. Qëllimi i Iluministëve është krijimi i rendit të ri botëror.

Organizatën e ka formuar Adam Vajshaput në 1 maj të vitit 1176. termi Iluminati do të thotë të ndricuarit. Pas reformave që ndodhin në shekullin 19, Iluminati janë bërë organizatë e fshehtë në vet organizatën masonike.
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Masoni satanist i ka planifikuar të dy luftërat botërore Empty Re: Masoni satanist i ka planifikuar të dy luftërat botërore

Mesazh  55 prej 18.12.13 10:50

Kam lexuar diku ketu ne kete forum qe edhe Enver Hoxha eshte Satanist etje, etj, Tashi na doli qe edhe Masonet jane Satanist, eshte e drejta e tyre te mendojn si te duan. Ky mendim qe ne fakt eshte nje pikpamje religjoze mbi te gjitha njesoj si te krishteret qe i bejne te gjtha fete e tjera te botes i quan si te Satanit. Po te studiosh edhe vete Sataniste do te gjesh se shumica e tyre nuk besojne fare ne ekzistencen e Satanit, por e konsiderojne se element te psikikes sone ose arketipe te koshences sone. -Iluminati per mua me aq sa kam pare dhe degjuar eshte nje grup organizatash dhe jo vetem nje. Nuk e di se ke me siguri ata adhurojne, po di se cdo Urdher i tyre adhuronj nje Zot specifik te tyre.
Masoneria nuk eshte gje tjeter vecse nje grup njerzish te bashkuar qe ndihmojne njeri tjetrin dhe nuk fiton gje nga ato si njohuri, ata vetem spikasin ndonje person qe ka ndonje aftesi dhe e iniciojn per ne urdherat me te larta.
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


76


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi