EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut

Shko poshtë

Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut Empty Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut

Mesazh  Equinox prej 26.02.14 14:27

Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut ImagesCAI841XZ

Disa teori rreth origjines se njeriut sipas pikepamjeve enkiste pra pikat esenciale te saja:

Perendite e mitologjise se lashte (sic jane Isis, Horus, Artemis...) ekzistojne dhe ata jane Annunaki, jetojne ne konstelacionin e Orionit (jane ata te cilet ndertuan piramidat e Egjiptit dhe  jane te pozicionuar ne kete konstelacion),  jane qenie thellesisht te dashura dhe jo sic jane portretizuar nga mitologjia. Ata kane nje trup prej mishi e gjaku si ne, por ata gjeten nje menyre per tu bere te pavdekshem duke rikoduar ne menyre konstante AND e tyre.

Ka 300,000 vjet, Homo sapiens eshte krijuar  prej nje homo erectus nga nje prej ketyre perendive: Enki-Ptah, dhe ka 100.000 vjet, Homo sapiens sapiens, gjithmone nga  e njejta Perendi, me ane te ADN-se sone, pra ne jemi gjysme hyjni.
Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut Empty Re: Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut

Mesazh  Equinox prej 26.02.14 21:20

Per dhjetera mijera vjet, njeriu ka jetuar me Perendite (Atlantida, Lemuria, Egjipti i vjetër dhe të qytetërimeve të tjera të mrekullueshme), por para 12.000 vitesh, kishte shpërthyer nje lufte kozmike mes Enki-Ptah, Krijuesit te races se Njeriut, dhe babait te tij Anu (i cili ishte mbreti i Annunakeve), sepse ky i fundit ishte dëshmi e megalomanise, ku edhe me e keqja ndodhi.

Anu, i cili i shqetësuar apo me mire nga paniku i progresit qe njeriu bente, duke u bere çdo ditë e me shume hyjnor, urdheroi Enkin qe shkaterroje krijimin e tij (fillimisht ne jemi krijuar per te sherbyer si punetore): ai qe kishte nje dashuri te pafund per ne, nuk pranoi.

Anu, i çmendur, beri nje aleance me dy raca jashtetokesore te mallkuara ne gjithe galaktiken: Reptilianet dhe Grite, duke sulmuar Token, duke u zotuar per te shkaterruar racen e krijuar (NE) nga djali i tij, pastaj filluan përmbytjet (Atlantida e famshme e fundosur eshte nje shembull),

Por Enki, per 8000 vjet, arriti qe me ndihmen e perendive te tij, per te na shpetuar nga shkaterrimi: deri ate dite (ka 4000 vjet), ku ky i fundit, nga numri humbi luften.

Anu arriti te burgos energjitikisht shume prej tyre (duke perfshire Isis dhe Amon-Ra) dhe Enki u detyrua te mergoi ne Orion, keshtu qe ne në ate kohe perdornim rreth 65% te trurit tone dhe duke bere perparim çdo dite.

Perendia e keqe, qe kishte te vetmin qellim lendimin e djalit te vet Enki, vazhdoi per te na shkaterruar të gjitha fuqite psikike dhe duke na bere skllever te Reptilianeve, te cileve u kishte ofruar Token ne kembim te sherbimin te tyre besnik, dhe per 4000 vjet, ai krijoi retë e genjeshtrave (fete monoteiste, mitologjia e shtremberuar, perendi te rreme, besime te rrejshme, etj.) per te na erresuar te verteten rreth origjines sone dhe veçanerisht potencialin tone hyjnor.

Dhe eshte ai qe me Reptilianet dhe Grite eshte pergjegjes per gjithe degjenerimin moral dhe shpirterore te qyteterimeve nga Egjipti i lashte (qyteterim i Shkelqyer, nga Bukuria, Madheshtia dhe Magjia), dhe per gjendjen aktuale te botes (e kane zhytur Njerezimin ne hipnoze/halucinacione kolektive qe e kane bere per te harruar fuqite e tij te lashta  dhe esencen e ​​vjeter).

Për shembull, lufta ne Irak u zhvillua per shkak se eshte toke e Sumereve te lashte dhe se aty gjendej tableta e çmuar e diktuara nga Enki etj. Jane ata qe shpiken sistemin monetar për te penguar evolucionin tone (kjo nuk ekzistonte ne Atlantide dhe nuk ka as ne Orion).

Njerezimi ka qene gjithmone nen ndikimin e jashtetokesoreve, ne Greqine e lashte, anije kozmike shiheshin ne rrafshin qiellor. Por dredheku Anu e bente ate per te besuar se kishte perparim gjate shekujve, ndersa e verteta eshte se ka vetem renie qe nga Egjipti i lashtë.

Teknologjia e fituar me kalimin e kohes nuk ka qene kurre nje perparim, Jo vetëm qe ka pasur tashme anijen kozmike ne Atlantide, por truri i njeriut ka kapacitet shume me teper se sa kompjuteri me i mire ne bote, makina me e shkelqyer. Per shembull, nuk ka kompjuter ne Orion, sepse truri i Perendive tona i ka të gjitha aftesite qe nje kompjuter mund ti kete. Megjithatë, Perendite tona sigurisht nuk jane makina: ata jane qenie te Dashurisë, Dhembshurise, Drites dhe Madheshtise.

Anu dhe Reptilianet jo vetem qe e kane fshire memorjen tone, por ata gjithashtu kane cunguar, shtremberuar, falsifikuar apo shkaterruar çdo gje nga trashegimia jone e lashtë me qellim te eliminimit te çdo gjurme te Perendive tona.
Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut Empty Re: Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut

Mesazh  55 prej 27.02.14 11:20

Keta mir qe i marin keto nga i marin po nuk e tregojn se nga ku-kete histori e kam pare edhe tek JOS -
Ankh ose Enki/Ea eshte nje zot Sumerian. Enki do te thote 'Zoti i Tokes'. I njohur edhe si melek Taus.-Ne nje nga vulat e Satanit shihet edhe Ankh ose Enki qe eshte simbol i forces jetesore dhe i pavdekesise.Sipas satanisteve Ankh ose Enki eshte nje variacion i emrit satan i njerezve Yezdi ne irak qe adhuronin Satanin me emrin Enki. Keshtu thone Satanistes Spiritual aka JOS. Mos u genjeni o njerez nga keto perralla te pergatitura me mjeshteri.
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


76


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut Empty Re: Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut

Mesazh  Equinox prej 27.02.14 23:08

Little Professor shkruajti:Keta mir qe i marin keto nga i marin po nuk e tregojn se nga ku-kete histori e kam pare edhe tek JOS -
Ankh ose Enki/Ea eshte nje zot Sumerian. Enki do te thote 'Zoti i Tokes'. I njohur edhe si melek Taus.-Ne nje nga vulat e Satanit shihet edhe Ankh ose Enki qe eshte simbol i forces jetesore dhe i pavdekesise.Sipas satanisteve Ankh ose Enki eshte nje variacion i emrit satan i njerezve Yezdi ne irak qe adhuronin Satanin me emrin Enki. Keshtu thone Satanistes Spiritual aka JOS. Mos u genjeni o njerez nga keto perralla te pergatitura me mjeshteri.

Nuk dua te bind askend por vetem dua te jap nje informim ndryshe, por truri juaj i programuar nuk mund ta pranoje kete sepse ashtu eshte programuar qe nga femijeria, nga prinderit, çerdhja, shkolla, fete, tv dhe media.
Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut Empty Re: Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut

Mesazh  Equinox prej 27.02.14 23:10

Ne perdorim vetem 5-10% te trurit tone (kryesisht hemisferen e majte), kur ne duhet te perdorim 100%: ne nuk e shohim dimensionin e katert (ne mund ta shohim vetem duke e hapur syrin e trete, para zgjimit te çakras se gjashte), kemi humbur te gjitha fuqite tona (telepati, telekinezi, piro / hydrokinezi, udhetimi astral, magjine (ajo nuk ka asgje te mbinatyrshme, por eshte mjaft e natyrshme), komunikimin me Perendite, etj. ).

Nderkohe ne horizont konkretizohet realizimi i tmerrshem i planit të hartuar nga Perendite e keqija qe ka 800 vjet: Rendi i Ri Boteror, qellimi i te cilit eshte shkaterrimi i pjeses me te madhe te njerezimit (sepse në saje te Enkit nuk mund te shkaterrohet teresisht) dhe vendosja e skllaverimit per te mbijetuarit.

Nese ne nuk e shohim kete lufte ne mes te Perendive te mira dhe te keqija, kjo eshte se gjithçka ndodh ne dimensionin astral, dhe se çdo gje eshte bere nga Anu dhe sherbetoret e tij qe ne te mos kemi çasje ne kete dimension. Ne mendojme se kjo eshte fantashkence, sepse ne perdorim vetem nje pjese te vogel te trurit tone.

Anu,Reptilianet dhe Grite jane pergjegjes per tere te keqen qe ekziston ne kuader te njerezimit qe nga 4000 vjet: Lufterat, persekutimet (p.sh. inkuizicioni ishte per te eleminuar ata qe ishin mbajtesit e fuqive okulte dhe duke futur terror per praktikimin e tyre), masakrat (p.sh. Tamplieret kishin njohuri te madhe okulte dhe kjo eshte arsyeja pse ata jane masakruar), epidemite, sterilizimi, fatkeqesite (nepermjet HAARP), politika, varferia dhe koheve te fundit: ndotja, ushqimi i varfer, skllaveria ekonomike, Chemtrails, çipat RFID, dezinformimi i vazhdueshem nepermjet televizionit, ne madherimin e marrezive, renia e nivelit te vetedijes, etj.
Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut Empty Re: Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut

Mesazh  Equinox prej 28.02.14 0:17

Bibla eshte nje liber i shkruar (diktuar) nga Grite ku i ndryshuan rolet: keshtu qe Enki eshte Satani, ndersa Anu eshte Perendia. Por eshte krejt e kunderta ajo qe  eshte e vertete.

Fakti qe ne nuk mbajme mend jetet e kaluara nuk eshte normale.

Eshte Anu ai i cili e beri kete qe ne te jemi ne amnezi, keshtu qe ne nuk e dime kush kemi qene (imagjinoni nje njeriu modern ti kujtohet qe ishte nje prift egjiptian me fuqite e medha, a mendoni se do te ishte i gatshem te pranoje skllaverine moderne?). Ne kohen kur kemi jetuar me Perendite, ishte Enki ai qe na reinkarnonte ku pastaj neve na kujtohej jeta e kaluar. Per me teper, ne kemi jetuar rreth 800 vjet, ndonjehere mijera, ashtu si ne nje film fantashkence.

Tani reinkarnimin tone e bejne Reptilianet, duke vazhduar te mirembajme makinerine e tyre.

Anu dhe Reptilianet kane bere qe ne te kemi nje jete te shkurter, keshtu qe ne nuk kemi kohe per te marre fuqite tona. Ata kane bere gjithçka qe ne te kemi nje dimension  sa me te vogel të mundshëm, por te paafte per te na shkaterruar (Enki ka vazhduar gjithmone ndihmen nga Orioni).

Ne Atlantide njeriu kishte nje dimension kozmik. Ndergjegja e tij ishte shume me e madhe dhe me e lartë se sa eshte sot. Njeriu meditonte, hapte çakras e tij, posedonte fuqi te medha, nje vullnet te fuqishem dhe nje vizion te dimensionit te katert.Duhet te mos harrojme se se njeriu ka jetuar ne kete menyre per dhjetera mijera vjet: ka 4000 vite qe ai e ka humbur dimensionin e tij kozmik.

Personalisht kam ndegjuar nga te vjetrit se ne nje kohe njeriu kishte aftesi te fliste me shtazet dhe natyren, pra kur ai kishte dimensionin kozmik,

Sot ai eshte me shume se nje skllav i mberthyer nga një shoqeri mediokre, i shenderruar ne nje robot, ne shumicen e kohes, me aura te zbrazte dhe me çakra te mbyllura (ne pastat e dhembeve eshte futur flour qe ka qellim mbylljen e tyre). Njeriu eshte i zhytur ne amnezi: ai nuk e mbani mend se ai eshte Hyjnor. Shpesh ai nuk e di se ekzistojne aura dhe çakra .

Ky eshte rezultati i punes se Anu-s dhe Reptilianeve. Kur Toka eshte sulmuar nga ana e tyre, njeriu ishte duke u bere i pavdekshem. Disa, si Konti nga Saint-Germain apo Fulcanelli, ishin te tille. Keta ishin Enkiste.

Reptilianet kane marre kontrollin e energjise se qenieve, sidomos kontrollin e mendjes dhe kjo eshte me e keqja, duke vazhduar te jene Predator te kesaj bote.
Equinox
Equinox

207


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut Empty Re: Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut

Mesazh  55 prej 01.03.14 10:04

Si kam lexuar te tra keto What the FCK qe thoni ju ketu? Kush me thote mua se me edhe te tjereve qe jam programuar dhe jo mendje hapur ...What the fck ?ju sdini asgje per mua dhe per jeten spirituale..dublikoni ato prrallat sataniste ariane reptiliane...

Reptili i par ishte armiku i Zotit..Une besoj ne simbole te mira ose te keqe nese dicka eshte simbol i se keqes atehete percjell terror te shoqeria dhe duhet flakur ne lum. Ne jemi ne shekullin 21 dhe jo ne epoken e lemuarjas me njerez barbar dhe eshte cmenduri qe perhapni dhe ja mbushni webet vetm me gjera Sataniste

. Mund te genjeni ndonje adoleshent te pa formuar mire por jo dike qe ka shfletuar mire ...keto racat reptile ariane (Hitleri ). Ska reinkarnim ketu as edhe magji se e di shume mire si funksionaojn se me ato gjera merrem vete -Meagji vetem shpitrat dhe demonat bejne ne sbejme asgje...ne trupin tone ska ndonje force okulte ose psikike... 

NGA Toka e Never Never Landit seshte kthyer ose ardhur asnjeri, keto jane vetem filma horror qe ju shikoni pernat. Perralla me Atlantiden qe ne jemi ne amnezi ose qe kemi humbur fuqine per te qene Klairvoyent-pewr te pare shpirtrat...Enki eshte Satani dhe nqs ju jeni nje i tille ose cfaredo qe te jeni m,ua sme intereson. Ne vetem nje jete kemi -jetojeni ashtu sic eshte per te qene dhe mos u mbeshtetni ne teorira por vetem ne fakte. Te shikosh do te thote te besosh.

Anu< Enki apo kushdo qofte qe keta ja hedhin fajin per situaten qe ne jemi ketu-keta sdine mire nga historia. Doni te gjeni fillen e perit po skeni per ta gjetur ne mite pa fakte. Shikoni cfare absurditetesh -Konti saint germain eshte i pavdekshem dhe tani gjendet si prift ne Tibet.. Keta na qenkan bere Zot -reptilat e pare me mekatin origjinal-ju do te beheni si zoti. Meosni kuptimin e jetes dhe te vdekjes dhe jo ate te krijimit.  Une i kam pare te gjitha brockullat te tilla qe thote edhe shkolla e gnosis qe une e kam praktikuar dhe ate te jos prej te ciles ti e ke mare -por prj tyre asnje fuqi sfiton -Ato thon do fitosh kete fuqi ose ate nqs ti bene keto cmendurira praktike me frymime mantara etc Dhe ne fund perfundon duke u bere skllav i mishit ose i dmeoneve qe i bejne te tilla gjera, se vete askund skam arritur.

Ne perdorim aq pjese te trurit sa eshte e mundur po -vetem ai qe merert ne nje fushe eshte akspert aty dhe jo ne te gjitha. Ajnshtajni ishte shkenctar i madh sepse vetem me fizik merrej. Dhe perradha vazhdon per te vene femijet ne gjume (vllazeria e masoneve)....
55
55Asgje nuk eshte e parashikueshme, gjithcka eshte surpriz. Gjithcka eshte e parashikueshme, asgje nuk eshte surpriz


76


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut Empty Re: Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut

Mesazh  Djep prej 16.04.14 13:46

Duke marre si te mireqene teorine se rimisherohemi, per te cilen ka shume evidence, nuk besoj se rimishreimin tone e kane ne dore disa qenie si Enki apo Enlili, sado te fuqishme qofshin ato.

Edhe nese keto qenie kane influence ne rimisherim (pra dergimin e shpirtit njerezor ne ata trupa qe ata kane dizenjuar) kjo influence me siguri qe eshte e perkoheshme, dhe nje veprim i tille negativ, ne kundeshtim me ligjin universal te mos-nderhyrjes dhe respektimit te vullnetit te lire, me siguri do t'u kthehet atyre ne bumerang.

Te mos harrojme se dhe Enki, Enlili, apo Anu jane qenie. Si te tilla, edhe ato kane ndergjigjje, dhe herert a vone rrugetimi i tyre karmik do t'i beje te paguajne per aktet t tyre negative.

Edhe nese shpirtrat tane jane aktualisht aktualisht te mbajtur peng, apo ne nje periudhe izolimi apo burgosjeje, ne nje kohe qe ne nuk arrijme te kuptojme pse per arsye te harreses / mungeses se memorjes mbi jetet e mepareshme, ne do te gjejme rrugen e lirise sa kohe qe ne brendesi te qenieve tona ekziston dhe lulezon shpresa.

Cdo qenie me e fuqishme qe pengon vullnetin tone te lire, do duhet heret a vone t'i bindet ligjeve universale dhe te na liroje nga prangosja. Te njejten gje do duhet te bejme dhe ne me qeniet me pak te fuqishme qe kemi nen vete dhe i perdorim kunder vullnetit te tyre.
Djep
Djep

Te mendosh se ne te gjithe universin jeta inteligjente ekziston vetem ne Toke, eshte si te mendosh se ne nje are te mbjelle me grure do te mbije vetem nje kallize.

22


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut Empty Re: Teoria Enkiste e krijimit te Njeriut

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi