EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Iluminatët, të famshmit dhe anti-masonët

Shko poshtë

Iluminatët, të famshmit dhe anti-masonët Empty Iluminatët, të famshmit dhe anti-masonët

Mesazh  Donald D'ARANEO 24.10.16 18:11

Që në krijimin e tyre, antimasonët kanë pasur qëllim shkatërrimin e Iluminatit, Masonerisë, ose edhe më keq; kanë dashur që populli t'i kishte frikë dhe t'i mendonte masonët si krijesa negative shpesh "të etura" për gjak, që gjoja duan pushtimin e botës për qëllime mizore dhe djallëzore dhe kaos. Por cila është e vërteta, dhe si kanë ndikuar antimasonët tek populli. A kanë arritur ata të manipulojnë popullsinë me gënjeshtra dhe mashtrime kundra masonëve, dhe si?
Iluminatët, për një kohë të gjatë janë shfaqur si anëtarë të një shoqërie sekrete dhe njerëz të dobishëm për botën, masonët dhe mbase edhe per Universin... Ata shpesh janë shfaqur edhe si dijetarë, dhe prej ndikimit të tyre, çdokush që sot titullohet sot "gjeni", prej shoqërisë titullohet edhe "mason". Zëre se shumë prej njerëzve në botë, dëshirojnë të jenë pjesë e kësaj organizate, dhe mbase, fatin e mirë mund ta kenë ata që janë bërë vërtetë pjesë e Iluminatit apo lozhave masonike.
Të famshmit, gjithashtu ndikojnë tek popullsia. Kur një reper këndon një këngë, fansat e tij e këndojnë njëqind herë më shumë se ai, duke e "adhuruar" atë dhe muzikën e tij.
Gjithsesi, le të kthehemi "pas" në kohë.
Kohë më parë, antimasonët fetarë, "mundoheshin" vazhdimisht për të lidhur masonët me negativitetin. Më vonë, u shfaq fakti se Iluminati adhuronte një krijesë të quajtur Luçifer, që në të vërtetë, për ta ishte "sjellësi i dritës". Por, antimasonët nuk "vuajtën" për të vërtetën në lidhje me Luçiferin, por thjesht reklamuan negativitetin e rremë të Iluminatit. Duke qënë se Luçiferi në bibël shfaqet si Satanai, antimasonët e përdorën si fakt kundër masonëve. Argumenti u shpërnda, dhe një pjesë e madhe e popullsisë e besoi, e në këtë pjesë, përfshiheshin më teper të krishterët.
Jo vetëm atëherë, por edhe sot antimasonët bëjnë përpjekje thuajse "të panumërta" kundrejt masonëve. Me këtë manipulim, janë përdorur dhe yjet e estradës. të famshmit, aktorët etj. Siç thamë, të famshmit ndikojnë, dhe zëri, mesazhi apo fjala e tyre dëgjohet menjëherë. Në këtë manipulim, thuhet se të famshmit janë përdorur nga antimasonët që të përcjellin mesazhin se Illuminati është një kult në shërbim të Satanait dhe së keqes... Fjala e tyre ka ndikuar, dhe sërish, popullsia është ndikuar dhe mendon se Iluminati është një kult satanik...
Duke përmendur të famshëm si Rihana, Beyonce, Jay Z. Kanye West, Angelina Jolie etj., kanë thënë se janë apo kanë qënë pjesë e Iluminatit, dhe kanë përjetuar dhimbje satanike në rituale për t'i shitur shpirtin Djallit. Antimasonët, kuptohet se kanë planifikuar mirë këtë "sulm" për manipulimin e popullit. Gjithësesi, këto janë thjesht hipoteza, dhe realiteti është ende i panjohur...
Iluminatët, të famshmit dhe anti-masonët The-Jay-Z-Illuminati-Conspiracy-Are-Beyonce-And-Jay-Z-Seducing-Our-Kids-Into-The-Occult
Këta janë çiffti i këngëtarëve Beyonce dhe Jay Z, duke formuar me duar trekëndëshin, si një simbol i Iluminatit


Këngëtari i njohur K. West duke treguar se është anëtar i Iluminatit, dhe i ka shitur shpirtin Djallit


Angelina Jolie duke treguar ritet satanike në fortesat e Iluminatit
Donald D'ARANEO
Donald D'ARANEO

32


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi