EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Në 2045-n arrihet pavdekësia

Shko poshtë

Në 2045-n arrihet pavdekësia Empty Në 2045-n arrihet pavdekësia

Mesazh  Zattoo prej 20.06.13 17:37

Në 2045-n arrihet pavdekësiaNë 2045-n arrihet pavdekësia Article-2344398-1A66F656000005DC-975_634x465Brenda 30 vitesh, njerëzit do të jenë në gjendje të ruajnë të gjithë mendimet në kompjuter dhe të bëhen dixhitalisht të pavdekshëm.
Ray Kurzweil, drejtor i inxhinierisë te Google, pretendon se, pjesët biologjike të trupit tonë do të zëvendësohen me pjesë mekanike dhe kjo pritet të ndodhë brenda vitit 2100.
Kurweil ka bërë një deklaratë të tillë gjatë konferencës “Global Futurs 2045 International Congress”.
Konferenca u organizua nga multimilioneri rus, Dmitry Itskov, ku vizionarët kanë folur për botën në vitin 2045. 
Zattoo
Zattoo

600


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Në 2045-n arrihet pavdekësia Empty Re: Në 2045-n arrihet pavdekësia

Mesazh  Zattoo prej 20.06.13 17:40

Zattoo
Zattoo

600


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Në 2045-n arrihet pavdekësia Empty Re: Në 2045-n arrihet pavdekësia

Mesazh  Muneer prej 25.06.13 0:37

Keshtu po shtyjne gjerat vit pas viti ato.
Muneer
Muneer

سلام موعد المغرب

61


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Në 2045-n arrihet pavdekësia Empty Re: Në 2045-n arrihet pavdekësia

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi