EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shenjat se shtëpia juaj po vëzhgohet nga fantazmat!

Shko poshtë

Shenjat se shtëpia juaj po vëzhgohet nga fantazmat! Empty Shenjat se shtëpia juaj po vëzhgohet nga fantazmat!

Mesazh  Luli 21.10.13 22:13

Shenjat se shtëpia juaj po vëzhgohet nga fantazmat!

Shpërngulja në një shtëpi të re mund të jetë frikshëm mjaftueshëm, por ju nuk mund të besoni në një rrezik të mundshëm të ndonjë sulmi nga ndonjë fantazmë?

Por nëse jeni nga ata që besoni në gjëra të tilla, atëherë më poshtë mund të kuptoni disa nga simptomet që mund të ju tregojnë se shtëpia juaj është nën vëzhgim dhe që mund të sulmohet çdo moment.

Mendohet se shtëpitë e vjetra, janë ato që mund të sulmohen më shpesh, sepse ish banorët mund të kenë pasur lidhje të forta emocionale në to, gjë që manifeston energjinë e fantazmave.

Por edhe shtëpitë që nuk kanë qenë të banuara kurrë, mund të kenë fantazma?
Fantazmat kurrë nuk janë provuar shkencëtarisht, por përvojat e shumë njerëzve, bëjnë që të tjerët të “infektohen” dhe të besojnë në gjëra të tilla.

1. Zërat e pashpjegueshëm

Në shtëpitë normale zëra mund të dëgjohen nga tavani, por në shtëpitë e vëzhguara zërat e çuditshëm vijnë nga dyshemeja, dollapët ose bodrumi.

2. Lëvizjet (ndërrimi i vendeve) e orendive shtëpiake

Fantazmat njihen për ndërrim vendesh të gjërave, përfshirë çelësat dhe librat në shtëpi. Zgjedhja e tyre duket se është e rastit.

3. Pamjet e çuditshme

“Pamjet mashtruese” janë të ndryshme nga pamjet normale. Ato duken më statike se në televizion. Gjithashtu shikoni për lugetër, hije të zeza, meshat e zeza dhe siluetat mashtruese.

4. Sjellje të pazakonshme të fëmijëve dhe kafshëve shtëpiake

Bëhuni shumë të kujdesshëm kur fëmijët tuaj ju thonë se kanë shokë imagjinarë. Gjithashtu, shqetësohuni kur fëmijët tuaj papritur sillen çuditshëm ose gërvishtin. E njëjta vlen edhe për kafshët shtëpiake.

5. Ndjenja se po ju sheh dikush

Jeni vetëm në shtëpi por nuk ndiheni vetëm? Sigurisht mund të jetë edhe diçka tjetër, por mund të jenë edhe fantazmat që ju shikojnë ju, derisa ju shikoni televizor.

6. Ëndrra të tmerrshme periodike

Nëse për një periudhë të caktuar shihni ëndrra që ju tmerrojnë do të thotë se ju mund të jeni duke u vëzhguar. Mendja, mendohet se mund të kapë më lehtë fenomene paranormale kur keni në gjumë.

7. Shkrimet e pashpjegueshme

Fantazmat njihen për shkrime në mure. Ndonjëherë ato mund të shkruajnë emrin e dikujt e ndonjëherë thjeshtë mund të ju thonë: Largohuni.
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi