EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

New Dimension

Shko poshtë

New Dimension Empty New Dimension

Mesazh  New Dimension 06.03.14 10:42

Pershendetje... Nje shkrepes me mbishkrimin New Dimension po e hasi sa her qe me ka ndodh dicka me shpirtra/demone..
Heren e pare u ka ndodhur dy shoqeve te mia qe po largoheshin nga nje banese ne prishtine, kishin pastruar banesen dhe jan nis te dalin jasht, kur mbi tavoline kan gjetur nje shkrepse qe me kishte humbur 3-4 muaj me pare, me mbishkrimin New Dimension, e kam pare edhe here te tjera kete mbishkrim por heren e dyte ka ndodh kur nje nate un dhe nje shok imi jemi perlare shume dhe ai pastaj ka qene i pushtuar nga ndonje shpirt apo ndonje demon, ku gjith naten kam qen pran tij per tu munduar te kuptoja se cfar ka.. sepse ishim vetem un edhe ai. te nesermen ne nje byrektore ishte nje tavolin qe nuk ishte ulur askush dhe ishte vetem nje shkrepse me mbishkrimin New Dimension.. a mundet dikush te me tregoj se cfar kuptimi ka. Faleminderit shume..
New Dimension
New Dimension

New Dimension

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

New Dimension Empty Re: New Dimension

Mesazh  Vizitor 06.03.14 11:01

NUk ekuptoj mire se cfre ke shkruar por po them...pushtimi nga shpirtrat ndodh kur ju mbani ndonje talisman, kur merni dicka  qe  eshte mallkuar nga nje person qe di magji, ose kur ju beheni te fiksuar nga nje lloj shpirtri ose mendoni per te...ose me shpesh kur ju e therrisni ne emer. Gjithashtu kur shkoni neper vende gjoja si te shenjta dhe keto jane te ngarkuara me energjin e shpirtrave te atyre qe i therrasin. Si dhe pse gjendet ajo shkrepse me ate mbishkrim nuk mund te them dot, po me siguri eshte shkruar nga ndonje person,,,
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

New Dimension Empty Re: New Dimension

Mesazh  New Dimension 06.03.14 11:05

Little Professor shkruajti:NUk ekuptoj mire se cfre ke shkruar por po them...pushtimi nga shpirtrat kur ju mbani ndonje talisman, kur merni dicka  qe  eshte mallkuar nga nje person qe di magji, ose kur ju beheni te fiksuar nga nje lloj shpirtri ose mendoni per te...ose me shpesh kur ju e therrisni ne emer. Gjithashtu kur shkoni neper vende gjoja si te shenjta dhe keto jane te ngarkuara me energjin e shpirtrave te atyre qe i therrasin. Si dhe pse gjendet ajo shkrepse me ate mbishkrim nuk mund te them dot, po me siguri eshte shkruar nga ndonje person,,,

Pyetja ime ishte pse e hasi nje shkrepse me mbishkrimin New Dimension sa here me ndodh dicka qe ka te bej me shpirtrat/demonet?
New Dimension
New Dimension

New Dimension

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

New Dimension Empty Re: New Dimension

Mesazh  Vizitor 06.03.14 11:14

Nuk e di se me ke rri ti ose se me cfre meresh, po per pushtimet e shpirtrave di shume gjera sthem se jammjeshter,
Kjo shkrepse mund te gjendet *rastesisht* me ate shkrim edhe per nje arsye tjeter se dikush per mendimin tim tani sdua as edhe te fus friken dikujt. Dikur ne fshatin e gjyshes sime trgohej per nje histori qe disa persona flinin gjume dhe kur zgjoheshin ne mengjes gjendishi 100 metra me larg. Dhe nje histori tjeter eshte se 1 person keto dite eshte rrembyer nga shpirtrt dhe e kne mbajtur te tjeret. Sa per historin tende une mendoj se kete e ka bere dikush ne gjendjen Xhin*xhindet* nqs -kjo vlen vetem nqs te ka ndodhur naten -diten smund ta beje dot.
Anonymous
Vizitor
Vizitor


Mbrapsht në krye Shko poshtë

New Dimension Empty Re: New Dimension

Mesazh  New Dimension 06.03.14 11:28

Pushtimi ka ndodh naten.. mua me ka ndodh disa her... me ka prek naten dikush ne krah, kam perjetu sleeping paralysis, nje shoqe imja ka zgjatur doren dhe me ka zgjuar nga gjumi ndersa ishte ne gjume dhe e kthyer me shpine nga une, ishte gati e pamundur te zgjasesh doren nga mbrapa dhe te me prekte ne krah. e kshtu gjera..

por shkrepsa me ate mbishkrim me del diten.. Por Pse me ate Mbishkrim, Pse New Dimension. me eshte ber obsesion.
New Dimension
New Dimension

New Dimension

3


Mbrapsht në krye Shko poshtë

New Dimension Empty Re: New Dimension

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi