EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Struktura e Urdhrit të Ri Botëror

Shko poshtë

Struktura e Urdhrit të Ri Botëror Empty Struktura e Urdhrit të Ri Botëror

Mesazh  Neo 24.12.08 1:16

Struktura e Urdhrit të Ri Botëror

Të shumta janë teoritë e urdhrit të ri botërore, shumë mburraveca të teorive zvarranike e satanike që shohin egzistencën e komplotit që do të shkatërrojë njeriun ashtu edhe tokën, për t'a parë tek fundoset.

Në realitet ky është një aspekt tërësisht brenda quadrit që theksohet për t'a manipuluar kundrainformacionin, për t'a bërë aq apsurde sa t'a transformojë në herezi e t'a diskretitojë, meqë qëllimi i vërtetë është kontrolli i qeverisë botërore nëpërmjet instrumentave që i njohim tashmë, që janë të pranishëm tashmë në jetën tonë.

Për t'i thënë të tilla gjëra duhet kurajo, e duke qënë koshient që mund të bëhesh edhe qesharak, por të paktën duhet të tentojmë për të mos zhgënjyer njerëzit që kanë vdekur.

Në një farë kuptimi vazhdojmë t'i nderojmë ato persona që kanë besuar e nuk që nuk pranuan të heshtnin, siç kanë vepruar në të kundërt vrasësit e tyre, që tani janë duke shijuar havjarin, e kurvërojnë veten e gratë e tyre.

Të paktën në nuk jemi si të tjerët, pasi ne besojmë, sepse dijmë e nuk mund të rrijmë të çarmatosur para këtyre lojrave.

Struktura e Urdhrit të Ri Botëror Nouvel_ordre_mondial_schema-2e4368

Skema që po shihni janë instrumentat që qeveria e padukshme ka, është struktura piramidale e një strukture të gjerë, në të cilën Bankat Qëndrore janë vetëm një element periferik i së njejtës rëndësi me mafiat lokale në duart e Cia-s.

Në vendin e fuqisë së mbaruar tashmë të Shteteve të Bashkuara është zëvendësuar nga një fuqi e re, planetare, globale, që shmanget totalisht nga kontrolli i demokracisë, i padukshëm për qytetarët që akoma vazhdojnë të zgjedhin institucionet.

Planeti drejtohet sot nga kjo yjësi organizatash të përfshirë brenda një strukture piramidale, në kulmin e së cilës qëndron mendja, "syri" i qeverisë globale që përdor organet egzekutive e politike.

Forcat egzekutive e direktive ndahen në sfera të ndryshme sipas pushtetit, siç është ai ekonomiko-financiar, pushteti ushtarak e ai shkencor, sfera e pushtetit ekonomik e financiar, ndërsa sektet e fetë veprojnë si organizata-bazë të lidhura direkt me aparatin egzekutiv.

Në veçanti, fuqia politike e sistemit ushtrohet nga një rrjet ndikimi, të përbërë nga organizata të lidhura e plotësuese ngusht mes tyre, e lidhja e tyre sigurohet pikërisht nga antarësia njëkohësisht e disa personaliteteve në shumë nga këto, e në vetë komitetin egzekutiv, duke shpehur me vendosmëri se që të gjitha kanë mes ortakëve themelues anëtarë të illuminati.

Diagrama është pikërisht një sistem kibenetik, një strukturë celule, në të cilën mjaft organizata ushtrojnë të njëjtin funksion, e qendrat ashtu si dhe "rrethet e rangjeve" janë dyfishuar apo trefishuar për t'i siguruar më stabilitet në tërësi.

Nëse njëra nga organizatat bëhet e plogësht, kontrolli global nuk kërcënohet, një rrjet i manipoluar nga një merimange që ka monopolin e çdo gjëje.

Duan që kibernetika të jetë shoqëria jonë, një teknologji që ngadalë të transformohet në besim, e bërë në mënyrë të atillë që të ketë edhe kontrollin.

Pas nanobioteknologjisë ekziston një projekt i mirë detajuar, një sistem i fshehtë, shkencat që i janë mohuar Njerëzimit.

Bota jonë përbëhet nga një botë jetësore e një hibrid e që ndërvepron, ky është sistemi ynë: shoqëria dhe ekonomia nuk janë tjetër veçse një rrjet kompiuterash, makinerish, ndërmarrjesh e celulash, organizmash e mendjesh.

Kompiuterat e makinat inteligjente që njohim nuk janë tjetër veçse zbatime të Kibernetikës, që ka krijuar struktura në të cilat shkëmbehet lëndë, energji e informacione, në mënyrë që elementet e organizuara në një sistem, falë ndërveprimeve, fitojnë një vlerë më të lartë se shuma e të tyre të marra në veçanti.

Njerëzit e përzier me makineritë do jenë qënie mbinjerëzore, me afër tyre aq shume sa as mund të na shkoje nëpër mend.

Qeveria botërore ka krijuar armë të padukshme, që mund të:
- të shkatërrojnë mundësitë
- të kontrollojnë ambientin ekonomik natural
- të kontrollojnë diponueshmërinë e lëndëve të para
- të kontrolojnë kapitalin
- të kontrollojnë taksat bankare
- të kontrollojnë inflacionin e monedhës
- të kontrollojnë posedimin e pronësive
- të kontrollojnë kapacitetin industrial
- të kontrollojnë fabrikimin
- të kontrollojnë disponueshmërine e të mirave të konsumit
- të kontrollojnë çmimet
- të kontrollojnë shërbimet, forcën e punës, etj.
- të kontrollojnë pagat e nëpunësve qeveritarë
- të kontrollojnë skedarët e të dhënave personale
- të kontrollojnë fuksionet juridike
- të kontrollojnë skedarët e të dhënave personale
- të kontrollojnë publicitetin
- të kontrollojnë kontaktin me mediat
- të kontrollojnë matrialin e transmetuar nëpërmjet marrësit TV
- të devijojnë vëmendjen nga problemet reale
- të inkurajojnë emocionet
- të krijojnë rrëmujë, kaos, e sëmundje mendore
- të kontrollojnë hartimet e formularëve të taksave më të detajuara
- të kontrollojnë shpërndarjen e lajmeve
- të zhvillojnë analizat e profilet psikologjike tek individët
- të kontrollojnë faktorët sociologjik
- të kontrollojnë mundësitë e pasurimit
- t'a dobësojne prenë
- t'i neutralizojnë forcat
- t'a mbajnë pasurinë e substancën

Publiku do bëhet injorant e gjithnjë e më pak i përfshirë në organizimin publik, nuk do mundohet më të ruhet, pasi thjesht nuk do shohin më rrezikun. Familja do copëtohet e edukimi i rinisë do mbetet në duart e edukimit të urdhrit të ri botërore e nga përputhja sociale.

Paraja në dorë do zhduket duke i lënë vend kredive; askush s'do kontrollojë mbrojtjen e të dhënave. Do të stabilizohet miratimi, me më shumë kontroll e rezistencë minimale.

Janë që të gjitha instrumentat për një qeveri të padukshme, e kjo është shoqëria e re që është quajtur Kibernetika, të cilën që të gjithë e njohin por askush nuk i njeh veprimtaritë reale që zhvillon.

Sot janë shpikur sigla si Wto, Fmn që janë udhëheqja e re, ministrat, funksionarët e autoritetet administrative.

Kombet nuk egzistojnë më, janë vetëm në mendjen tonë, e ky lloj qeverie prej kokainomanësh beson se zotëron fuqi mbinjerëzore, sot si njëmijë vite më parë, Baronët e Mbretërit ranë dakord për t'a drejtuar politikën e tyre drejt Perëndive, pasi njerëzit besonin më shumë në atë çfarë bënin.

Ne sot duhet të luftojmë me inteligjencë, duhet të bashkohemi, në emër të Vllazërimit, pasi sot tek karta e Komunitetit Europian nuk shkruhet as dhe një herë fjala "vllazëri" por përmenden më shumë se 178 herë bankat.

Sot po e rishkruajnë Biblën por duke e fallsifikuar atë, duke na bërë të kuptojmë me intuitë që është një e keqe. Dikur kritikonim Musolinin, pastaj Brigadat e Kuqe, pastaj Mafian e fajdexhinjtë; sot ia hedhim fajin Al quedës, islamit, e krijojmë përplasjet mes qytetërimeve.

Urdhri i Ri Botërorë është shkruar shume vite më parë pikërisht falë një shkencëtari , Prof. Nikola Tesla që në 1920 refuzoi 10 milion dollarë për të mos falimentuar një shoqëri e për të vazhduar wireless, komunikimin, mes energjisë, lëndëve të para e informacionit.

Ai ka shkruar shkencën e vërtetë, teorinë e anti-gravitetit që i kundërvihet asaj zyrtare të Einstein të "Relativitetit".

Kjo në njëqind vite, nuk na ka çuar asgjekundi por sidoqoftë studimet vazhdojnë e të mbështetet vlefshmëria pasi kështu i pëlqen shumekujt. Ajo çfarë mund të duket "e huaj" thjeshtë është shkencë.

Sot lufta e naftës nuk i duhet Urdhrit të Ri Botëror, pasi ai tashmë e ka parapërgatitur e studiuar kalimin nga një burim energjie në tjetrin, nga një sistem tek tjetri, m.gj.th. ato që sot kanë burimet e fundit duan të propozojnë një alternativë këtij sistemi.

Kanë nder mend t'a shkatërrojnë këtë urdhër për t'a ripropozuar me sistemin e tyre, sigurisht alternativ, por jo i ndryshëm në ekstrem.

Njeriu duhet t'a fitojë luftën e tij më të madhe, të ruajë të qënit njerëzor nga ajo e të qënit një Zot.
Neo
Neo

"Njëshmëria - mund të njihet vetëm duke u bashkuar me të."


1402


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi