EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Horoskopi dhe Parate

2 posters

Shko poshtë

Horoskopi dhe Parate  Empty Horoskopi dhe Parate

Mesazh  Albaniaa 13.07.13 8:16

Horoskopi dhe Parate

Horoskopi dhe Parate  Argent10

Paraja nuk të bënë vetëm të lumtur - por ajo edhe të qetëson.

Se si, në kuptimin e mirëfilltë të fjalës, mund të veproni drejt e mirë me paratë tuaja, ne do të tentojmë t'ju shpalosim edhe me metodën e astrologjisë, gjegjësisht të raportit tuaj të përgjithshëm ndaj parasë, sipas përkatësisë në shenjën e caktuar të horoskopit


Dashi
(21 mars deri 20 prill)

Mënyra se si i trajtoni paratë

Kur është fjala për të shpenzuar, atëherë, në të shumtën e rasteve, ju jeni person i lëkundshëm - i pavendosur. Një këshillë: Investoni më shpesh në dhurata të vogël për më të dashurit tuaj - ata do të jenë tejet mirënjohës për këtë kujdes të vogël material.

Ana e fuqishme juaj në raport me paratë

Meqë, ju e dini përherë dhe atë fare saktë, se çfarë sasie të hollash keni në dispozicion, nuk ndodheni asnjëherë në gjendje të vështirë financiare. Më me dëshirë hiqni dorë nga diçka tjetër, se sa nga kontoja juaj - qoftë edhe, nëse rrezikohet, që ajo, për një aftë fare të shkurtër, t'ju mbetet e zbraztë.

Ana e dobët e juaja në raport me paratë

Tashti po e bëni, si të thuash, bilancin e të mirës dhe anës së dobët të vjelave tua, që d.m.th., të shpenzimeve dhe kursimeve që keni pasur. Sidoqoftë, gjatë kësaj periode, patjetër do t'ju duhej të keni mbështetje financiare, sepse, që në korrik, do të keni shpenzime të paparashikuara, të cilat, do t'i mbuloni me një fitim nga një burim tjetër, nga i cili, ju si kursimtar i mirë, fare nuk keni llogaritur më parë.


Demi
(21 prill deri 20 maj)

Mënyra se si i trajtoni paratë

Demi dhe të dashurat para - këtu godasin shpesh, si të thuash, dy shpirtra në një gjoks. Gjithnjë bujar, ashtu siç janë në përgjithësi njerëzit e përkatësisë së kësaj shenje, jeni të pirur që gjithnjë mos t' i keni në dorë të gjitha paratë e parapara për shpenzime. D.m.th. keni afinitet të shpenzoni edhe kur në konton e juaj nuk ka para të mjaftueshme.

Ana e fuqishme juaj në raport me paratë

Bujaria juaj në rrethin shoqëror dhe kolegjial ju bënë natyrisht të jeni shumë e/i dashur. Njëra nga cilësitë tuaja më të bukura është që, gjërat materiale nuk i merrni si të rëndësisë së veçantë (të dorës së parë), andaj, edhe materialja në personalitetit tuaj, nuk zënë vendin e parë të prioritetit jetësor.

Ana e dobët e juaja në raport me paratë

Përparësia juaj karakteristike, fatkeqësisht është edhe ana më e dobët që keni.. Pavarësisht se kontoja juaj është e zbraztë, gatishmëria për t'i ftuar të tjerët për kafe nuk ju mungon, kështu që, minusi llogaritar është përherë më i shprehur se sa tek të tjerët.


Binjakët
(21 maj deri 21 qershor)

Mënyra se si i trajtoni paratë

A keni menduar ndonjëherë se, për rrethanat tuaja të tanishme reale, ju në fakt bëni jetë prej luksi? Paratë për ju, duket se nuk janë edhe aq të rëndësishme, - kryesore ato janë këtu. Këshilla jonë: Do të vije koha kur do të duhej të mendoni për të ardhmen dhe të filloni të kurseni.

Ana e fuqishme juaj në raport me paratë

Me gjithë bujarinë tuaj dhe të tjerëve kundruall teje, rrallë e humbisni pasqyrën që keni mbi pasurinë tuaj. Dhe të shumtën e rasteve, e dini saktë, në kohën dhe çastin e duhur, se si sërish mund t' i barazoni deficitet

Ana e dobët e juaja në raport me paratë

Që t' i arrini qëllimet tuaja, për ju çdo mjet është i arsyeshëm. Meqë ju e dini fare saktë se, kursimi nuk është me çdo kusht puna që ju flenë në zemër, kërkoni përherë mundësi dhe rrugë, që të gjeni shteg për fitim - fatkeqësisht ndonjëherë edhe në kurriz të të tjerëve.


Gaforrja
(22 qershor deri 22 korrik)

Mënyra se si i trajtoni paratë

Dy hapa para, një hap prapa - kjo mënyrë tipike e të ecurit të gaforres ju tregon edhe mënyrën se si i trajtoni dhe si veproni ju me paratë. Ende pa filluar një veprim (qoftë edhe tregti), ju keni investuar tashmë pothuajse gjysmën e parave. Këshillë: diçka më shumë guxim me arsye, mundet ju sjell fitim të madh.

Ana e fuqishme juaj në raport me paratë

Sërish keni dëshmuar zgjuarsi në veprimet me paratë, sidomos nëse fjala është për investime. Përmes pikëpamjeve tuaja lidhur me paratë jeni përherë në anën e sigurt.

Ana e dobët e juaja në raport me paratë

Të lindurit nën shenjën e gaforres janë fëmijë përgjithësisht me fat, dhe kjo shprehet edhe në raport me të dashurat para. Megjithëkëtë, falë faktit që ju i shmangeni rrezikut, herë-herë mundësitë për të fituar ju kanë shkuar si nëpër buzë.


Luani
(23 prill deri 23 gusht)

Mënyra se si i trajtoni paratë

Luani në perandorin e tij bënë gjueti të zgjedhur dhe të majme - e tillë është edhe jeta financiare e të lindurve në këtë shenjë. Që të keni mundësi t' i shijoni gjërat e mira në jetë Papritmas ndoll që ju lëshoni ndonjë rast nga dora,. Të shumtën me sukses. Këshilla jonë për luanët: Jeni pak më kursimtar dhe kështu mund të jeni më I qetë në mbretërinë tuaj.

Ana e fuqishme juaj në raport me paratë

Për një ide të re, lidhur me atë se si ta shtoni pasurinë tuaj, jeni shumë i predisponuar. Ju nuk bini në gjendje të vështirë financiare kurrë.

Ana e dobët e juaja në raport me paratë

Ashtu si i fitoni, ashtu edhe i shpenzoni paratë - i merrni ato me njërën dorë dhe i jepni me dorën tjetër. Deri tashti përmes kësaj metode keni vajtur mirë dhe nuk keni pas farë ndeshtrashe. Por ndonjëherë mund t' ju ndodhë ndryshe.


Virgjëresha
(24 gusht deri 23 shtator)

Mënyra se si i trajtoni paratë

Ju keni kujdes që gjithnjë e më shumë ta ruani pavarësinë tuaj. Kjo ka të bëjë natyrisht edhe me pavarësinë financiare. Edhe pse ndërkohë nuk keni shpenzime të veçanta, ju do të vini në gjendje kritike. Pavarësisht kësaj, keni kujdesin e duhur për shpenzime me masë. Këshillë për virgjëreshat: lëshojeni zemrën njëherë, këtë e keni merituar.

Ana e fuqishme juaj në raport me paratë

Ju e dini saktësisht se si të qeverisni me parat tuaja. Kjo ju sjell përparësi dhe gjendje të lakmueshme kundruall të tjerëve, duke ju bërë që kurrë t' mos jeni i varur nga askush.

Ana e dobët e juaja në raport me paratë

Shpesh nga frika se mos e hurbasni kontrollin për gjendjen tuaj financiare, hiqni dorë nga diçka e thjeshtë. Madje edhe në raste kur nuk duhet peshuar punët shumë për të bërë ndonjë shpenzim. Këtë e bëni, ngase, për së tepërmi hidhni syrin në ardhmëri.


Peshoja
(24 shtator deri 23 tetor)

Mënyra se si i trajtoni paratë

Hap një vrimë duke mbyllur një tjetër dhe kështu "luani lojën e hiles" bukur shpesh në jetë. Si njeri që e jeton jetën, të lindurit në këtë shenjë, shpesh nuk janë në gjendje të dinë se ku i vejnë paratë. Një këshillë: Mbani shënime rreth shpenzimeve.

Ana e fuqishme juaj në raport me paratë

Meqë ju përherë doni të jeni të pavarur në rrafshin financiar, keni frikë nga kreditit dhe format tjera të huamarrjes që bartin me vete edhe obligime afatgjata. Përmes kësaj, ju, në një farë mënyre, në raport nga sa ju realisht kërkoni, e shtrëngoni vetveten që të jeni më kursimtar. Mirëpo, si një reflektim pozitiv, kështu i shmangeni humbjeve të mëdha.

Ana e dobët e juaja në raport me paratë

Të jetuarit e jetës tashti dhe këtu, është për ju më me rëndësi se sa kursimi. Për një darkë me elemente të romantizmit dhe vet i dyti, apo, për blerjen e ndonjë vepre artistike, edhe përpos rrezikut që kontoja e juaj të mbetet e zbrazët, ju nuk hezitoni aspak të shpenzoni para.


Akrepi
(24 tetor deri 22 nëntor)

Mënyra se si i trajtoni paratë

Ju keni shumë dëshirë që ta ndiqni rritjen, qoftë edhe të ngadalshme, të pasurisë suaj. Për ju është me rëndësi që në konton tuaj të keni diçka më shumë nga sa ju duhen në jetën e përditshme, sesa të rrethoheni me luks. Këshilla për akrepin: nganjëherë të bënë mirë, t' I lini të tjerët të shohin se sa ke.

Ana e fuqishme juaj në raport me paratë

Planet tuaja afatgjate në sektorin financiar dhe në përgjithësi që kanë të bëjnë me paratë, ju mundësojnë që të hartoni plane gjithashtu të gjata për perspektivë. Në jetën tuaj, pothuajse, nuk keni fare shpenzime të paparashikueshme. Ju kujdeseni me pedanteri që, gjithmonë ta ruani mirëqenien që keni.

Ana e dobët e juaja në raport me paratë

Nganjëherë keni prirje që të mateni me të tjerët se sa ata kanë para. Këshilla: mos i merrni për bas si krahasim të tjerët, sepse çdo njeri si tërësi është unikët në këto raporte. E posaçërisht kur është në pyetje paraja.


Shigjetari
(23 nëntor deri 21 dhjetor)

Mënyra se si i trajtoni paratë

Nganjëherë prireni të bëni ndonjë blerje fare spontane. Sidoqoftë, shikuar në plan të gjerë, paranë e keni nën kontroll dhe të kujdesshëm rreth mënyrave së shpenzimeve.
Këshilla për të lindurit në shenjën e shigjetarit: Keni kujdes, që së paku të filloni të kurseni një çikëz. Ia vlen gjithsesi!

Ana e fuqishme juaj në raport me paratë

Edhe sërish mund të mos e dini se ku e keni kokën (nga vështirësitë me të cilat përballeni), ju relativisht shpejt e gjeni frenin për rastet e urgjencës, që ndërlidhet me shpenzimet e panevojshme. Përmes kësaj, ju sërish ktheheni në gjendjen e mëparshme.

Ana e dobët e juaja në raport me paratë

Ose fitoni shumë pak, ose muaji është thjeshtë shumë i gjatë. Ju të shumtën shpenzoni pa kufij, krahasuar me të ardhurat që keni. Një lojë e rrezikshme me zjarrin…


Bricjapi
(22 dhjetor deri 20 janar)

Mënyra se si i trajtoni paratë

Spekulimi nuk është me çdo kusht çështje që i përket natyrës tuaj. Ju jeni një njeri, që më me dëshirë rrini me të dy këmbët në tokë dhe gjithnjë dini dhe veproni me aq sa keni.
Këshilla: Jo çdo fondacion është i lirë nga rreziqet e mundshme. Me disa madje ka mundësi ta shtojnë pasurinë tuaj.

Ana e fuqishme juaj në raport me paratë

Ju jeni një shembull. Model lidhur me punën e kursimeve. Edhe nëse fjala është për veprime të arsyeshme financiare, duhet të keni kujdes gjatë konsumit me çmimet. Shpeshherë në praktikë dështoni në këtë drejtim. Karakteristika e juaj themelore është se, i mbani paratë tok dhe i gëzoheni faktit që nuk rrezikoheni.

Ana e dobët e juaja në raport me paratë

Shumë energji mund të shpenzoni duke vrapuar pa cak pas parasë. Ndjesia për kursim që ju ndjek kudo pas, nuk ju lë ta gëzoni paranë që dispononi.


Ujori
(21 janar deri 19 shkurt)

Mënyra se si i trajtoni paratë

Në raport me shpenzimin e parasë në parim ndjeheni shume komod dhe i siguritë, por edhe sovran. Keni nuhatje të mirë për fondacione me prosperitet dhe e dini saktë se ku ju pret fitimi, por edhe kur blen diçka, si duhet ulur çmimin në dobinë tuaj. Këshillë: Besoni më shpesh aftësive tuaja për veprim.

Ana e fuqishme juaj në raport me paratë

Ju mund të keni besim të mirë për vetveten në raport me paranë. Dhe, meqë kështu edhe mbetet, shtoni kujdes që të arrini të kurseni paratë që do ju duhen më vonë.

Ana e dobët e juaja në raport me paratë

Nganjëherë fitohet përshtypja se, ju kurseni së tepërmi. Më mirë do të ishte të hiqnit dorë nga blerja e një kostumi, se sat ë jepni një Evro më shumë për të më pas.


Peshqit
(20 shkurt deri 20 mars)

Mënyra se si i trajtoni paratë

Mund të mendohet se nga natyra jeni një njeri lojës. Paraja për ju, ndonjëherë më shumë, e ndonjëherë më pak, është mjet për ta arritur qëllimin. Për aq kohë sa keni mjaft, që do t' ju mjaftojnë ta shijoni anën e mirë të jetës, jeni i lumtur. Këshillë për peshqit: Kurseni për të ardhmen.

Ana e fuqishme juaj në raport me paratë

Meqë ju jeni I gatshëm, që herë -herë t' i futeni rrezikut, shpesh keni Fitim dhe jeni krenar për atë. Dhe, ndonjëherë, edhe pse nuk keni shumë para në dispozicion, ju nuk brengoseni edhe aq shumë. Ju e dini se përherë do të keni sërish ditë të re, mëngjes të ri.

Ana e dobët e juaja në raport me paratë

Shpesh edhe vet e konstatoni se, me paratë silleni pa ndonjë përkujdesje të theksuar. Kjo është arsyeja pse nganjëherë ju ndodhë që, tek ju ë ketë lëvizje kontoja juaj.
avatar
Albaniaa

409


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Horoskopi dhe Parate  Empty Re: Horoskopi dhe Parate

Mesazh  Odin 28.10.13 13:16

Çfarë qëndrimi kanë shenjat e horoskopit për paratë?

Horoskopi dhe Parate  46xx4382

Cili është qëndrimi juaj për paratë? Zbuloni nëse bëni pjesë në një nga shenjat që kursejnë apo në ato që shpenzojnë!

Dashi

Personat e kësaj shenje, asnjëherë nuk frikësohen të rrezikojnë dhe i përmbahen thënies se fati i favorizon të guximshmit. Ata nuk pëlqejnë të ruajnë paratë, por preferojnë që vazhdimisht të investojnë e jo të ikin nga investimet e rrezikshme, që ndonjëherë rezultojnë pozitive e ndonjëherë jo. Ata janë impulsivë dhe me temperament, nuk mendojnë për të ardhmen. Ky është edhe qëndrimi i tyre me paratë. Zakonisht shpenzojnë pa menduar dhe janë optimistë të pandryshueshëm.


Demi

Ashtu si të gjitha shenjat tokësore, Demi ka reputacionin e njohur si një shenjë kursimtare dhe e kujdesshme me paratë. Sidoqoftë njerëzit e lindur me këtë shenjë nuk janë koprracë dhe me dëshirë do të shpenzojnë paratë për ushqim të mirë, pije ose dekorime për shtëpinë, ashtu që historia e tyre koprrace të dëshmohet si e paqëndrueshme. Atyre u pëlqen të koleksionojnë gjëra dhe monedha. Këta persona janë të mendueshëm dhe vështirë marrin vendime për lëvizje të rrezikshme.


Binjakët

Personat e lindur me këtë shenjë pëlqejnë të jetojnë momentin. Kjo vërehet edhe në qëndrimin e tyre drejt parave. Ata janë të pakujdesshëm dhe nuk u pëlqen të ruajnë, shpesh janë në borxhe dhe shlyejnë ato, duke marrë borxhe të tjera. Në një fazë të jetës ata kanë shumë para dhe në momentin tjetër mbeten pa asgjë. Ata janë harrestarë dhe shpesh ndodh që të befasohen pas disa vitesh, kur të shohin se si sektorët, në të cilët kanë investuar kohë më parë, kanë rritur vlerën, ose kanë rënë në vlerë.


Gaforrja

Këta njerëz janë të kujdesshëm me paratë dhe nga një moshë e hershme janë kursimtarë dhe të mendueshëm. Atyre u pëlqen të mbledhin para dhe nuk kanë tendenca të harxhimeve të tepërta, por ata nuk janë as koprracë, pasi që me dëshirë do t'i jepnin hua një miku apo një familjari që është në telashe. Ata nuk preferojnë të hyjnë në rreziqe financiare, por me shumë dëshirë do të investonin në tokë ose patundshmëri, në antikitete dhe në të gjitha fushat e tjera, vlera e të cilave rritet me kalimin e kohës.

Luani

Luani ka një dashuri për luksin dhe pëlqen të harxhojë për kënaqësi. Preferon që të tjerët t'ia kenë zili dhe zakonisht kanë rrobat, parfumet dhe stolitë më të shtrenjta. Me shumë dëshirë do të investonin në një veturë dhe në dekorimin e apartamentit. Ata janë edhe zemërgjerë, prandaj nuk harxhojnë vetëm për vete, por edhe për njerëzit që i duan dhe familjen. Personat e kësaj shenje pëlqejnë që të harxhojnë për ushqime në restorantet më të shtrenjta dhe të shkojnë në udhëtime.

Virgjëresha

Ashtu si në të gjitha aspektet e tjera të jetës, personat e kësaj shenjë janë të matur edhe në aspektin e financave. Ata kursejnë dhe janë gjithnjë të kujdesshëm në shumën që e shpenzojnë. Nuk hyjnë në harxhime të mëdha pa një analizë të detajuar. Ata i frikësohen një të ardhmeje të pasigurt, prandaj edhe mundohen që të kenë gjithnjë disa para të kursyera për ditë të vështira. Janë persona të vlefshëm që punojnë shumë dhe shfrytëzojnë paratë për investime të sigurta afatgjata. Sidoqoftë në disa aspekte as këta nuk kursejnë.

Peshorja

Peshorja e adhuron blerjen, prandaj mund të themi se nga të gjitha shenjat, kjo harxhon më së shumti. Personat e lindur me këtë shenjë harxhojnë më së shumti për veshje, produkte kozmetike, tretmanë të bukurisë. Ata zakonisht hyjnë në borxhe, por në fund gjithnjë ia dalin t'i shlyejnë ato. Janë të lumtur të investojnë në ide atraktive, por për shkak të mungesës së vendosmërisë në jetë, shpesh humbin rastet më të mira.

Akrepi

Akrepi është mjeshtër i vërtetë, kur është fjala për para dhe përfitime. Këta njerëz kanë një sens të mirë biznesi dhe kur hyjnë në investime të mëdha, mbështeten në intuitën e tyre që rrallëherë gabojnë. Ata janë të guximshëm, urrejnë rrezikun dhe në fund dalin gjithnjë fitimtarë. Ata kanë shkathtësi me menaxhimin e parave të të tjerëve. Janë shumë sekretë dhe diskretë, kur është fjala për paratë e tyre, aq sa edhe anëtarët e familjes e kanë të vështirë të dinë se ku i harxhojnë paratë dhe sa shumë kanë në llogarinë e tyre.

Shigjetari

Shigjetari është një nga shenjat më zemërgjera që nuk brengoset për të ardhmen. Ata që kanë lindur në këtë shenjë shpenzojnë sikur nuk ka të nesërme, dhe preferojnë të shkojnë në udhëtime ose në restorante luksoze. Ata preferojnë të shpenzojnë për të tjerët, pasi që nuk janë të kujdesshëm dhe zakonisht fundi i muajit i gjen me mungesë në llogari. Jupiteri është fatsjellësi i tyre, prandaj shumë shpejt i kthejnë paratë e humbura.

Bricjapi

Këta persona janë të kujdesshëm dhe ambiciozë, që punojnë shumë për të fituar paratë e tyre, kështu që nuk dëshirojnë t'i shpenzojnë ato shpejt dhe në mënyrë impulsive. Që nga mosha e re ata kursejnë dhe nuk harxhojnë për luks, pasi që paratë për ta përfaqësojnë fuqinë dhe sigurinë e së ardhmes. Zakonisht konsiderohen koprracë, por kjo nuk është e vërtetë, pasi që Bricjapi gjithnjë ndihmon të tjerët, kur kanë probleme financiare. Ata janë në mesin e njerëzve të paktë, që e dinë vlerën e parave dhe nuk duan të qëndrojnë pa to.

Ujori

Personat e lindur në këtë shenjë kanë zakonisht një marrëdhënie të çuditshme me paratë. Ka momente në jetën e tyre kur kanë shumë, por ka edhe momente kur nuk kanë fare para. Ata pëlqejnë të harxhojnë për veten dhe shoqërinë dhe ndajnë çdo gjë që kanë me të tjerët. Ata u japin hua miqve dhe u pëlqen të japin donacione për bamirësi. Ata zakonisht janë të tërhequr nga investimet e pazakonta dhe skemat financiare interesante.

Peshqit

Peshqit janë mjeshtër të vërtetë të fitimit të parave, por nuk e kanë të lehtë t'i mbajnë ato. Ata jetojnë në një botë të tyren, ku paratë nuk e kanë një rol shumë të rëndësishëm dhe zakonisht harxhojnë më shumë sesa që planifikojnë. Nuk është e pazakontë që të jenë në borxhe të mëdha, megjithatë gjejnë mënyra për të dalë prej tyre. Ata janë të lumtur që t'ju huazojnë para nëse keni nevojë për to, por harrojnë plotësisht për borxhet që kanë.
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi