EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm.

Shko poshtë

Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm. Empty Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm.

Mesazh  + prej 06.05.19 20:40

Kam nje pyetje qe dikujt i duket interesante e dikujt tjeter qesharake. pyetja ime eshte: a egzistojn fantazmat ,apo eshte fantazi e trurit tone apo truri jon ka corientime perderisa i shikojm ,por nese egzistojn me te vertete pse rrijn akoma ne kete bote ku jetojm per cfare arsye.?

+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm. Empty Re: Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm.

Mesazh  Pansophia prej 07.05.19 0:56

Ekzistojne qenie te dimensioneve te tjera por fantazmat ne kuptimin e shpirtrave te te vdekurve, sipas kendveshtrimit tim jo, ato jane mbetje energjitike te njerezve ne kohen kur ata ishin ende gjalle.
avatar
Pansophia

90


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm. Empty Re: Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm.

Mesazh  + prej 07.05.19 9:09

Pansophia shkruajti:Ekzistojne qenie te dimensioneve te tjera por fantazmat ne kuptimin e shpirtrave te te vdekurve, sipas kendveshtrimit tim jo, ato jane mbetje energjitike te njerezve ne kohen kur ata ishin ende gjalle.
Flm per pergjigjen ,nga kendeveshtrimi juaj ju kuptoj shum mir ,por prap me lind pyetja qe me ben kurioz kur shikon objekte te ngurta qe levizin si mbas mendimit tuaj jane qenie te dimensioneve tjera apo mbetjet e energjive te njerezve qe arrijn te levizin gjera te ngurta ne ambjentin qe na rrethon.?
+
+

Është me mire te jesh optimist dhe ta kesh gabim sesa te jesh pesimist dhe te kesh te drejte.

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm. Empty Re: Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm.

Mesazh  Pansophia prej 07.05.19 13:28

Mendoj se mund te jene influencime nga qenie te dim te tjera. Sepse praktikisht me ngjan e pamundur qe nje i vdekur te kthehet ne nje dim ku ne jetojme.
avatar
Pansophia

90


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm. Empty Re: Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm.

Mesazh  I’m X person prej 27.08.19 19:40

Un nuk besoj ne këtë vepër, por sipas Dante Aligerit njrezit te cilet nuk kan bërë as mir as keq qëndrojnë në Purgotor, pra ne dimensionin tonë.

I’m X person
I’m X person

Nëse mërzitesh mos kërko ngushëllim prej njerëzve!
Sepse shpresa në njerëz është e kotë.

31


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm. Empty Re: Fantazmat egzistojne me te vertete ne boten ku jetojm.

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi