EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imazhe Spirituale - Mandala

Shko poshtë

Imazhe Spirituale - Mandala Empty Imazhe Spirituale - Mandala

Mesazh  Neo prej 28.01.13 2:03

Mandala

Imazhe Spirituale - Mandala Imaddf10

Mandala  (मण्डल)  është një term nga Sanskrishtja që ka kuptimin rrethi, sferë, mjedis, komunitet.
I referohet kryesisht  rrethit të  shenjtë të një hyjnie, prezentim i stilizuar. Diagrami simbolik i mandalës mund të shërbejë si një mbështetje për meditim. Disa mandala, të sofistikuar dhe të kodifikuara,  bëhen gjysmë-figurative dhe  gjysmë-abstrakte.

Mandala është një mbështetje për meditim në tre dimensione. Ajo është më shpesh e përfaqësuar në dy dimensione, por ka edhe mandala tre-dimensionale. Këto janë veprat arti të një kompleksitetit të madh.
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Spirituale - Mandala Empty Re: Imazhe Spirituale - Mandala

Mesazh  Neo prej 28.01.13 2:05

Imazhe Spirituale - Mandala Imaaag10

Imazhe Spirituale - Mandala Imagae10

Imazhe Spirituale - Mandala Imagdf10

Imazhe Spirituale - Mandala Imagef10

Imazhe Spirituale - Mandala Imagef11

Imazhe Spirituale - Mandala Imageg10
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Spirituale - Mandala Empty Re: Imazhe Spirituale - Mandala

Mesazh  Neo prej 28.01.13 2:07

Imazhe Spirituale - Mandala Imagej10

Imazhe Spirituale - Mandala Images13

Imazhe Spirituale - Mandala Images14

Imazhe Spirituale - Mandala Images15

Imazhe Spirituale - Mandala Imaget10

Imazhe Spirituale - Mandala Imagff10
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Spirituale - Mandala Empty Re: Imazhe Spirituale - Mandala

Mesazh  Neo prej 28.01.13 2:11

Imazhe Spirituale - Mandala Imagkh10

Imazhe Spirituale - Mandala Imagsd10

Imazhe Spirituale - Mandala Imagse10

Imazhe Spirituale - Mandala Imagsk10

Imazhe Spirituale - Mandala Imagxx10

Imazhe Spirituale - Mandala Imahge10
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Spirituale - Mandala Empty Re: Imazhe Spirituale - Mandala

Mesazh  Neo prej 28.01.13 2:15

Imazhe Spirituale - Mandala Imakkg10

Imazhe Spirituale - Mandala Imalll10

Imazhe Spirituale - Mandala Imaoog10

Imazhe Spirituale - Mandala Imavge10

Imazhe Spirituale - Mandala Imsaag10

Imazhe Spirituale - Mandala Imaxxx10

Imazhe Spirituale - Mandala Imassa10

Imazhe Spirituale - Mandala Imagxx10


Edituar për herë të fundit nga Neo në 03.04.14 21:55, edituar 1 herë gjithsej
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Spirituale - Mandala Empty Re: Imazhe Spirituale - Mandala

Mesazh  Neo prej 03.04.14 21:49

Imazhe Spirituale - Mandala Zzzzzz10

Imazhe Spirituale - Mandala Tree_m10

Imazhe Spirituale - Mandala Ring_m10

Imazhe Spirituale - Mandala Potent10

Imazhe Spirituale - Mandala Numino10
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Spirituale - Mandala Empty Re: Imazhe Spirituale - Mandala

Mesazh  Neo prej 03.04.14 21:54

Imazhe Spirituale - Mandala Mandal10

Imazhe Spirituale - Mandala Mandal11

Imazhe Spirituale - Mandala Apophy10

Imazhe Spirituale - Mandala Heart_10

Imazhe Spirituale - Mandala Chakra11
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Imazhe Spirituale - Mandala Empty Re: Imazhe Spirituale - Mandala

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi