EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shifra 4

Shko poshtë

Shifra 4 Empty Shifra 4

Mesazh  Equinox prej 18.06.14 23:57

Shifra 4 411

Shpesh konsiderohet si shifër që përfaqëson stabilitetin material, shifra katër shihet si një numër pozitiv. Shihet si një figurë e realizimit material nga shumë tradita dhe për këtë arsye gjithmonë sjell lajme të mira.

Kjo shifër, megjithatë, ka edhe një dimension të madh shpirtëror.Shifra Katër është simbol i realizimit shpirtëror në zhvillim e sipër.

Dmth kur e shohim në ëndërr apo vizion është një inkurajim për të vazhduar përpjekjet në drejtimin e treguar nga konteksti në të cilin numri shfaqet.

Në nivelin personal, njerëzit të cilët janë gjetur në shifrën katër shpesh e kanë mendjen mes dy botëve, botës materiale dhe botës shpirtërore.

Ata janë shpesh artistë apo njerëz të frymëzuar në jetën e përditshme që janë shumë të mërzitur nga komoditeti dhe njëtrajtshmëria.
Kjo mund të jetë e vështirë për tu menaxhuar nga njerëzit që i rrethojnë ata..

Ata mund të bëhen shpejt të çuditshëm apo djallëzor nëse ata dështojnë të gjejnë ekuilibrin që u përshtatet atyre, sepse ata duhet qe ta ndjejnë ekzistencën e tyre në të njëjtën kohë në të dy botët.

Shifra Katër është numër i stabilitetit në një drejtim, por jo diçka që bie nga qielli. Ju duhet vetë të shkoni dhe ta kërkoni atë.
Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi