EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

UFO-t datojnë që në Luftën e Parë Botërore?!

Shko poshtë

UFO-t datojnë që në Luftën e Parë Botërore?! Empty UFO-t datojnë që në Luftën e Parë Botërore?!

Mesazh  Luli prej 26.02.15 0:26

Nigel Watson është autori i librit që flet për UFO-t

UFO-t datojnë që në Luftën e Parë Botërore?! World-war-1-ufo-main

Gjëra të frikshme dhe të çuditshme që trembën pilotët luftarakë, patrullonin qiellin mbi fushëbetejat e Francës.

Kjo deklaratë shokuese është shkëputur nga një libër i ri që flet për Luftën e Parë Botërore, dhe raportimin e civilëve që kishin parë një varg fenomenesh paranormale, që historianët dhe ekspertët e UFO-ve nuk arrijnë t’u japin shpjegim.

Nigel Watson është autori i librit që flet për UFO-t. Piloti më i famshëm i Luftës së Parë Botërore ishte gjermani Manfred Freiherr von Richthofen, i njohur më mirë si Baroni i Kuq.

Ky pilot raportohet të ketë parë një UFO që dukej si një disk argjendi me drita portokalli, gjatë një misioni në mëngjes herët në qiellin blu të qartë. Ngjarja ka ndodhur në Belgjikë në pranverën e vitit 1917.

"Ne ishim të tmerruar, sepse kurrë nuk kishim parë një gjë si ai më parë. Baroni hapi menjëherë zjarr dhe gjëja u rrëzua si një shkëmb në pyll".

Dy nga banorët e atij objekti i mbijetuan rrëzimit dhe ikën nëpër pyll. Ëaitzrick dhe skuadra e tij, fillimisht menduan UFO-ja ishte një avion sekret amerikan, derisa ai lexoi raportin lidhur me disqet fluturuese dhe pastaj nuk kishte asnjë dyshim se çfarë ishte ajo që kishte parë.

Ai nuk e bëri publike historinë deri 80 vjet pas ngjarjes, kur ai ishte 105 vjet i moshuar dhe shkrimi u shfaq në “Weekly World News” në gusht të 1999-s. Megjithatë, historianët kanë vënë në pikëpyetje këtë rrëfim, duke theksuar se aeroplanët fluturues nuk ishin vënë në shërbim të operacionit deri në gusht të 1917-s.
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi