EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zhurme misterioze

3 posters

Shko poshtë

Zhurme misterioze Empty Zhurme misterioze

Mesazh  Estilen 24.08.11 8:46


Nje zhurme misterioze po behet dukuri globale

Nga e gjithë bota, raporte gjithnjë e më shumë vijnë në lidhje me një zë të çuditshme,fërshëllime si një lloj  baritoni,dhe qe duket se vjen një objekt i madh në ajër.

Në shumë qytete,në mbarë botën kanë dëgjuar i këto tinguj që vijnë nga qielli që mund të zgjasin më shumë se një orë,si psh. Kiev, Bjellorusia, Florida, Michigan, New Jersey, North Bergen, BC Victoria, Alkamar, Maryland, Skandinavi dhe këto janë vetëm disa qytetit,mbasi per kete fenomen sinjalizohet nga e gjithë bota.Githandej deklarohet se tinguj vijnë nga qielli  që mund të zgjasin më shume se një orë,në disa raste.

Ky nuk është një fenomen i ri,sepse shpesh ka qenë vërejtur si dukuri në vitet e fundit. A ka një shpjegim logjik për këtë fenomen? Ndjenja është se kjo dukuri zhurmuese vjen nga një objekt me përmasa të mëdha,me një madhësi minimale prej disa kilometrsh. Zeri duket qe nuk prodhohet nga objekti qe leviz me shpejtesi, por nga ajri  qe lëviz me një shpejtësi prej 150 km / h.

Një lloj i teknologjie e panjohur? Me poshte është një përzgjedhje e videove me ''dukurine'' misterioze.


avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zhurme misterioze Empty Re: Zhurme misterioze

Mesazh  Odin 20.07.13 22:12

Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zhurme misterioze Empty Re: Zhurme misterioze

Mesazh  Odin 31.08.13 19:41

29 gusht 2013 - Terrace BC Kanada.
Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zhurme misterioze Empty Re: Zhurme misterioze

Mesazh  Albaniaa 13.09.13 18:23

avatar
Albaniaa

409


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Zhurme misterioze Empty Re: Zhurme misterioze

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi