EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara

4 posters

Shko poshtë

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara Empty Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara

Mesazh  unaza10 04.04.12 20:45

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara 217385_une-photo-du-site-officiel-d-ali-khamenei-ou-le-guide-supreme-iranien-d-s-adresse-a-des-militaires-le-10-novembre-2011-a-teheran

4 Pri 2012 - IRAN - Shtetet e Bashkuara nuk do të jetë i sigurt nga hakmarrja nëse Irani u sulmua nga Uashingtoni , këto janë fjalët e Masud Jazayeri, të një komandanti të lartë, të raportuara nga një gazetë iraniane. "Në fytyrën e çdo sulmi, ne do të kemi një përgjigje dërrmuese.

Në këtë rast, jo vetëm që mund të caktojë në Lindjen e Mesme dhe Gjirin Persik, por nuk ka vend në Amerikë do të jetë i sigurt nga sulmet tona", Teherani është në konflikt me Perëndimin Për shkak të programit të tij bërthamor . Izraeli dhe Shtetet e Bashkuara kanë kërcënuar veprime ushtarake kundër Iranit nëse ai heq dorë nga aktivitetet që synojnë zhvillimin e armëve bërthamore.

Bisedimet e mëtejshme mes Iranit dhe fuqitë botërore duhet të marrë vend të këtij muaji në një përpjekje për të arritur një kompromis. Bisedimet më të fundit kanë dështuar, në të cilën Irani ka refuzuar të pezullojë pasurimin e uraniumit aktivitetet e saj, siç kërkohet nga rezolutat e OKB-së të shumta.

Teherani thotë se programi i tij bërthamor është paqësor dhe ka të drejtën për të zhvilluar .

programi i tij bërthamor nën Traktatin mospërhapjen Zyrtarët iranianë kanë paralajmëruar se reagimi i Republikës Islamike për ndonjë sulm ushtarak do të jetë "e dhimbshme dhe e kërcënoi se do të mbyllë arterie transportit të naftës e Ngushticës së Hormuz.
unaza10
unaza10

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara Empty Re: Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara

Mesazh  lutfi 05.04.12 20:01

Edhe Sadami e kercnonte Ameriken por ja se çka e gjeti...
lutfi
lutfi

8


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara Empty nuk guxon

Mesazh  Ushtari i krishtit 05.04.12 20:20

nuk guxon njeri ta godase ameriken jo per gjo por po pati guximin ta beje njeri ta dije se do fshihet nga harta e botes amerika eshte superfuqi boterore edhe te shkaterron
Ushtari i krishtit
Ushtari i krishtit

152


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara Empty Re: Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara

Mesazh  unaza10 05.04.12 22:06

nuk dime me cfare te besojme
unaza10
unaza10

6


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara Empty po

Mesazh  Ushtari i krishtit 06.04.12 18:56

unaza10 shkruajti:nuk dime me cfare te besojme
po ke te drejte
Ushtari i krishtit
Ushtari i krishtit

152


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara Empty Re: Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara

Mesazh  Gjinkalla 06.04.12 19:18

Jam kurreshtare ta dij.perse Iranianet (meshkujt) puthen ne buze?
Gjinkalla
Gjinkalla

111


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara Empty shko e pyeti

Mesazh  Ushtari i krishtit 06.04.12 19:28

gjinkalla5 shkruajti:Jam kurreshtare ta dij.perse Iranianet (meshkujt) puthen ne buze?
shko e pyeti Iranianet sepse e nderuar un puth femra ne buze me pelqejne femrat edhe nuk jam i interesuar per meshkuj mos bej pyetje idiote se ti nuk kuptohesh se cfar dreqin je e nderuar
Ushtari i krishtit
Ushtari i krishtit

152


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara Empty Re: Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara

Mesazh  Gjinkalla 06.04.12 19:37

Une vetem isha kurreshtare oj foshnje 3 javorshe
Gjinkalla
Gjinkalla

111


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara Empty ahahhahah

Mesazh  Ushtari i krishtit 06.04.12 19:39

gjinkalla5 shkruajti:Une vetem isha kurreshtare oj foshnje 3 javorshe
nuk jam foshnje 3 javorshe te garantoj per kte mund ta vertetoj po deshe
Ushtari i krishtit
Ushtari i krishtit

152


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara Empty Re: Irani kërcënon se do të godas Shtetet e Bashkuara

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi