EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Toka hyn në brezin e fotoneve!

Shko poshtë

Toka hyn në brezin e fotoneve! Empty Toka hyn në brezin e fotoneve!

Mesazh  Odin prej 29.10.12 10:51

Shkencëtarët: Toka hyn në brezin e fotoneve!

Toka hyn në brezin e fotoneve! Largea_fotonet1351465003

Shumica prej nesh janë në dijeni, për atë që ne e quajmë Polarizimi i Fotoneve, por nuk dimë se çfarë në të vërtet është kjo!

Kjo koordinon gjithashtu edhe me fundin e kalendarit galaktikë të Maya-ve, që e mbanin rojet e Kohës!

Janë të shumta artikujt e përditshëm,që i referohen ekonomisë, shoqërisë dhe klimës. Njerëzimi tashmë po bënë një sërë mendimesh dhe hamendësimesh të ndryshme ndaj ndryshimeve që do të vijojnë. Por, duhet që opinioni i gjerë të dijë se gjithashtu dhe struktura e re e energjisë së planetit, ndikon në këto ndryshime.

I ashtuquajturi Brezi i Fotoneve, përbën pjesë e këtyre energjive dhe kushteve të reja. Kjo energji, do na ndihmoj të kalojmë nga Errësira për në Dritë, pra do na ndihmojë të zhvillojmë fuqishëm Vetëdijen tonë.

Që nga viti 1987, viti i Konvergjencës Harmonike, planeti ynë pësoi një ndryshim të madh që vazhdon gjithnjë e më shumë, sa me rritjen e Rrezatimit Kozmik dhe Galaktikë, po aq dhe me Rrjetin e Ri të Fushës Magnetike të Tokës.

Këto faktorë, në tërësinë e tyre, shkaktojnë një rritje të përgjithshme të frekuencave, gjithashtu dhe rindërtimin e energjisë – fizikisht dhe shpirtërisht- të të gjithë organizmave të gjallë të planetit tonë!

Pasi, si sipërfaqja e Tokës, po ashtu dhe klima e saj, pësuan një ndryshim drastik. Shpjegimi i asaj që po ndodh nga pikëpamja shkencore, le t’ia lemë shpirtit gjenial dhe kureshtar të shkencëtarëve tanë për një konkluzion sa më të pranueshëm.

Fenomenet e ngjashme sa vijnë dhe do të shtohen gjithnjë e më shumë pohojnë shkencëtarët vitet që do të vijojnë, pasi fushat dhe fenomenet energjetike, kozmike, galaktike do të dendësohen edhe më shumë dhe do të bëhen më të ndjeshme në terrenin natyral të Tokës.

Sigurisht që kjo lidhet ndër të tjera, edhe me Brezin e Fotoneve (Unaza e Fotoneve) brenda të cilëve do të hyjë gjithnjë e më shumë sistemi ynë Diellorë!

Odin
Odin

513


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi