EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Saturni - Simbol okult

Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Saturni - Simbol okult

Mesazh  Neo prej 16.05.10 14:25

Saturni - Simbol okult

Saturni - Simbol okult Saturn10

Ju ndoshta nuk e dini, por bota e tërë e adhuron për mijëra vjet Saturnin.

Kulti kurrë nuk është ndalur, dhe ritet e tij janë ende të pranishëm në ditët e sotme.
Saturni, i njohur si "Zoti i unazave" është arsyeja pse ne në dasma bëjmë këmbimin e unazave apo vendosim aurola mbi kokat e shenjtorëve.

Që nga kohët e lashta, të urtit e kanë hedhur vështrimin nga yjet, duke admiruar shkëlqimin e qiellit dhe duke u dhënë atyre fuqi hyjnore, bazuar në efektet e tyre mbi njerëzit.

Para përmbytjes së Madhe, Saturni është parë nga të gjithë njerëzit si një zot suprem dhe sundimtari i mbretërve.

Hulumtuesit okult janë të mendimit se Saturni udhehoqi mbretërinë e Atlantidës dhe u bë paraardhësi hyjnor i të gjithë mbretërve të kësaj bote.

Adhurimit është përjetësuar me një numër të madh të zotave në kohërat e lashta:
"Cronos, ose Saturni, Dionysos, Hyperion, Atlas, Herkules të gjitha ishin të lidhura me një kontinent të madh Saturnian,"ata ishin mbretërit që drejtonin vendin në brigjet perëndimore të Mesdheut, Afrikës dhe Spanjës. "
- Baldwin, Kombet Parahistorike

Në mitologji egjiptiane, Isis është konsideruar si motra e madhe e Saturnit:
"Unë jam Isis, mbretëresha e këtij vendi. Unë kam qenë e udhëzuar nga Merkuri.Askush nuk mund të shkatërroi ligjet që unë kam vendosur. Unë jam motra e madhe e Saturnit, Zotit më të vjetër"

Saturni në civilizimet semite

Qytetërimet semite ju kanë referuar zotit Saturnit si "EL".

Hyjnitë supreme janë përfaqësuar me një kub të zi. Ne mund të gjejmë shembuj të këtij kubi kudo në botë.

Kubi i zi është një mbetje e lashtë nderim e EL.

Ndoshta Judenjtë dhe myslimanët kanë më shumë të përbashkëta se sa mendoni ju ...

Hebrenjve e lashtë Saturnin e paraqisnin me një yll gjashtë-degësh, i cili më vonë u bë ylli i Davidit (i cili gjithashtu ka disa kuptime ezoterike). Simboli është vendosur në flamurin e Izraelit.

Shumë studiues ezoterikë thonë se emrin Is-Ra-El (IZRAEL) është kombinim i emrave të hyjnive të lashta pagane Isis, Ra dhe El

Grekët dhe Romakët e adhuronin Saturnin si një hyjni mizore.

Saturni dhe Satani

Saturni ka qenë i lidhur edhe me Satanin për shumë arsye.
Së pari, shumë autorëve argumentojnë se fjala Satan vjen nga fjala Saturn. Së dyti, Saturni është i lidhur me ngjyrën të zezë si Satani.

Saturni i konsideruar si planeti më i largët nga dielli, i fundit i lidhur me parimin e së mirës dhe të keqes. ( Plutoni nuk është konsideruar asnjëherë si planet).

Ky artikull paraqet DISA mënyra të njerëzimit për të përfaqësuar Saturnin gjatë gjitha kohërave.
Numri i madh i simboleve të lidhura me këtë hyjni të panjohur vetëm që thekson rëndësinë e saj në historinë njerëzore.

Ardhja e religjioneve monoteiste si krishterizmi, Judaizmi dhe Islami e mbyll adhurimin e Saturnit në qarqet okulte.

Siç e pamë, Zoti i unazave është i kudogjendur në kulturën popullore, por e njohur vetëm nga ata që kanë sy për të parë dhe veshë për të dëgjuar.
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  Neo prej 16.05.10 14:46

Saturni - Simbol okult Cube10

Kubu i ZI ne Santa Ana

Saturni - Simbol okult 06032610

Apple 24/7 në NYC

Saturni - Simbol okult 800px-10

Danimark

Saturni - Simbol okult 800px-11

Manhattan, NYC

Saturni - Simbol okult Black_10

Australi

Saturni - Simbol okult Kaaba_10

Qaabja ishte nderuar me mijëra vjet përpara ardhjes së Islamit

Saturni - Simbol okult 416px-10

Kubi i zi është një mbetje e lashtë e adhurimit EL, Judenjtë dhe myslimanët kanë më shumë të përbashkëta se sa mendoni ju

Saturni - Simbol okult Hexagr10

Ketu shihet ylli i Davidit ne nje xhami myslimane

Saturni - Simbol okult Medium10

Shumë studiues ezoterikë thonë se emrin Is-Ra-El (IZRAEL) është kombinim i emrave të hyjnive të lashta pagane Isis, Ra dhe El

Saturni - Simbol okult Intern10

Saturni - Simbol okult 501px-10

Saturni - Simbol okult 612px-10

Saturni - Simbol okult Boeing10

Saturni - Simbol okult Earthl10

Saturni - Simbol okult Nissan10

Saturni - Simbol okult Saturn11

Saturni - Simbol okult Saturn12

Saturni - Simbol okult Nortel10

Saturni - Simbol okult Whirlp10
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty pershendetje

Mesazh  mario prej 17.05.10 19:10

Sipas mitologjise se lashte greke Saturni ose Kronosi ishte zoti i kohes, ishte zot i gjenerates se dyte. Ne fakt u be zot sepse kur lindi nuk ishte i tille.

Ai ishte nje nga shum titanet qe linden nga Urani dhe Gaia. Urani ishte i pari nder zoterat dhe ishte Zoti i Qiellit por qiellit ne kuptimin e parajses se sa qiellit ne kuptimin e qiellit te Zeusit (Jupiterit), ndersa Gaia ishte Perendesha e Tokes.

Urani kur pa qe femijet e tij ishin monstra i burgosi ne fund te Tokes ne nje vend nga ku nuk mund te dilnin, e beri per te shpetuar njerezimin nga keta. Gaia u zemerua dhe i hapi dyert "femijeve" te saj dhe Kronosi planifikoi rrenimin e Uranit.

Ndaj astrologjikisht Urani lidhet me humbjen, ndersa ne kartat Tarot i eshte dhene korrespondenca me letren e Budallait (Loloja-The Fool).

Saturni u be Zot i gjenerates se dyte(bir i Uranit). Ai ishte gjigant. Diku shkruhet se ai si Zot qe ishte kishte aftesi ta ndalte kohen dhe oren, madje ne shum piktura ai paraqitet me skeptrin e tij ne forme sqepari duke ndalur akrepat e ores, sikurse kishte aftesine te bente qe ajo (ora) te kalonte shum shpejt.

Pikerisht per kete astrologjikisht ai paraqet ndryshimin dhe inertesine, shperblimin dhe mbylljen, vigjilancen e grades me te larte(prania e unazave te planetit Saturn).

Ne letrat Tarot ai simbolizohet me letren e fundit te Arkanes Madhore qe eshte Bota(XXI-The World) dhe kur kjo leter del ne pozicion normal simbolizon vigjilance te grades me te larte, ndryshim i suksesshem, shperblim, ndersa kur del e permbysur simbolizon inertesine, amulline, pandryshimin.

U martua me Rhean dhe nga kjo martese linden shumica e 12 zotave te Olimpit(Zotat e gjenerates se trete). Midis tyre ishte edhe Zeusi. Saturni qe mos te vuante rrenimin si i ati i hante femijet e vet qe keta ne nje te ardhme mos tja merrnin fronin si ai guxoi me te atin.

E shoqja apo Rhea pasi lindi Zeusin(Jupiterin) e coi kete ne nje ishull te pabanuar nga njerezit por vetem nga zanat.

Ato e rriten Zeusin ndersa ky planifikoi bashke me te emen rrenimin e Saturnit njesoj si Saturni beri me Uranin.

Ne ndeshje e siper Zeusi me perkrahesit e tij njerez kunder Saturnit dhe vllezerve te tij titan (nje nder betejat me te medha te Greqise se Lashte, e shoqeruar me nje permbytje te madhe dhe kohe te tmerrshme) vret babane e vet duke i nxjerr nga barku motrat dhe vllezerit e vet si Aferdita (Venusi), Hadesi (Plutoni), Aresi (Marsi), Hermesi (Merkuri), Poseidoni (Neptuni) etj.

Qe atehere ai u be Zot i Qiellit dhe kryetari i Olimpit, nderkohe qe nuk i hodhi poshte vllezerit dhe motrat e tij duke i bere dhe keta zota. U martua me Heren(Juno) e cial ishte njerezore dhe nga kjo martese lindi Herkuli (gjysem njeri gjysem zot).

Arsyeja pse ai planet qe ne mirenjohim si Saturn ka kete emer ka te beje me 2 fakte:

1. Per nga madhesia eshte planeti i dyte ne Sistemin Diellor pas Jupiterit (ai qe e mundi);

2. Duke qene se ishte zot i gjenerates se dyte, Saturni esht planeti i pare ne Planetet e Jashtem (Neptuni, Urani, Saturni dhe deri para pak vitesh Plutoni), pra ishte si mesi i planeteve te sistemit Diellor. ndaj dhe korrigjoj personin qe ka shkruar se Saturni nuk eshte planeti i fundit. Radha e tyre eshte:
Merkuri - Aferdita (Venusi) - Toka - Marsi - Jupiteri - Saturni - Urani - Neptuni - Plutoni.

Gjithashtu korrigjoi personin qe ka shkruar se:
Atlasi ishte nje titan tjeter, vellai i Saturnit i cili u denua nga Jupiteri kur ky mori fronin por nuk u vra. Ai duhet te mbante Token me krahet e veta. Dyonysus ishte zot i vogel (kishte 2 lloje zotash te medhenjte qe jetonin ne Olimp dhe te vegjel qe jetonin ne Toke me njerezit) ne kohen e Zeusit.
mario
mario

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  Zattoo prej 02.07.10 15:58

Shkrim interesant, sipas kesaj del se te gjitha religjionet monoteiste e kane bazen ne paganizem...!!!
Zattoo
Zattoo

600


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  Dejanira prej 09.12.10 17:27

zattoo shkruajti:Shkrim interesant, sipas kesaj del se te gjitha religjionet monoteiste e kane bazen ne paganizem...!!!

Ashtu si cdo gje e ka nje zanafille po ashtu dhe besimet fetare, pavaresisht se jane shume, ato kane nje rrenje te vetme e te perbashket.
Dejanira
Dejanira

2


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  gjilanasi prej 05.01.11 13:23

Saturni

Saturni është një planet i sistemit diellor. Ai është planeti i gjashtë nga dielli.

U emërtua sipas zotit romak Saturnus, i quajtur Kronos në mitologjinë greke. Saturni është planeti i dytë për nga madhësia në sistemin diellor pas Jupiterit. Si Jupiteri, Urani dhe Neptuni, Saturni është më së shumti i përbërë nga gazet dhe nuk ka një sipërfaqe të ngurtë.

Për shkak të kësaj, këta katër planetë quhen "gjigantët e gaztë". Saturni ka 61 satelitë natyror (plus 3 të tjera të pakonfirmuara akoma) më i madhi është Titani, që është më i madh edhe se planeti Mërkur. Rreth Saturnit ka një numër të madh unazash, të përbëra nga akulli dhe sasi më të vogla shkëmbinjsh dhe pluhur. Saturni është rreth 1.4 miliard kilometra larg nga Dielli.

Këtij planeti i duhen 29.5 vjet të Tokës për të kryer një rrotullim të plotë rreth Diellit. Saturni është një sferoid i shtypur në pole, që do të thotë se polet i ka të rrafshuar dhe se fryhet rreth ekuatorit të tij. Forma e tij e rrafshuar është e tillë për shkak të rrotullimit të tij shumë të shpejtë, një herë në 10.8 orë Toke.

Saturni është planeti i vetëm i sistemit diellor që ka dendësi më të vogël se uji. Edhe pse bërthama e planetit është shumë e dendur, Saturni ka një atmosferë të gaztë, kështu që dendësia specifike e planetit është 0.69 g/cm³ (më e vogël se uji). Si rezultat, nëse Saturni do të vendosej në një pellg të madh uji, ai do notonte mbi të.
gjilanasi
gjilanasi

361


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  cosmiclove prej 03.03.11 21:51

Saturni apo shabatothi

Saturni eshte planeti i fundit ne astrologjine e lashte. eshte i vetmi planet bashke me diellin dhe henen qe percaktojne nje shenje horoskopi dhe ne rastin tone bricjapin 22 dhjetor-21 janar.

Sipas kultit kabbalah saturni ishte me i rendesishmi nder 7 planetet e pemes se jetes (toka, hena, marsi, aferdita, merkuri, jupiteri, saturni).

Gjithashtu termi satana vjen nga kombinimi i shabatoth dhe adonai. Shabatothi ose shkurt sabati ishte dita qe kremtonin hebrenjte per nder te saturnin.

Disa studjues madje kane thene se vete perendia izraelite jehovah ishte nje zot alien i ardhur nga saturni me anije kozmike.

Por kjo eshte dicka qe i kalon kufijte e njohurive tona...
cosmiclove
cosmiclove

35


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  TheDog prej 04.03.11 0:58

mario shkruajti:Sipas mitologjise se lashte greke Saturni ose Kronosi ishte zoti i kohes, ishte zot i gjenerates se dyte. Ne fakt u be zot sepse kur lindi nuk ishte i tille.

Ai ishte nje nga shum titanet qe linden nga Urani dhe Gaia. Urani ishte i pari nder zoterat dhe ishte Zoti i Qiellit por qiellit ne kuptimin e parajses se sa qiellit ne kuptimin e qiellit te Zeusit (Jupiterit), ndersa Gaia ishte Perendesha e Tokes.

Urani kur pa qe femijet e tij ishin monstra i burgosi ne fund te Tokes ne nje vend nga ku nuk mund te dilnin, e beri per te shpetuar njerezimin nga keta. Gaia u zemerua dhe i hapi dyert "femijeve" te saj dhe Kronosi planifikoi rrenimin e Uranit.

Ndaj astrologjikisht Urani lidhet me humbjen, ndersa ne kartat Tarot i eshte dhene korrespondenca me letren e Budallait (Loloja-The Fool).

Saturni u be Zot i gjenerates se dyte(bir i Uranit). Ai ishte gjigant. Diku shkruhet se ai si Zot qe ishte kishte aftesi ta ndalte kohen dhe oren, madje ne shum piktura ai paraqitet me skeptrin e tij ne forme sqepari duke ndalur akrepat e ores, sikurse kishte aftesine te bente qe ajo (ora) te kalonte shum shpejt.

Pikerisht per kete astrologjikisht ai paraqet ndryshimin dhe inertesine, shperblimin dhe mbylljen, vigjilancen e grades me te larte(prania e unazave te planetit Saturn).

Ne letrat Tarot ai simbolizohet me letren e fundit te Arkanes Madhore qe eshte Bota(XXI-The World) dhe kur kjo leter del ne pozicion normal simbolizon vigjilance te grades me te larte, ndryshim i suksesshem, shperblim, ndersa kur del e permbysur simbolizon inertesine, amulline, pandryshimin.

U martua me Rhean dhe nga kjo martese linden shumica e 12 zotave te Olimpit(Zotat e gjenerates se trete). Midis tyre ishte edhe Zeusi. Saturni qe mos te vuante rrenimin si i ati i hante femijet e vet qe keta ne nje te ardhme mos tja merrnin fronin si ai guxoi me te atin.

E shoqja apo Rhea pasi lindi Zeusin(Jupiterin) e coi kete ne nje ishull te pabanuar nga njerezit por vetem nga zanat.

Ato e rriten Zeusin ndersa ky planifikoi bashke me te emen rrenimin e Saturnit njesoj si Saturni beri me Uranin.

Ne ndeshje e siper Zeusi me perkrahesit e tij njerez kunder Saturnit dhe vllezerve te tij titan (nje nder betejat me te medha te Greqise se Lashte, e shoqeruar me nje permbytje te madhe dhe kohe te tmerrshme) vret babane e vet duke i nxjerr nga barku motrat dhe vllezerit e vet si Aferdita (Venusi), Hadesi (Plutoni), Aresi (Marsi), Hermesi (Merkuri), Poseidoni (Neptuni) etj.

Qe atehere ai u be Zot i Qiellit dhe kryetari i Olimpit, nderkohe qe nuk i hodhi poshte vllezerit dhe motrat e tij duke i bere dhe keta zota. U martua me Heren(Juno) e cial ishte njerezore dhe nga kjo martese lindi Herkuli (gjysem njeri gjysem zot).

Arsyeja pse ai planet qe ne mirenjohim si Saturn ka kete emer ka te beje me 2 fakte:

1. Per nga madhesia eshte planeti i dyte ne Sistemin Diellor pas Jupiterit (ai qe e mundi);

2. Duke qene se ishte zot i gjenerates se dyte, Saturni esht planeti i pare ne Planetet e Jashtem (Neptuni, Urani, Saturni dhe deri para pak vitesh Plutoni), pra ishte si mesi i planeteve te sistemit Diellor. ndaj dhe korrigjoj personin qe ka shkruar se Saturni nuk eshte planeti i fundit. Radha e tyre eshte:
Merkuri - Aferdita (Venusi) - Toka - Marsi - Jupiteri - Saturni - Urani - Neptuni - Plutoni.

Gjithashtu korrigjoi personin qe ka shkruar se:
Atlasi ishte nje titan tjeter, vellai i Saturnit i cili u denua nga Jupiteri kur ky mori fronin por nuk u vra. Ai duhet te mbante Token me krahet e veta. Dyonysus ishte zot i vogel (kishte 2 lloje zotash te medhenjte qe jetonin ne Olimp dhe te vegjel qe jetonin ne Toke me njerezit) ne kohen e Zeusit.

Doja te te beja disa korrigjime
Ne mitologjine greke, Titanet ishin qeniet qe udhehiqnin universin para ardhjes se Zotave( Zeusi, Poseidoni etj.) Zotat Titan ishin madje me madheshtor se bijte e tyre.
Titani i pare ka qene Ghea, e cila lindi Uranin dhe me pas u martua me Uranin dhe lindi 12 Titanet, 6 femra 6 meshkuj. Kronosi me i fuqishme nder tyre u rebelua ndaj sundimit mizor te te atit dhe e mundi ate. Kronosi u be udheheqesi i ri i cili me pas martohet me Rean, motren e tij. Per shkak se kishte frike se mos bijte e tij do te benin te njeten gje me te sic bere ai me te atin, ai i gelltiste ato. Lindi 2 te paret, Hadesin dhe Poseidonin, Por nena e tyre Rea i donte te bijte e saj dhe nuk binte dakord me Kronosin. Kur lindi femijen e Trete, ZEUSIN, ajo e coi ate te rritej ne fshehtesi ne Krete, dhe i dha Kronosit per te ngrene nje gur, sikur ai ishte zeusi. ZEUSI u rrit dhe u rebelua ndaj te atit, Kronosit. Ai cliroi nga Ferri 3 Ciklope, Bij te Uranit, qe Kronosi i kishte burgosur ne Ferr. Ciklopet i bene dhurate Zeusit RRUFETE.
Zeusi cliron nga barku i te atit vellezerit e tij Hadesin dhe Poseidonin dhe te tre keto se bashku me ciklopet dhe tre titane te tjere, ndermjet te te cileve dhe Prometeu, bejne lufte kunder Titaneve te tjere dhe i mundin.
Zeusi behet udheheqes i qiellit dhe sundimtar mbi zotat dhe cdo gje tjeter, Poseidoni behet zot i deteve, kurse Hadesi Zot i nentokes, kurse titanet e mundur burgosen ne ferr, pervec Atlasit qe denohet te mbaje mbi shpatulla Token.
Dhe HERA nuk ishte njeri por zot, dhe herkuli nuk ishte biri i Heres, prandaj ajo e urren dhe i vret familjen.
TheDog
TheDog

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  ludovigtarot prej 05.03.11 10:59

Ng pershkrimi qe ju keni bere duket sikur Saturni ishte i mire dhe Urani i keq,,,kjo nuk qendron,,,nje nga arsyet se pse mitologjia greke qendron eshte pikerisht ngjashmeria qe ajo ka me disa ngjarje biblike,,,Urani eshte simbol i Zotit, Saturni i Satanait,,,dhe Jupiteri simbol i Krishtit,,,12 zotet e Olimpit ishin 12 nxenesit e Krishtit dhe Hadesi i 13 qe nuk jetonte ne Olimp...ishte simbol i Judes(tradhtarit)...Urani i burgosi te bijet e tij jo se ishte i keq,,,por se pse mendoi per njerezimin,,,se e dinte qe ata kishin per ta demtuar ate....
ludovigtarot
ludovigtarot

12


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  TheDog prej 14.03.11 16:39

ludovigtarot shkruajti:Ng pershkrimi qe ju keni bere duket sikur Saturni ishte i mire dhe Urani i keq,,,kjo nuk qendron,,,nje nga arsyet se pse mitologjia greke qendron eshte pikerisht ngjashmeria qe ajo ka me disa ngjarje biblike,,,Urani eshte simbol i Zotit, Saturni i Satanait,,,dhe Jupiteri simbol i Krishtit,,,12 zotet e Olimpit ishin 12 nxenesit e Krishtit dhe Hadesi i 13 qe nuk jetonte ne Olimp...ishte simbol i Judes(tradhtarit)...Urani i burgosi te bijet e tij jo se ishte i keq,,,por se pse mendoi per njerezimin,,,se e dinte qe ata kishin per ta demtuar ate....

Si mund te jete Jupiteri simbol i krishtit kur mitologjia greke eshte shum here me e vjeter se krishti???!!!
Dhe kush Tha qe Hadesi ishte i keq?? Vetem sepse jetonte nen Toke dhe Ishte zot i te vdekurve sdo te thote qe ishte i keq!!!
Dhe dicka tjeter, Ne kohen e Uranit nuk ekzistonte njeriu!!! Njeriu u krijua ne kohen e Zeusit(Jupiterit) nga Promteu dhe nje Titan tjeter( spo ia mbaj mend emrin) me urdher te Zeusit.

TheDog
TheDog

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  Equinox prej 03.09.11 22:47Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  liridoni007 prej 07.12.11 0:50

çfare perfaqeson Saturni

liridoni007
liridoni007

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty pershendetje

Mesazh  liridoni007 prej 07.12.11 1:17

kush ka koh le ta shikon ket videon qe e postova
liridoni007
liridoni007

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  Siroco prej 04.09.12 22:42

Në qoftë se ju bëni një Kub me 9 ..... gjejmë 13.3 në diagonale.
Në qoftë se marrim një Kub me 5 ... e gjejmë 6,66

Në shumicën e rasteve Kubi është një mënyrë për të marrë fuqi të madhe dhe për të udhëtuar nëpër dimensione, apo për të komunikuar me to ...video e fundit e postuar nga liridoni007 ishte mjaft e qartë për ata që kanë sy.
Siroco
Siroco

Unë e dëgjoj këngën e zogut jo për zërin e tij, por per heshtjen që vjen pas.


200


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  Flavius prej 17.09.12 12:29

Flavius
Flavius

79


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  Hagel prej 27.03.14 20:57

Saturni nuk eshte tjeter vecse Zoti qe adhurojne religjionet e kesaj bote, pa perjashtim!
Ya Yahve, A.llahu, Jezu Krishti (jo Krishti) qe aq shume kohe na kane mbyllur ne kete realitet 3 dimensional.
Hagel
Hagel

61


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Saturni - Simbol okult Empty Re: Saturni - Simbol okult

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi