Një shkencëtar zbulon jetën e përtejme

Shko poshtë

Një shkencëtar zbulon jetën e përtejme   Empty Një shkencëtar zbulon jetën e përtejme

Mesazh  Zattoo prej 01.11.12 12:50

Një shkencëtar zbulon jetën e përtejme


Një shkencëtar zbulon jetën e përtejme   F1_01shpirti1351761145

Anesteziologu amerikan Dr. Stuart Hameroff i Universitetit të Arizonës rrëfeu mbi teorinë shkencore, e cila konfirmon ekzistencën e jetës së përtejme dhe të shpirtit të pavdekshëm.

Sipas fjalëve të tij kur zemra e një personi ndalon së rrahuri informacioni i ruajtur në tru nuk vdes, por vazhdon të përhapet në të gjithë Universin.

Kur mjekët e kthejnë njeriun në jetë ky informacion kuantik, që ka qenë në Kozmos, rikthehet sërish në trup. Pikërisht për rrjedhojë të kësaj njeriu e mban mend këtë përvojë të pazakontë.

Sipas shkencëtarëve, kjo teori shpjegon faktin se të mbijetuarit nga vdekja klinike kujtojnë "dritën e bardhë" ose "tunelin", në të cilin ata kanë qenë. 
Zattoo
Zattoo

624


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi