EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rreziku nga fluori !

Shko poshtë

Rreziku nga fluori ! Empty Rreziku nga fluori !

Mesazh  Equinox prej 26.10.15 0:55

Rreziku nga fluori ! Fluor-10


Fluori i natriumit eshtë substancë kimike që gjendet zakonisht në ujë të pishëm dhe në pasta dhëmbësh.

Fluori i natriumit ka kohë që njihet si një shtypës i madh i funksioneve  intelektuale.

Në veçanti, ai është një nga komponentët e Prozac-ut dhe të gazit Sarin, i cili është përdorur në Japoni në sulmin e famshëm në metro.

Prova të shumta të pavarura shkencore tregojnë se fluori i natriumit shkakton çrregullimeve të ndryshme mentale duke i bërë njerëzit të dëgjuar dhe servil, nganjëherë plotësisht idiot, po ashtu bën uljen e qëndrueshmërisë dhe dëmtimin e strukturës së kockave.

Fluori natriumi është "Fluor" që ju e gjeni në pastën tuaj për pastrimin e dhëmbëve ose të fëmijëve tuaj.

Përdorimi i parë i fluorit në ujë të pijshëm është përdorur në kampet e  përqendrimit gjatë luftës së Dytë. Furnizimit i fluorit me anë të ujit në kampet është përdorur për t’i sterilizuar të burgosurit, duke i brutalizuar dhe me qëllim që të jenë të bindur ndaj tyre.

Kimisti Charles Perkins thotë se dozat e përsëritura të fluorit, pambarimisht, zvogëlojnë mundësitë e një individi për të rezistuar, duke e helmuar ngadalë, me narkotizëm, një pjesë të caktuar të trurit, duke e bërë të nënshtrohet  ndaj vullnetit të atyre që dëshirojnë ta qeverisin.

Ai shton se fluori është një "lobotomi e lehtë dhe komode", dhe se arsyeja e vërtetë që fshihet pas pirjes së ujit me fluor nuk ka të bëjë fare me shëndetin e dhëmbëve, e lëre më të fëmijëve.


Edhe në ujë të pijshëm?


Dr. Hardy Limeback, doktor në biokimi, kreu i Departamentit të Stomatologjisë Preventive në Universitetin e Torontos dhe kryetar i Shoqatës Kanadeze për Hulumtime Dentare ishte vetë për një kohë të gjatë një ithtar për shtimin e fluorit në ujë të pijshëm.
Megjithatë, pas 15 vjetësh, ai tha papritmas se ka ndryshuar mendjen. Atëherë ai tha: "Fëmijët nën 3 vjeç nuk duhet të përdorin pastë dhëmbësh me fluori ose të pijnë ujë me fluori. Dhe, produktet për fëmijë nuk duhet të bëhen asnjëherë me ujë çezmeve të Torontos. Kurrë! ".

Përkundër faktit se shumë hulumtime tregojnë efektet e dëmshme të fluorit ndaj shëndetit, prapë se prapë Qeveritë insistojnë ta mbajnë në ujin që pijmë.

Sipas Universitetit të Harwardit të dhënat e siguruara nga 27 studime të bëra brenda 22 viteve, ekspozimi ndaj fluorit mund të ndikoj në zhvillimin neurologjikal dhe kognitiv të fëmijëve dhe kështu ulë IQ-n e tyre.Mos bleni pastë me fluori, kjo është e gjitha


Por si t’i njoftosh të gjithë ata njerëz që janë të varur në fluori me vite, që i nënshtrohen autoritetit dhe që ka humbur gjithë kuptimin kritik?

Fluori që gjoja të forcon dhëmbët, është më toksik se plumbi..sidomos për fëmijët tuaj.

Në qoftë se keni  ende pastë dhëmbësh fluori që varen në banjot tuaj, hedhin jashtë dhe merrni  një pastë dhëmbësh të padëmshme dhe që nuk përmban fluori.

Përdorimi i fluarit përveç që kontrollon dhe bllokon kapacitetin e trurit të fëmijëve tanë, bllokon edhe gjëndrën pineale që është pjesa më e rëndësishme e sistemit nervor.Ajo në thelb është antena shpirtërore (syri i tretë)  esenciale për arritjen e niveleve më të larta të vetëdijes duke mbetur në një trup fizik.

Rreziku nga fluori ! Sodium-fluoride-can-218x300

Rreziku nga fluori ! Insecticide-200x300

Rreziku nga fluori ! FluorideBag

Rreziku nga fluori ! SODIUM_FL_WARNING_2
Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi