EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Armagedoni

Shko poshtë

Armagedoni Empty Armagedoni

Mesazh  F786 prej 28.08.17 9:37

Armagedoni, për një kohë të gjatë u bë një term për të përshkruar një ngjarje apokaliptike të fundit të kësaj bote! Siç thuhet tek Apokalipsi 16:16, Armagedoni është vendi i zgjedhur i një lufte të Perëndisë dhe mbretërve në botë. Lufta midis pjesës pozitive dhe asaj negative.

Apokalipsi është dëshmimi i një thirrje të padiskutueshme për ata, dhe grupet që besojnë në realizimin e profecive në ngjarjet e vërteta.
Fjala "armagedon" vjen nga hebraisht = "har magiddon", që ka kuptimin e "Tel Megiddo" (mali, qyteti i lashtë në Izrael);

Në Zbulesën 16 është një përshkrim i fundit i epokës, dhe beteja e fundit që po luftohet në Armagedon, midis forcave të së mirës dhe forcave të së keqes. Teksti: (16:16): "Dhe i mblodhi ata në një vend të quajtur në gjuhën hebraike Armageddon..."


Edituar për herë të fundit nga Vitruvian në 28.08.17 17:22, edituar 1 herë gjithsej
F786
F786

11


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Armagedoni Empty Re: Armagedoni

Mesazh  syri i art prej 28.08.17 17:00

Armagedoni esht fjal shqipe...qe thot Arma qe doni...
syri i art
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

100


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi