EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

A jeni gati per kete?

3 posters

Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty A jeni gati per kete?

Mesazh  Meteor66 24.12.16 17:21

Ne temat e meparshme, jane shtruar pytje dhe kapituj te rinj, me tituj "behuni gati per krijimin e nje organizate brenda forumit" apo "le te krijojme nje organizate"
I kqyra pergjigjet ne ato tema, dhe me bene pershtypje te ndryshme. Eshte jashte mase e vertet se ne ket forum ndahen me te tjeret dhe pubikohen tema nga me te ndryshmet dhe me te vecantat: disa prej tyre shkruhen direkt duke u bazuar ne njohurite vetjake, por ka dhe te tjera qe merren te gatshme nga interneti, por gjithsesi temat e zgjedhura, ngado te vijn ato jane teper te vecanta
Dijet ne keto forum me kane ber shume pershtypje, ndaj kam vendosur tju ofroj juve antarsimin ne nje grup shoqeror/rinor shqiptar te quajtur "ILLUMINATED SEERS OF ALBANIA" qe pak a shum perkthehet "Kerkimtaret e ndricuar te Shqiperise". Ndonese nje titull i ngjashem me "ANCIENT ILLUMINATED SEERS IN BAVARIA" qe me von u quajt "Urdheri Illuminati", edhe pse emri eshte paksa i njejte, ju them se cdo gje tjeter eshte e ndryshme, pervec se nje nder qellimeve, qe ka qen edhe qellim i Adam Vejshauptit, ndjekja dhe udha drejt drites(ndricimit)
Per me shume informacion jepni nje pergjigje ne kete teme, ose me dergoni nje mesazh privat, por edhe per me shume informacion vizitoni forumin social te grupit ton www.illuminatedalbanians.skynova.io/
Klm
Meteor66
Meteor66

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Donald D'ARANEO 24.12.16 17:32

Sapo e lexova temën tënde në këtë forum, dhe mikpritja dhe suporti yt më lanë shumë mbresa! Faleminderit për këtë mikpritje dhe mbështetje qe na bën, sepse tek e fundit kjo gjë që na fale është tepër e vlejtshme për shumë nga anëtarët e forumit, dhe sigurisht më tepër për ata që kërkojë ndriçimin e tyre, sidomos atë shpirtëror...
Unë personalisht jam gati për anëtarësimin, e vizitova websidin dhe aplikova në të. Do ju kërkoja të flisnim më gjerë në një mesazh privat. Faleminderit
Donald D'ARANEO
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Vizitor 25.12.16 15:57

rralle ka funksionuar kjo iniciative..
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Meteor66 25.12.16 17:00

Donald, Muneer dhe perdoruese te tjere... nuk e di nese kam qene i qarte apo jo, sepse shoh ne pergjigjet tuaja se nuk e keni kuptuar mire ate "alternative" qe shtrova une...
Ne gusht te 2016 une u bera anetar ne nje grup krejt normal ku anetare ishin shume "dijetare" dhe mendimtare te lire... dikur quhej ILLUMINATED SEERS OF EUROPE por me vone u "privatesua" dhe u kthye ne nje grup vetem me shqiptare, dhe mori emrin ILLUMINATED SEERS OF ALBANIA qe perkthehet ``kerkimtaret e ndricuar te shqiperise,,
Gjithesesi, u njoftova nga grupi dhe thane se ne forumin e tyre kishin aplikuar 5 veta, dhe te gjithe ishin keqkuptuar pak duke e pershkruar veten dhe duke lene mesazhe te "cuditshme" tek grupi
Ju njoftoj se eshte nje grup krejt normal. dhe s'ka asgje mistike apo ndonje "shkence" te madhe, vecse nje grup qe bashkon mendimtaret me njeri tjetrin
Kaq...
Meteor66
Meteor66

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Donald D'ARANEO 26.12.16 9:47

Po, shumë e vërtetë! Një grup i thjeshtë që bashkon mendimtarët dhe dijetarët me njëri-tjetrin. Tani që jam anëtar e kuptova se ç'është ai grup...një grup normal!
Një bashkësi e dijetarëve të lirë
Në qoftë se jeni të interesuar, vizitoni këtë web, ku do gjeni pak informacion mbi grupin, si dhe mund të kontaktoni apo regjistroheni
www.illuminatedalbanians.skynova.io/
Donald D'ARANEO
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Pansophia 28.12.16 14:36

une personalisht nk jam dakord. Kerkimi per iluminim dhe perndritje eshte vetjak.
avatar
Pansophia

97


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Meteor66 28.12.16 15:32

Hahaha bro mjaft se te gjithe po e keqkuptoni pak
eshte thjesht nje grup qe bashkon "dijetaret" dhe mendimtaret me njeri tjetrin
ILLUMINATED SEERS eshte nje grup sh i madh dhe se fundmi ka dal nje "riprodhim" i ketij grupi edhe ne Shqiperi dhe jemi duke kerkuar anetare te rinj...
Meteor66
Meteor66

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Donald D'ARANEO 28.12.16 16:19

Po pra, mos e bëni kaq tragjike dhe të madhe. Ky grup është një grup apo "klub" i thjeshtë për të bashkuar dijetarët me njëri tjetrin.
Tani kemi edhe grup në Facebook, Google, Messenger pra në keto rrjetet sociale. Ju mirëpresim gjithmon! Klm
http://illuminatedseers2.trioclicks.com/
Donald D'ARANEO
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Meteor66 28.12.16 16:22

Po, nje grup i thjeshte dijetaresh!
Nqs jeni i interesuar me kontaktoni ne mesazh privat ne ket forum ose kontaktoni me te gjithe grupin ne faqen ton http://illuminatedseers2.trioclicks.com/
Meteor66
Meteor66

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Pansophia 28.12.16 16:28

Ju e keni quajtur'' Kerkimtaret e ndricuar.." si dhe keni thene qe qellimi eshte ''ndjekja dhe udha drejt drites'' Ndaj edhe une po them perseri qe personalisht nuk jam dakord me grupime te kesaj natyre, se kerkimi i se Vertetes eshte individual, VETJAK. Ky eshte mendimi im personal dhe menyra si une vete veproj. Gjths suksese
avatar
Pansophia

97


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Donald D'ARANEO 28.12.16 19:10

Ne rregull, zgjedhja jote nuk ben problem, por po ngaterron dicka... slogani yne nuk eshte qellimi qe ne ndjekim. Jam i ri ne kete grup, dhe te them te drejten, nga ky forum e njoha dhe kontaktova, madje me pas u anetarsova. Nuk ka asgje te cuditshme pra mos e beni kaq te madhe cuna :-)
Eshte thjesht nje grup i ri shqiptar qe bashkon dijetaret dhe mendimtaret me njeri-tjetrin
Gjithesesi, nuk kam arsye ta "pengoj" zgjedhjen tende Klm
Respekte
Donald D'ARANEO
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Vizitor 28.12.16 19:31

kerkimi i dijes eshte 'merr dhe merr' dhe jo 'mer dhe jep'. Secili anetar duhet te marre sepse te gjithe jane kerkues. Perjashto rastin kur dikush e ka perfunduar kerkimin dhe ka se cfare te jape. atehere mund te formohet nje grup.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Meteor66 29.12.16 10:53

Po pra, por ju prap nk po e kuptoni "qellimin" e grupit tone
Ky grup eshte nje "sofer" e madhe 'dijetaresh' dhe mendimtaresh
Ne ndajme opinionet tona me njeri-tjetrin, pak dije, dhe shkurtimisht, gjithqka ndodh ashtu si edhe ne kete forum
nuk eshte asgje e nderlikuar
Meteor66
Meteor66

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

A jeni gati per kete?  Empty Re: A jeni gati per kete?

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi