EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dr Roger Leir, unë kam hequr implante alienësh

Shko poshtë

Dr Roger Leir, unë kam hequr implante alienësh Empty Dr Roger Leir, unë kam hequr implante alienësh

Mesazh  Androo 12.03.12 15:32

Dr Roger Leir, unë kam hequr implante alienësh nga trupa njerëzore

Dr Roger Leir, unë kam hequr implante alienësh Images

Me ndihmen e shume fizikanteve berthamor dhe shkencetareve te tjere, Leir ka tashme nje konceptim me te mire te menyres se si keto implante jane krijuar, perberjen, qellimet dhe origjinen e tyre.

Qe ne fillim, pacientet e tij nuk e dinin se ata ishin bartes te implanteve te ndryshme (jashtetokesore) e te çuditshme, si dhe ne trupin e tyre nuk ekzistonte ndonje shenje e cila do te vertetonte instalimin e tyre, por pacientet ne periudha te ndryshme kohe vuanin nga dhimbe te forta te papercaktuar se nga shkaktoheshin, si dhe pacientet zbulonin krejt rastesish keto implante fale grafive qe ata benin per arsye te ndryshme.


Implant alien i kostatuar nga dr Leir

Edhe pse kirurgu eshte kritikuar se tepermi dhe ironia ka renduar mbi te nga shume skeptik dhe kundershtar, mbetet te theksohet se studimi i tij, pra i Dr, Leir dhe ekipit qe aji drejton, eshte marre ne konsiderate dhe po “skanohet” nga Laboratori Kombetar i Los Alamos, nga Instituti Teknik i New Mexiko, nga Universiteti i Torontos, Kanada, si dhe nga Universiteti i York-ut, e shume te tjere.

Kirurgu Leir, mbron fuqishem studimin e tij te perfunduar ne grup duke bashkepunuar me shume kolege te tjere dhe analizuar dhe certifikuar gjetjet e tyre ne menyre shkencore.

Interesante eshte se kur sendi hiqet nga trupi i pacientit, ai vendoset menjëherë në një vazo e cila përmban të njëjtin grup gjaku me atë të pacientit, nëse ky send do të vendosej në një vazo me alkool si çdo organ tjetër trupor kur i hiqet një pacienti, ai do të zhdukej.

Dr Roger Leir, unë kam hequr implante alienësh Images
Androo
Androo

250


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi