EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkencëtarët thonë se alienët i zhdukën marsianët

Shko poshtë

Shkencëtarët thonë se alienët i zhdukën marsianët  Empty Shkencëtarët thonë se alienët i zhdukën marsianët

Mesazh  Luli 26.01.15 15:14

Shkencëtarët thonë se alienët i zhdukën marsianët  51vhwq10

Pse shumë fotografi të sipërfaqes së Marsit na paraqiten të kenë struktura të cilat duket se janë të shkatërruara dhe të mbuluara me pluhur?

Libri më i ir i Dr. John Brandeburg, i cili flet për dy civilizime antike marsiane të cilat janë asgjësuar nga përdorimi i ndonjë arme nukleare të alienove kundër tyre. Por, ku është më e keqja këtu – kush do të jenë të tjerët në radhë për t’u zhdukur nga jashtëtokësoret.

Libri i Brendenburg i cili quhet “Death on Mars: The Discovery of a Planetary Nuclear Massacre” (Vdekjet në mars: Zbulimi i masakrës nukleare planetare) do të botohet në shkurt të vitit 2015. Pjesë të saj të rishikuar nga zbulimet e tij janë botuar edhe në revistën e Kozmologjisë dhe fizikës astro-materie.

Dr. Brandenburg më parë kishte dhënë teorinë se ngjyra e kuqe e Marsit ka të bëj me substancat e tj radioaktive të cilat dalin nga sipërfaqja e tij dhe ato janë rezultat i një eksplodimi termonuklearë që ka ardhur nga shkaktarët natyror. Ai tani thotë se “koncentrimi i lartë” i Xenon – 129 në atmosferën marsiane dhe uraniumi me toriumin mbi sipërfaqe janë mbetje të dy eksplodimeve jo natyrore nukleare, që ka mundës të jenë shkaktuar nga pushtues alien.

Kush ishin këta pushtues alienë dhe pse e shkatërruan atë? Brandeburg beson se Marsi më parë ka pasur një klimë sikurse të tokës dhe ka qenë i banuar nga dy civilizime – i pari ka qenë në rajonin e quajtur Cydonia Mensa dhe tjetri në Galaxias Chaos. Pse në këto dy rajone?

Analizat e imazheve të reja që vinë nga robotot Odyssey, MRO dhe Mars Express që gjenden në orbitën e Marsit tani tregojnë prova të fuqishme të objektëve të shkatërruara arkeologjike në këto dy harta.

Imazhet e asaj çfarë paraqiten kanë të bëjnë me strukturën e këtyre zonave.
Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi