EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Jashtëtoksorët kanë pushtuar Hënën

Shko poshtë

Jashtëtoksorët kanë pushtuar Hënën Empty Jashtëtoksorët kanë pushtuar Hënën

Mesazh  Zattoo 19.01.14 10:17

A e kanë pushtuar jashtëtoksorët Hënën?

Jashtëtoksorët kanë pushtuar Hënën Largea_jasht-euml-toksor-euml-t-kan-euml-pushtuar-h-euml-n-euml-n_hd1390058794

Mund të duket ky sikur një film fantastiko-shkencor me buxhet të ulët, por në fakt është spekulimi i fundit që ka shpërthyer në internet pasi një seri e imazheve nga Google Maps kanë shfaqur një objekt misterioz në sipërfaqen e hënës.
Imazhet shfaqin një anije mozike apo sondë në formë trekëndore me shtatë pika që shndërrisin përreth majës së saj.

Përderisa mund të jetë një bazë sekrete e njerëzve nga planeti Tokë, shumë faqe të specializuara për UFO-t raportojnë se objekti është një anije kozmike jashtëtoksore.

Objekti është zbuluar nga një studiues i fenomenve paranormale i cili postoi një video të gjetjes së tij duke shkruar: “Është unike dhe e pazakontë në këtë zonë”.

Në përshkrimin në YouTube shkruan: “Pasi shkova në Google Moon, unë e shikova këtë gjë një kohë të gjatë dhe mund të them se po, është vërtetë ai objekt, pa montazh dhe nuk e di se çfarë mund të jetë. Nuk kam gjetur një gjë të tillë në krateret tjera. Nuk kam asgjë tjetër për të Hënë”.

Nga ana tjetër raportime tjera bëjnë të ditur se objekti është jashtëzakonisht i madh, e mund të jetë edhe një bazë sekrete. Objekti besohet të jetë shumë më i madh se disa aeroplanë të tjerë në Tokë.

Është hera e parë që objekte të tilla vërehen në Hënë.

Zattoo
Zattoo

600


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi