Analiza e evolucionit njerzor dhe jashtetokesor ALIEN!

Shko poshtë

Analiza e evolucionit njerzor dhe jashtetokesor ALIEN! Empty Analiza e evolucionit njerzor dhe jashtetokesor ALIEN!

Mesazh  Arian88pr prej 16.01.16 18:56

Lidhur me evolucioni njerzor dhe jashtëtokësor

Nese kemi parasysh disa fise afrikane dhe tiparet e tyre ne fetyr e sidomos ne felqin e

tyre te madhe te fort e nxjerrë jasht hundes disa centimetra te perngjan ne dusa lloje

te majmunve si gorrilla shimpanza dhe orangutangu..!

Mbas kesa nese marrim njeriun evropian verior verejm se gjitha keto tipare qe u

përmenden mungojn! Ngase me kalimin e kohes menyra e ushqyese ka ndryshuar ne

menyr radikale sa qe nuk ka me nevoj njeriu per nje fuqi te felqis e as muskuj te krahve

sepse menyra e sigurimit te ushqimit per mbijetes ka ndryshuar shume saqe edhe nga

produktet shtazore shume njerz po heqin dore.

Nga kjo verejm goj me te vogel dhemb me te brisht filqi te vogel dhe duar te buta edhe

te gjinis mashkullore, gjat ketyre analizave te bie ndermend deklarata e qindra njerzeve

ane e mbar botës qe kane pare dhe kane kontaktuar me qenie aliene te pershkruara si

te holl mesatarisht te gjate me koke te madhe sy te mdhej duar e gishta te gjat dhe goj

e nofull te vogel mbreht, shtrohet pytja a eshte per tju besuar ketyre njerëzve? Pse jo?

Qindra raportime me pershkrim te ngjashem nuk mund te jete shpifje e aq me pake

nese marrum parasysh evolucionin tone qe përshkruam me lart! Ky pershkrim dhe

ndryshim mes vete njerzve len kuptohet se nese alienat qenkan mijera vite para nesh

ateher me shume gjasa jane zhvilluar ne ate menyr sa qe gishtat ju kane zgjat nga

perdorimi i teknologjis kopjuterike trupi i holl vital iu eshte formuar nga ushqimet me

vlera e vitamina te bolleshme dhe mungesa e muskujve shpjegohet qe nuk kane nevoj

pune fizike për te ber gjithashtu koka dhe syt e medhej evolvojn duke punuar shume

me menje dhe duke vëzhguar si per mbijetes..! Ndoshta nga frika e ndoj konflikti qe

mund kene me raca tjera aliene.!? Ndersa nese ndalemi tek goja dhe nofulla siq iu jane

pershkruar nga qindra deshmitar ateher nuk mund te kete shpjegim tjetër veqse nga

ushqyrja me lengje te ndryshme duke mos humb kohe per te ngren sikurse qe veprojm

ne njerzit ketu, sot ne shume vende vibilizume perdorin mixer te ndryshme per

kombinuar ushqime ndryshme ne menyr ti pine e ti marrin vitaminat e mineralet e

nevojshme per trupin e tyre kete e praktikojn bodibilerat ne menyr qe mos tju

formohet dhjami.

Pra ne baze te ksaj nofulla e vogel vetem ne kete menyr mund spjegohet dhe mund

zhvillohet nese nuk kane nevoj përtypur ushqimin e kunderta eshte tek fiset afrikane

ku mishin gjysme gjalle e konsumojn dhe nuk kane thika per ta coptuar per kete ju

nevoitet nofulla e madhe e fuqishme qe ta shqyejn mishin edhe po te ishte i gjall

nevoja e mbijetesës bene gjdo gje te mundur kemi shume shembuj lidhje me kete prej

ndryshimit te ngjyrave per tu maskuar e deri te fluturimi...

Gjithashtu lidhur me alienat eshte thene se ata komunikojn me mendime pra telepati

edhe kjo eshte nje deshmi e gojes se vogel ngase nuk kane nevoj ti formojn fjalit m goje

e me ze ateher ajo edhe zvoglohet me jalimin e kohes poashtu menyra e komunikimit

me ane telepatis e bene edhe me te arsyshme koken e madhe te tyre.

Ne fund na mbete secilit te mendoj besoj at cka done dhe cka i dikutet me e kapshme

kjo eshte e bukura e tolerancës dhe civilizimit njerzor sidomos nga gjysma e globit e ne

veri sepse per jugoret nuk mund ta themi nje gje till e sidomos arabt qe skan as

civilizim e as tileranc njerzore ngase mundohen meja inponu gjitheve prallen e tyre

absurde qe e besojn me zorr wdhe vete ata..!

Rrnoft raca e civilizuar njerzore
Arian88pr
Arian88pr

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Analiza e evolucionit njerzor dhe jashtetokesor ALIEN! Empty Re: Analiza e evolucionit njerzor dhe jashtetokesor ALIEN!

Mesazh  Muneer prej 16.01.16 19:17

shume i paqarte
Muneer
Muneer

سلام موعد المغرب

187


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi