EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Terapia Bowen, Australi

Shko poshtë

Terapia Bowen, Australi Empty Terapia Bowen, Australi

Mesazh  fire prej 26.08.17 17:23

Terapia Bowen eshte nje sistem vete-sherues per njeriun, i bute po shume efektiv qe ndikon ne metabolizem dhe ne nivelin energjitik te njeriut. Teknika Bowen u shpik nga Tom Boewn, Australi, nje person me dhunti te larta sheruese. Ne vitin 1958 ai po punonte ne nje fabrike cemento, ku nje incident ne fabrike shpertheu famen e tij si nje sherues.
Ne moshen 43 Vjecare filloi praktikimin me kohe te plote te nje teknike te quajtur "Terapi permiresuese" duke perdorur mjetin e "manipulimit te indeve te buta".
Deri ne vitin 1975 ai vizitonte 13000 paciente ne vit dhe modestisht deklaronte qe shkalla e suksesit te tij ne sherimin e cdo semundjeje njerezore ishte 88 %.

Po si funksionon Terapia Bowen?
Parimi dhe besimi kryesor i tij eshte qe trupi eshte ne gjendje te sheroje veteveten. Ai besonte se shkaqet kryesore te semundjeve jane si rezultat i shqetesimeve ne indet e trupit.
Gjithashtu besonte ne energjine e jetes te quajtur energjia Chi. Kjo energji duhej te rrjedhe lirisht ne trup ne menyre qe te sigurohej nje gjendje e shendetit maximal.

..vazhdon
fire
fire

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi