EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kallamarët vetëvriten

Shko poshtë

Kallamarët vetëvriten Empty Kallamarët vetëvriten

Mesazh  Odin prej 17.12.12 13:28

Kallamarët vetëvriten

Kallamarët vetëvriten F1_13kallam1355405210

Biologët e Kalifornisë po luftojnë për të deshifruar fenomenin, të cilin ata patën fatin ta vëzhgonin të dielën e kaluar në plazhet e rrethit Santa Cruz në rajonin e Gjirit Monterey.

Një mëngjes të bukur bregu u mbush me mijëra trupa kallamarësh Humboldt (lat. Decidicus gigas), të cilët për ndonjë arsye të dukshme kishin dalë në rërë, njofton CBS.Njerëzit madje u përpoqën t’i kthenin kallamarët, të cilët ishin ende gjallë, në det, por ata me këmbëngulje kërcenin sërish në rërë.

Shkencëtarët sugjerojnë se një nga shkaqet e mundshme të vetëvrasjes masive të këtyre kafshëve mund të jetë ngrohja globale.
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kallamarët vetëvriten Empty Re: Kallamarët vetëvriten

Mesazh  Elson F Preci prej 17.12.12 18:27

Mesa duket kane kaluar ne fazen finale te depresionit keta kallamare
Elson F Preci
Elson F Preci

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kallamarët vetëvriten Empty Re: Kallamarët vetëvriten

Mesazh  mereli prej 17.12.12 20:35

hahahaha skan faj dhe ato te shkretet...jan friksuar nga 21 dhjetori me keq se ne...lol
mereli
mereli

Jetoje jeten pa frike...sepse eshte shume e shkurter...

7


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kallamarët vetëvriten Empty Re: Kallamarët vetëvriten

Mesazh  euterpa prej 18.12.12 14:03

ahahhahahahah sa kam qesh ..... edhe kto te shkretat e ndjen qe po vjen fundi hahahahha
euterpa
euterpa

19


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Kallamarët vetëvriten Empty Re: Kallamarët vetëvriten

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi