EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

5G nje kancer

Shko poshtë

5G nje kancer Empty 5G nje kancer

Mesazh  Gjithesia Love prej 02.01.20 15:53

Joel M. Moskowitz:

Teknologjia e fundit celulare, 5G, do të përdorë valë milimetër për herë të parë përveç mikrovalëve që kanë qenë në përdorim për teknologjitë celulare më të vjetra, 2G deri 4G.  Duke pasur parasysh shtrirjen e kufizuar, 5G do të kërkojë antena  çdo 100 deri në 200 metra, duke ekspozuar shumë njerëz në rrezatimin e valës milimetër.  5G gjithashtu përdor teknologji të reja (p.sh., antena aktive të afta për formimin e rrezes; vargje në faza; hyrje dhe dalje masive të shumta, të njohura si masive MIMO) të cilat paraqesin sfida unike për matjen e ekspozimeve.

Valët e milimetrit thithen më së shumti brenda disa milimetrave të lëkurës së njeriut dhe në shtresat sipërfaqësore të kornesë.  Ekspozimi afatshkurtër mund të ketë efekte fiziologjike të pafavorshme në sistemin nervor periferik, sistemin imunitar dhe sistemin kardiovaskular.  Studimi sugjeron që ekspozimi afatgjatë mund të paraqesë rreziqe shëndetësore për lëkurën (p.sh., melanoma), sytë (p.sh., melanoma okulare) dhe testet (p.sh., steriliteti).

Meqenëse 5G është një teknologji e re, nuk ka asnjë studim mbi efektet shëndetësore, kështu që ne jemi duke "fluturuar të verbër" Sidoqoftë, kemi prova të konsiderueshme në lidhje me efektet e dëmshme të 2G dhe 3G.  Pak dihen efektet e ekspozimit ndaj 4G, një teknologji 10-vjeçare, sepse qeveritë janë treguar të pakujdeshëm në financimin e kesaj teknologjije.  Ndërkohë, ne po shohim rritje të llojeve të caktuara të tumoreve të kokës dhe qafës në regjistrat e tumoreve, të cilat mund të jenë të paktën pjesërisht  atribut, përhapjes së rrezatimit të telefonit celular.  Këto rritje janë në përputhje me rezultatet e studimeve të kontrollit të rasteve të rrezikut të tumorit në përdoruesit e telefonave celularë

Në gjitha kto video shpjegohet se sa e rëndë është kjo teknologji,për racën njerëzore


https://youtu.be/6b0M1LTBcqU

https://youtu.be/uoYTFaiP8DY

https://youtu.be/psDrvMwbq48


https://youtu.be/jOGGUM1M508

https://youtu.be/Ag1hkv2Upww

https://news.berkeley.edu/2019/07/19/berkeley-talks-joel-moskowitz-cell-phones-electromagnetic-radiation/

https://www.wesaynoto5ginaustralia.com/the-science
Gjithesia Love
Gjithesia Love

There is no limitation to limit
There is no limit to limitations74


Mbrapsht në krye Shko poshtë

5G nje kancer Empty Re: 5G nje kancer

Mesazh  Gjithesia Love prej 08.01.20 15:59

https://youtu.be/VlFvfvufCWo
Raportime sesi femijet po vdesin nga 5G

ka gjakëderdhje nga hundët në mënyrë të pashpjegueshme.. d, pavarësisht se në spitali,ai kullon vazhdimisht gjak,fëmija 4 vjeç, mushkritë vazhdojnë të mbushen përsëri, me gjak! Link

https://t.co/klTWGmP86Mttps://m.facebook.com/100002535751134/posts/2714091908685308/?d=n


https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=xFnydNf3GD4
Gjithesia Love
Gjithesia Love

There is no limitation to limit
There is no limit to limitations74


Mbrapsht në krye Shko poshtë

5G nje kancer Empty Re: 5G nje kancer

Mesazh  Gjithesia Love prej 12.01.20 20:47

https://youtu.be/jvl2uQwHHSAFemijet ne Irland duke protestuare kundra 5G meqe ata jan edhe me shpejt te prekur.

Nje eksperiment me 5G ne Holland coi ne vdekjen e zogjeve menjehere qe u testua kjo teknologji.

https://www.captain-planet.net/hundreds-of-birds-dead-during-5g-experiment-in-netherlands/

Gjithesia Love
Gjithesia Love

There is no limitation to limit
There is no limit to limitations74


Mbrapsht në krye Shko poshtë

5G nje kancer Empty Re: 5G nje kancer

Mesazh  Gjithesia Love prej 16.02.20 21:37

http://chng.it/8LqSxk5D8N

Mos lejomë donjë 'coronavirus' tjetër mbi Shqipërin.Ju lutem sign in dhe shpërdajeni.Ju faleminderi.
Gjithesia Love
Gjithesia Love

There is no limitation to limit
There is no limit to limitations74


Mbrapsht në krye Shko poshtë

5G nje kancer Empty Re: 5G nje kancer

Mesazh  Gjithesia Love prej 03.03.20 14:56

5G nje kancer Img_0610


Sources:https://www.takebackyourpower.net/brussels-first-major-city-to-halt-5g-due-to-health-effects/?fbclid=IwAR1x4khl-JmVCePK_fHsKR81NoS2WGQbEVY4Ve-NKiUSTsSihnEOOA1dEVk
Gjithesia Love
Gjithesia Love

There is no limitation to limit
There is no limit to limitations74


Mbrapsht në krye Shko poshtë

5G nje kancer Empty Nazmije Boga Eksperimenti i quajtur 5.G

Mesazh  Gjithesia Love prej 04.03.20 18:32

Eksperimenti i quajtur 5.G

Qdo 100 .metra një antene 5. G Do vihet në Shqipëri disa mund ta marrin si lajm të mirë dhe si dhurat për internet me te shpejt ...Po ktu ka një hile sepse Shqiperia po merret si laborator eksperimental .Populli Gjermanë nuk po lejon që kjo te instalohet pa dalur testet se si ndikon kjo ne vetdijen e njeriut dhe në trupin tonë kur dihet se vet ne jemi energji dhe frekuenc.

Edhe 3 4 .G êshtë i demshem mund te gjeni materiale në you tube ,google se sa shumë na shkatrron sitemin nervor dhe ate fizik duke atakuar direkt qelizen dhe informacionin brenda sajë duke sjellkur edhe qorjentim ne ritmin e jetes sonë. Interneti i shpejt valët e krijuara në menyre jo te natyresheme i ngjajn një mikrovali qe e zien trurin tonē. Kancer ,depresion ...
Kjo bëhet qellimshem ne kemi metale te renda brenda trupit ,qe i marrim permes ushqimi kur kto bashkohen me valët e internetit njeriu shkeputet komplet nga shpiri i tijë ,i ngjane nje roboti mekanik .
Me 5 ,G shtyhet kufiri trup shpirt ,Kjo jo qe e pengon komunikimin e qelizave mes veti po edhe e sulmon komplet kodin gjenetik Adn tonē, me kte rrezatim ne do te shkëpusim lidhjet emocionale me qdo gjalles tjeter dhe natyren dhe me zotin , inteligjencen universale .
Dhe kur njeriu humb kte lidhje tani behet ushqim i energjive te errëta qe janë te fuqishme dhe shkatrruese .Ktu ju hapen dyert satanistve te vijn ne pushtet .Kto dyer nuk mbyllen leht ,raca njerzore do të jetë afer një shkatrrimi .Ata qe ndertuan kte teknologji nuk e bën se ishin human por sepse duan pushtet.
Pasi shtetet e BE nuk pranuan testet 5 G pse duhet populli Shqiptar te pranoi ,duhet sa ma shpejt te dalin dhe bllokojn kte projekt para se te jet vone!!
Nazmije Boga

:copyright: Ruzhdi Metali Postim

ekziston nje teori konspirative
qe lidh epidemine e gripit me antenat e 5g.kjo sepse transmetimi i 5g ne 60 herz absurbon oksigjenin nga mushkrite duke e lene organizmin ne nivel te ulet oksigjenimi.per kte arsye njerzit bien ne toke sepse truri nuk oksigjenohet mjaftushem,gje qe sjell humbje ekulibri ose gjendje kome.i njejte fenomen eshte eksperimentuar tek zogjte te cilet binin ne toke kur ndodheshin nen influencen e 5g.ne fakt vetem transmetimi ne 60 giga-herz ose kjo frekuence lidhet me oksigjenin [02].ky eshte parimi i mikrovales.per shkak te pershpejtimit te elektronit te oksigjenit,molekula e oksigjenit,molekula e oksigjenit nxehet dhe bombardon ushqimin ushqimin ne mikrovale duke e nxehur ate.kur antenat trasmetojne ne 60 giga-herzi duke pare sasine me te madhe te oksigjenit ne mushkrine e njeriut kjo frekuence pershpejton elektronin duke djegur mukozen dhe mikro-fibrat e mushkrise.demtimi i mushkrive sjell te gjitha infeksjonet e ajrit dhe shkakton nje mbi-iflamacjon dhe mos furnizimin e e mjaftushem me oksigjen.pastaj shkalla e rikuperimit varet nga indiviti.dikush i mbijeton ktij demtimi,dikush vdes.

.raste te ketij virusi jane hasur ne vendet ku trasmetohet 5g me 60-gh.kete versjon e konfirmon dhe karantina e nje trageti luksi si diamond praiseless qe kishte shume antena 5g perfshire dhe satelitore.lokalitetet e korona-virusit jane vetem vendet e zhvilluara me 5g.[kina,koreja e jugut,italia,gjermania,usa....]por asnje rast ne afrike

:copyright: Ruzhdi Metali Postim

Nje falenderim per Z.Metali qe eshte i vetemi qe po ngre zerin kunder kesai masakre njerezore qe po behet jo vetem ndai njerezve neper bote por edhe ne Shqiper.Mos harroni qe te shohesh dike duke bere nje krim dhe te heshteni jeni njesoi si ai qe ka kryere krimin.

Ju lutem mos harroni te beni sing up petitcionit qe kame hapur:

STOP 5G NE SHQIPERI
Gjithesia Love
Gjithesia Love

There is no limitation to limit
There is no limit to limitations74


Mbrapsht në krye Shko poshtë

5G nje kancer Empty Re: 5G nje kancer

Mesazh  Gjithesia Love prej 06.03.20 11:15

Gjithesia Love
Gjithesia Love

There is no limitation to limit
There is no limit to limitations74


Mbrapsht në krye Shko poshtë

5G nje kancer Empty Vrasesi Edi Rama

Mesazh  Gjithesia Love prej 07.03.20 23:38

Mos harroni kurrë këtë video,ato që promovuanë këtë telnologji ,kush ishte prezencë,si media nuk bën asnjë lajmë që korona virus nuk është virusë por një efektë nga 5g,por japin lajme fallco që tregon që ështē në kontrrollë të lower enteti/raca,dhe të gjithë e promovuan si një inovacionë te 'mrekullueshme' dhe një vënd si shqipëria që deri dje i merrte këto 'mrekullira ' me 100 vjetë vonesë,sepse kushtonin milirda lekë,por kjo 5g (që nuk është teknologji por një armë me rrezem ultra)erdhi sa hapë dhe mbyll sytë dhe u servirë si një pjatë e floriri.Do t'ju duhet kjo vdeo si provë krimi,kur fëmijët tuajë te vdesin,familarët e juajë,nëse lejoni 5g të aktivizohet(madje është aktivizuarë por me procesë të vogël që mos e kuptoni,nga ju erdhi vdekia)
Gjithesia Love
Gjithesia Love

There is no limitation to limit
There is no limit to limitations74


Mbrapsht në krye Shko poshtë

5G nje kancer Empty Re: 5G nje kancer

Mesazh  Gjithesia Love prej 08.03.20 12:01

https://stillnessinthestorm.com/2020/03/dutch-state-secretary-admits-5g-will-be-used-for-crowd-control/

5G nje kancer Img_0710

Në këtë mënyrë, të dhënat e telefonave celularë të vizitorëve ndërhyhen, ruhen dhe analizohen. Kjo është për të garantuar sigurinë dhe kontrollin e sjelljes së vizitorëve.

5G nje kancer Img_0711

Skanimi i telefonit celular është pra një pjesë thelbësore e Crowd Control. Por në fund mund të përdoret gjithashtu si një armë elektromagnetike, duke lëshuar rrezatim me intensitet më të lartë te turmat, duke shkaktuar kruarje të madhe dhe dhimbje në lëkurë. Por aplikacioni mund të shkojë përtej mbajtjes nën kontroll të protestuesve, për shembull.
Gjithesia Love
Gjithesia Love

There is no limitation to limit
There is no limit to limitations74


Mbrapsht në krye Shko poshtë

5G nje kancer Empty Re: 5G nje kancer

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi