EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Emma-embrioni i ngrire per 24 vjet

Shko poshtë

Emma-embrioni i ngrire per 24 vjet Empty Emma-embrioni i ngrire per 24 vjet

Mesazh  Pansophia prej 29.12.17 19:13

Ne nentor 2017 lindi foshnja Emma, e cila kishte qendruar si embrion i ngrire per 24 vjet. Ajo perben embrionin me gjate te ngrire ne histori dhe eshte nje shembull suksesi i fertilizimit in-vitro per prinderit qe ne te ardhmen mund te perballen me probleme te fertilizimit.

Emma u konceptua perpara 24 vjetesh, ne 14 tetor 1992, vetem nje vit pas lindjes se nenes se saj, Tina Gibson. Prinderit e saj sot jane Tina dhe Benjamin Gibson, i cili vuan nga fibroza cistike.

Emma-embrioni i ngrire per 24 vjet 302410
Futurism.com

Nqs perfshirja e shpirtit ne trupin e ri ndodh ne momentin e konceptimit, ne rastin e mesiperm a te ben te mendosh qe shpirti i Emma-s ka qendruar i bllokuar ne embrion per 24 vjet?
Nese bashkimi i shpirtit me trupin e ri mundesohet vetem brenda uterusit, a te ben te mendosh qe Emma, eshte vecse nje trup, ashtu si edhe shume femije qe lindin nga fertilizimi in-vitro ku konceptimi ndodh ne laborator?
avatar
Pansophia

90


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi