EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zeitgeist: The Movie

Shko poshtë

Zeitgeist: The Movie Empty Zeitgeist: The Movie

Mesazh  Jon prej 18.10.10 20:55

Zeitgeist: The Movie

Zeitgeist: The Movie është një dokumentar amerikan i bërë në 2007 nga Peter Joseph.. Qëllimi kryesor i dokumentarit është të denoncojë krijimin e miteve dhe shfrytëzimin e tyre nga një pakicë dominante për të kontrolluar njerëzit. Për këtë arsye ai trajton disa tema të mëdha si origjina e krishterimit, 11 shtator 2001 dhe sistemi bankar.

Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi