EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Largimi i Demoneve

Shko poshtë

Largimi i Demoneve Empty Largimi i Demoneve

Mesazh  gjilanasi prej 06.06.11 23:51

Largimi i Demoneve

Largimi i Demoneve DemonEmerges
Po ju sjelle diçka shkurtimisht nga ajo qe une kam mesuar per te larguar entitetet negative, demonet, xhindet, fantazmat ... :

Duhet te pastrohemi ne te gjitha nivelet: fizikisht, emocionalisht, mentalisht, shpirterisht, etj ...

Pastrimi fizik:

- Ruajtja e nje trupi fizik te paster dhe te shendetshem
- Ushqimi i shendetshem me produkte natyrore (te shmangen MC Donald-et, te behesh vegjetarian nese eshte e mundur)
- Te ndalohet droga, alkooli, cigarja, ilaçe, kimikatet ne qofte se ato nuk jane te nevojshme.
- Shkurt duhet shmangur te gjitha ato gjera qe jane te demshme per trupin.

Pastrimi emocional:

- Te mesohesh per te kontrolluar ose per te shmangur emocionet negative si zemerimi, urrejtja, xhelozia, frika, etj ...
- Ruajtja e mire ndjenjave te tilla si gezimi, qetesia, miqesia, besimi etj ...

Pastrimi mendor:

- Jashte aktiviteteve te jashtme që kerkojne pune mendore, te mesohet qe te zbrazet mendja nga shqetesimet dhe problemet me ane te meditimit.
- Ne qofte se mendimet negative ju pushtojne beni perpjekje per te kuptuar kuptimin e tyre, pastaj ato t'i zevendesoni me mendime pozitive dhe te larta.

Pastrimi Shpirteror:

- Te lirohet mendja nga gjerat e botes materiale (te holla, dominim, lufta, kontrolli, konkurrenca, pushteti, ...) dhe te jesh ne ndegjim dte botes engjellore dhe hyjnore.
- Kjo pune personale e pastrimit eshte shume e rendesishme dhe eshte nje nga gjerat thelbesore qe e percjellin (ndihmen dhe fatin tuaj, ...) pra varet nga ajo qe jeni dhe nga sjelljet tuaja.

Pastrimi i pergjithshem:

Ne pergjithesi, sapo ju keni mesuar gjera negative, zevendesoni ato me gjera pozitive, psh:

- Nderroni muziken Hard Rock me kenge dhe muzike te nivelit me te larte.Nese eshte e nevojshme, kerkoni ndihmen e Perendise, Krishtit, Arkangjeleve, engjujve, shenjtoreve ...dhe evitoni te beni pakte me demon, magji te zeze…
gjilanasi
gjilanasi

361


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Largimi i Demoneve Empty Re: Largimi i Demoneve

Mesazh  Gon! prej 07.06.11 10:44

Të gjitha këto që i the ti dëshiron çdo njeri ti bëj, por frika nuk largohet me asgjë, nuk ka njeri që nuk ka frik. frika fillon nga mendimi i trurit të njeriut, shpie tek zemra e tij duke filluar me rrahje të saj më të shpejtë(jo normale), e pastaj ndikon edhe në edhtrat, gjakun, mishin dhe lëkurën e njeriut, dhe nëse të kaplon frika në errësirë nuk ka kush që ta largon atë, përveq se të zbardhi dita, atëher stabilizohet njeriu, në ato momente, kur të hyjë frika në palc, ndodh në shumicën e njerëzve, nëse janë të vetmuar nuk guxojnë as ta përmendin Perendinë, aty është diqka e mbinatyrshme që të frikëson aq tepër që të mos guxosh ta përmendësh as emrin e Perendisë në ato raste kritike, e ajo e mbinatyrshme për mendimin tim është vetë djalli. Dhe si thua ti:Krishtit, Arkangjeleve, engjujve, shenjtoreve.. etj. Në ato raste, askujt tjeter nuk duhet ti kërkosh ndihmë përveq Perendisë nëse ke mundësi. Krishti ka qenë njeri lajmëtar i Perendisë, ai nuk mund të mbroj nga këto gjëra, vetë Ai(Perendia) mund të ndihmoj. Ti qenke gjilanas, nuk e kamë ditur që në gjilan paska të krishterë!!
Gon!
Gon!

294


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Largimi i Demoneve Empty Re: Largimi i Demoneve

Mesazh  Xhemajl prej 07.06.11 11:51

Gon! shkruajti:Të gjitha këto që i the ti dëshiron çdo njeri ti bëj, por frika nuk largohet me asgjë, nuk ka njeri që nuk ka frik. frika fillon nga mendimi i trurit të njeriut, shpie tek zemra e tij duke filluar me rrahje të saj më të shpejtë(jo normale), e pastaj ndikon edhe në edhtrat, gjakun, mishin dhe lëkurën e njeriut, dhe nëse të kaplon frika në errësirë nuk ka kush që ta largon atë, përveq se të zbardhi dita, atëher stabilizohet njeriu, në ato momente, kur të hyjë frika në palc, ndodh në shumicën e njerëzve, nëse janë të vetmuar nuk guxojnë as ta përmendin Perendinë, aty është diqka e mbinatyrshme që të frikëson aq tepër që të mos guxosh ta përmendësh as emrin e Perendisë në ato raste kritike, e ajo e mbinatyrshme për mendimin tim është vetë djalli. Dhe si thua ti:Krishtit, Arkangjeleve, engjujve, shenjtoreve.. etj. Në ato raste, askujt tjeter nuk duhet ti kërkosh ndihmë përveq Perendisë nëse ke mundësi. Krishti ka qenë njeri lajmëtar i Perendisë, ai nuk mund të mbroj nga këto gjëra, vetë Ai(Perendia) mund të ndihmoj. Ti qenke gjilanas, nuk e kamë ditur që në gjilan paska të krishterë!!
Gjilinasi thote:Nese eshte e nevojshme, kerkoni ndihmen e Perendise, Krishtit, Arkangjeleve, engjujve, shenjtoreve. Ne kete rast i referohet njerzve te besimeve te ndryshme, psh une jam musliman dhe ne kete rast kerkoj ndihmen e perendise, te krishteret te krishtit etj. Nuk ka lidhje ciles fe i perket, sepse bindja e juaj ne ate rast, te ndihmon.
Xhemajl
Xhemajl

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Largimi i Demoneve Empty Re: Largimi i Demoneve

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi