EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Si ta pastrojmë KARMEN?

Shko poshtë

Si ta pastrojmë KARMEN? Empty Si ta pastrojmë KARMEN?

Mesazh  trigonkos prej 23.09.14 19:00

Si ta pastrojmë KARMEN?

A ekziston ndonje menyre per ta pastrua karmen dhe shpirtin?
trigonkos
trigonkos

Mos perdor fjal Banale !!!

23


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Si ta pastrojmë KARMEN? Empty Re: Si ta pastrojmë KARMEN?

Mesazh  Equinox prej 23.09.14 23:32

Pengesat që na dalin përpara nuk janë pa një arsye; shkaqet janë si rrjedhojë e veprimeve që janë krijuar nga reagimet negative. Ky është parimi i karmës, veprim-reagim apo aksion-reaksion.

Për të pastruar karmën negative, ne duhet së pari të fillojmë të krijojmë veprime pozitive që prodhojnë rezultate pozitive në mënyrë që të "kundërvihet negativja duke rritur pozitiven" .

Mënyra për të krijuar rezultate pozitive janë të pafundme: mirësia, mendime pozitive, vizualizime, me anë të mantrave, me akte pozitive ndaj të tjerët, etj

Në këtë nivel, ne e kuptojnë rëndësinë e kryerjes së një programi intensiv të pastrimit dhe të eliminimit të pengesave, si në nivel personal ashtu edhe në të gjitha marrëdhëniet tona.
Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi