NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët!

Shko poshtë

NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët! Empty NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët!

Mesazh  Zattoo prej 02.06.12 20:27

NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët!

NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët! Planeti_478312

Një përdorues i rrjetit YouTube pretendon se NASA po fsheh provat për ekzistencën e jashtëtokësorëve.

Anëtari në këtë rrjet ‘rob19791’ ka postuar në YouTube një video ku shihet një formë e pazakontë, e cila fluturon afër diellit.

Regjistrimin e ka bërë abservatori NASA dhe nëpërmjet internetit e ka dërguar në tokë. Megjithatë, kur në regjistrim zbulohet mjeti i pazakontë në formën e një piramide afër diellit, është ndërprerë transmetimi.

"Unë mendoj se kjo është dëshmi që NASA hesht këtë çështjen. Kjo është hera e tretë gjatë muajve të fundit që në bazë të regjistrimeve të kësaj agjencie ka pasur dëshmi për UFO-t", thotë rob19791.Në dhjetor, një njeri pohon se ka parë një anije hapësinore se si viziton planetin Merkur. Gjithashtu në mars, një objekt i madhësisë së planetit është vërejtur se si furnizohet me energji pranë sipërfaqes së Diellit.

Megjithatë, shkencëtarët kanë mohuar akuzat duke thënë se ai ishte thjeshtë një "tunel i materies që shtrihet nga dielli dhe ftohet deri në formim të një ‘pike’ të errët”.
Zattoo
Zattoo

624


Mbrapsht në krye Shko poshtë

NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët! Empty Re: NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët!

Mesazh  Gabriel prej 03.06.12 0:05

NASA padyshim qe fsheh ekzistencen e qenieve Jashtetokesore.
Gabriel
Gabriel

https://www.fiverr.com/bldesign

106


Mbrapsht në krye Shko poshtë

NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët! Empty Re: NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët!

Mesazh  Mission prej 03.06.12 10:06

I pari qe foli per."llojet e qyteterimeve jashtoksore"ishte rus nikolai astro fizikanti kardashev.ne 1964 pajmja e tij ishte qe qyteterimet te perparuara Extraterrestrial mund të ndahet në tre lloje.bazuar ne kete teori,profesori i fizikes teorike ne universitetin e new york,Dr Michio Kaku.zhvilloj vete klasifikimin e tij teorik te"3 llojet".

ndarja nga nje lloj ne nje tjeter,behet nje kriter kyc per energjin e konsumuar ne cdo kulture.

LLOJE ALIEN QYTETERIMI

1.ketu jan ato qyteterime qe kan arritur te kontrollojn energji ne nivel planetar.si termetet motin vullkanet qytete mbi oqean,cdo gje qe egziston ne nje planet ata e kontrollojne.

LLOJE ALIEN KULTURA

2.Ata i përkasin atyre që menaxhojnë veprimtari në aeroplan astral dhe per te mare energji direkt nga ylli mem.

ata perdorin energjin diellore,dmth direkt nga dielli per te aktivizuar makinerit medha.kur te ken arritur ne piken e shterimit te nje ylli ata gjejn nje tjeter.kjo gradualisht zbraze fuqine e miliona yjeve te mundshem ne galaktik.

LLOJE ALIEN KULTURA

3.ky klasifikim eshte i atyre qe konsumojne energji galaktike,duket perfituar nga pikat e forta te galaksis se tyre.kurse ne nuk bejm pjese ne keto kultura,ne jemi lloji 0 ne nuk jemi fare ne keto shkalle nuk marrim energji nga yjet ose ose galaktikat por nga bim te vdekura dhe nga nafta.
Mission
Mission

16


Mbrapsht në krye Shko poshtë

NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët! Empty Re: NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët!

Mesazh  Zattoo prej 04.11.12 11:56

Deshmi nga Nasa por gabimisht te inçizuar:Zattoo
Zattoo

624


Mbrapsht në krye Shko poshtë

NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët! Empty Re: NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët!

Mesazh  Asgardian prej 04.11.12 22:41

jo qe i fsheh , po skan hich,,veq po munohen me pshtjell e po ngulen hauhauha
Asgardian
Asgardian

Nëse unë besoj në Zot dhe Zoti nuk ekziston..nuk humbi gjë
.
Por nëse unë nuk besoj në Zot dhe Zoti ekziston unë humbas shumë.!

33


Mbrapsht në krye Shko poshtë

NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët! Empty Re: NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët!

Mesazh  ijj prej 05.11.12 12:01

Nuk do i fshehin edhe gjat!
ijj
ijj

Asgje muk eshte e pamundur...

64


Mbrapsht në krye Shko poshtë

NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët! Empty Re: NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët!

Mesazh  Zattoo prej 22.09.15 0:30

UFO-t që shihen duke dalë nga Toka gjatë transmetimit të drejtpërdrejtë të NASA-së

Një incident që ka ndodhur së fundmi ka lënë të kuptohet që agjencia hapësinore NASA i ka dhënë fund një transmetimi të drejtpërdrejtë nga Stacioni Ndërkombëtar Hapësinor në momentin kur tri objekte të paidentifikuara fluturuese kanë dalë nga atmosfera e Tokës. Këto pamje interesante janë duke e bërë xhiron në internet, deri sa ka pasur edhe shumë të atillë që këto pamje i kanë konsideruar si evidencë për ekzistencën e jashtëtokësorëve.

Dritat në fjalë, që besohet të jenë të tri objekteve fluturuese, dalin nga planeti ynë, disa sekonda para se të ndërpritej transmetimi, gjë për të cilën NASA është arsyetuar duke thënë se ka pasur ‘humbje të sinjalit’.


Zattoo
Zattoo

624


Mbrapsht në krye Shko poshtë

NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët! Empty Re: NASA fsheh dëshmitë për jashtëtokësorët!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi