EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione

Shko poshtë

Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione Empty Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione

Mesazh  Luli prej 14.06.14 0:05

FSHEHTËSIA MË E MADHE E UJIT

Masaru Emoto, me kërkimet dhe eksperimentet e tij,  ka dhënë kontributin më të madh për zbulimin e kësaj fshehtësie

Ndani pak kohë për ta parë këtë video që do t`jua ndryshojë pikëpamjet për botën dhe jetën. Shkëputuni disa çaste nga lundrimi në internet, nga facebooku dhe SMS-të dhe shikojeni me vëmendje.

Shkenca nuk ka arritur të sqarojë vetitë e ujit, për mistikën e tij nuk ka shpjegime.

Çdo fjalë është e tepërt. Ajo që do ta mësoni do t`ju shokojë.

Shikojeni këtë dokumentar fantastik rus për studimet mbi fshehtësitë e ujit. Fshehtësia e ujit më në fund është zbululuar – uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione. Masaru Emoto ka dhënë kontributin më të madh për ta zbuluar këtë fshehtësi.

Ky dokumentar do t`i ndryshojë pikëpamjet tuaja të deritanishme për jetën, a në veçanti marrëdhëniet  tuaja me ujin – 2/3 e trupit të njeriut përbëhet nga uji  (mbi 60 përqind).

Luli
Luli

"Duhet bredhur shumë në errësirë derisa të preket drita"

861


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione Empty Re: Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione

Mesazh  syri i art prej 14.06.14 11:00

Çdo gje ne natyre eshte e gjalle dhe ka vetedije, si duket vetem njeriu ka harruar se ka vetedije...
syri i art
syri i art

Qdo gje esht natyr,ska te keqe ska te mir...

100


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione Empty Re: Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione

Mesazh  arbri1994 prej 29.08.14 22:31

Gjate 24 oreve ne trupin tone qarkullojne 1400 litra gjak dhe ne 24 ore ne veshkat tona kalojne 2000 litra.. nga organizmi yne del jashte ç'do dite rreth 1 liter deri ne 1.5 litra uje.

Uji ka memorje, shembull; marrim pak bore dhe e fotografojme kristalin e saj, pastaj e leme te shkrije dhe e ngrijme perseri duke i bere nje tjeter foto kristalit, ku do shohim se ai do jete identik si ne fillim.

Shkencetari apo zbuluesi i njohur Japonez; Masaru Emoto, ka kryer per 10-te vjet rresht eksperimente me ujin nga ku ka kuptuar dhe dokumentuar se uji ka memorje dhe qe uji kupton dhe memorizon fjalet sipas kuptimit te tyre, kjo si pasoje sepse ç'do fjale e nxjerre nga goja jone shpreh nje mendim qe kur del nuk eshte vetem fjale por edhe informazion qe i trasmetohet tjetrit, i cili e merr kete fjale me veshe me shprehje te fytyres me gjeste dhe e perpunon duke i nxjerre kuptimin e saj.. Kur kjo fjale eshte e embel dhe e dashur, ndryshon ne menyre pozitive personin apo objektin qe i drejtohet, dhe kur eshte negative.., ka reagim negativ nga personi apo objekti qe i drejtohet.

Eksperiment:

Ky shkencetar mori nje ene me uje dhe ju drejtua me fjale te embla (ujit) pastaj i zbriti temperaturen ne -5° dhe e fotografoi strukturen kristaline qe kishte nje forme te rregullt dhe te bukur gjeometrike.

Pastaj po te njejtit uje ju drejtua me fjale ngative, e çoi perseri ne -5° dhe e fotografoi strukturen qe ishte e ndryshme nga e para dhe nuk kishte asnje lidhje gjeometrike por mbizoteronte kaosi.

E perseriti eksperimentin me fjalen e pare dhe perseri u formua kristali me forme gjeometrike, pas ketij eksperimenti ky shkenctar provoj edhe me fjale te tjera dhe rezultati ishte i njejte.

Nese dikush na thote gjithmon fjale negative, konstrukti dhe gjeometria si rrjedhoje edhe memorja jone e brendshme ndryshon negativisht, ne te gjithe sistemet e organizmit.

Keshtu qe duhet te maten fjalet para se te thuhen, sidomos kur jane fyese ne drejtim te dikujt tjeter, njeri apo kafshe qofte ai. Mundohuni te shprehni gjithmon dashuri ndaj njerezve kafshve dhe ç'do gjeje te gjalle ne natyre.
arbri1994
arbri1994

18


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione Empty Re: Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione

Mesazh  1486 prej 09.03.17 16:30

Jam shume dakort me Arbri1994. Fjalet e mira dhe te mirat nuk te demtojne aspak vec se te nderojne dhe te lartsojne shpirtin, dhe qenien tende si njeri!
1486
1486

Feja eshte gjeja me e mire qe nje njeri mund te posedoje!

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione Empty Re: Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione

Mesazh  une dhe universi prej 16.07.17 20:39

Uji eshte elementi kryesor i jetes
une dhe universi
une dhe universi

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione Empty Re: Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione

Mesazh  Antriks prej 15.08.17 7:10

Atehere si ka mundesi ?
Antriks
Antriks

Antriks ,per te qene sa me prane engjejve ,edhe pse emri im eshte Endri!!!

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione Empty Re: Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione

Mesazh  Cimi Elezi prej 09.12.19 13:47

Po dhe kur ngrin uji në natyr apo fokët e dëborës jan gjeometrikisht fantastike. A mos vall këtu u ka thën fjal të ëmbla ret apo furtunat :joy::joy::joy:
Cimi Elezi
Cimi Elezi

108


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione Empty Re: Uji ka aftësi të mbajë mend dhe të bartë informacione

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi