EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Riformimi i Vetvetes

Shko poshtë

Riformimi i Vetvetes Empty Riformimi i Vetvetes

Mesazh  I638 12.06.17 21:38

Pershendetje jam anetar i ri ketu. Disa shoket e mi ma sygjeruan kete forum para disa kohesh dhe me terhoqen shume tema interesante .

Ajo cka dua te flas eshte rreth "Riformimit te Vetvetes"... per nje njeri qe ka kaluar ekperienca te keqia,a eshte e mundur te programoje mendjen e tij ,pra te ndryshoje rrethanat e tij ?

Shumica e njerzeve thone  qe duhet te kesh besim ne vete,degjoje zerin e brendshem por mua me duket teper e veshtire dhe kete "zerin e brendeshem" nuk arrij ti jap nje perkufizim. 
Pastaj vjen dhe pjesa se ti mund ti kontrollosh rrethanat e tua, ne shum situata une nuk kam mundesi zgjedhje dhe njerzit keqkuptohen me mua.

Pyetja ime eshte : A mund te riformosh veten tende (pra te ndryshosh besimet,idete dhe perceptimin e realitetit ) pasi ke kaluar moshen 18 vjet dhe si mund te arrihet kjo gje.
Do te isha mirnjohes per te gjitheve ata qe do te jepnin mendimin e tyre.
avatar
I638

11


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Riformimi i Vetvetes Empty Re: Riformimi i Vetvetes

Mesazh  Xhemajl 17.06.17 17:07

Filloja te lexosh nga mesuesit e ndriquar, mesohu te qendrosh me veten , mesohu te vezhgosh mendimet , duke vezhguar behesh prezent se natyra jote eshte DIÇKA me teper se sa mendimet e trupi . Per te riformuar veten pastaj e ke me te lehte, sepse nuk do te besh veprime mekanike , nuk do te udheheqesh nga pavetdija por nga vetdija. Ne qoft se mendon se ke bindje negative rreth jetes , mund te ndihmoj te dergoj disa audio hipnotike qe te nderrojn nenvetdijen pozitivisht me mesazhe sublime. Ajo do te kryente pune, mirpo punen me te madhe do te kryej meditimi . Edhe teknika e duhur e meditimit .
Xhemajl
Xhemajl

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi