EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Mario Monti nje masson..!

Shko poshtë

Mario Monti nje masson..! Empty Mario Monti nje masson..!

Mesazh  Estilen prej 14.11.11 13:14


Mario Monti nje mason që ka studiuar në Yale Trilateral .
Tani loja është e plotë.
Mario Monti nje masson..! 604_mario-monti1-largeMario Monti nje masson..! Ciondolo-massone


E pabesueshme! Mario Monti,ish senator evropiane dhe kryetari i Komisionit Trilateral, një grup me orientimin neo-liberale, themeluar në vitin 1973 nga David Rockefeller dhe një anëtar i bordit të Grupit Bilderberg, i cili ka studiuar në University Yale, rezidenca e fameshme e sektit masonik 'Kafka dhe Bones',është gati për t'u bërë President i Këshillit të Ministrave të Republikës Italiane.


Një hap drejt krijimit të një rendi të ri ndërkombëtar.


Mario Monti nje masson..! 3012074060


Keto dite shkruhet,me shume se kurrë se si në këte situate ngrihet një zë i bashkuar dhe i thate (me disa përjashtime italianesh) që i thotë prerë, JO, Mario Montit, një personazh me karakter te diskutueshme dhe diabolik,pjestar i grupit Goldman Sachs, Trilateral, Bilderbeng ....

Në kontrast nga disa media te pakta (me disa përjashtime ),ne pergjithesi Monti thirret si shpëtimtar i vërtetë i vendit, duke minimizuar objektivin e tij te shkuar,globaliizimin, duke treguar edhe një herë qartë jo pavarësinë e medias.

Por në qoftë se, ne ende nuk e kuptojnë grushtin e vërtetë financiare te shtetit,si nje akt i kryer, me të vërtetë italianet jane dele e pula, dhe meritojnë të përfundojë në thertore (sociale) dhe te perfundojne ne varreza.

Nga një Tre-Monti ne nje Mario Monti; Kalvari

Prdje ishte 12 nëntor 2011 dhe Kryeministri Silvio Berluskoni ka dhënë dorëheqje! Rastësisht, të njëjtën ditë 215 vjet më parë, Napoleoni u dorëzua me austriakët në betejën e Caldieros! Sigurisht, paralele në mes të udhëheqësit francez dhe njeriu te Arcore-s, është blasfemi, por rastësia nga data, është me të vërtetë interesante ...

"Të gjithë fajin e ka Silvio Berlusconi! Nëse Italia është në shkatërrim, faji eshte i tij. Ai nuk ka bërë asgjë për këtë vend. " Ky është faji i një personi i cili ka dhënë dorëheqje,dhe tani ne do të kemi zgjidhur të gjitha problemet kombëtare.Ky është mesazhi që është duke kaluar, dhe madje edhe tregjet ndërkombëtare janë duke treguar shenja të këtij lloji.

Ky artikull nuk ka për qëllim të mbrojë te pambrojtshmin, të mbroj tashme nje personazh (politik?) që nuk bëri asgjë për popullin,por per vehten e tij, duke penguar me të gjitha mjetet e mundshme gjyqësorin dhe ne parlament të bëjë ligje për përdorim dhe konsum personal. Qëllimi i artikullit është që të përpiqeni të përdorni trurin tuaj të mendojë dhe kuptojë se çfarë me të vërtetë po ndodh në skenen kombëtare dhe ndërkombëtare:cilat janë dinamikat dhe veçanërisht te mesoni se cilat jane forcat në lojë.

''Qengji'' per sakrificim u gjet(Berluskoni), dhe pas rënies së tij, do të theren te tjere per kurbane publike.Italianet po festojne me shampanjë, pasi më në fund shpëtuan prej diktaturës se Berluskonit, e keqja, sipas nje definicioni.

Por a është kjo e vërtetë? Eshtë vetëm faji i njeriut te Arcore-s(Berluskonit), a po perkundrazi,ekziston dicka tjeter qe nuk duhet te na i thonë? Ka forca të fuqishme,qe në krahasim me Silvion,që eshte një personazh qesharake dhe i padëmshme, punojnë nën hije për dekada të tëra dhe lejohen të zënë Palazzo Chigi te Silvios(Kryeministrine), sepse sistemi funksionoi.

Tani ato forca të njëjta që donin ta mbeshtesnin atë(Silvion), e braktisën njeriun e Arcore-s, pse?

Kanceri i spekulimit financiar

Ndërsa ne përçartemi, spekulimi me i eger për fundosje në varfëri eshte goditja e fundit. Ndërsa ne të humbasin kohë dhe energji jetësore, çakejtë ndjejne erë gjak. Dhe atje ku nuk ka gjak, nuk ka fitim.

Nëse ndërkohë njerëzit vriten, kjo nuk ka rëndësi:! Gjaku është gjithmone gjak. Thirrjet me ditirambe kishin një prirje këto ditë, në rritje dhe në rënie,sepse sipas thashethemeve, do të dorëhiqej Kryeministri. E gjithë kjo konfirmon se tregjet dhe spekulatorët, që jane inspiruesit e vërtetë,nuk besojnë në qeveri.Si eshte e mundur qe besojnë tek Italia dhe jo tek qeveria?

Edhe në qoftë se fenomeni përfshin të ashtuquajturit vende P.I.I.G.S, një emertim që tregon "derrat":si Portugalia, Italia, Irlanda, Greqia dhe Spanja(P.I.I.G.S), pyetja eshtë: pse Italia eshte ne kete gjendje në këtë kohë? Sigurisht Italia nuk është shembull i vetëm,mbasi Greqia është vetë-evidente dhe ''shkelqen''.

Së pari, bankierët greke kanë shpërbëre dhe shkatërruar ekonomikisht ekonomine, pastaj filluan ta blejnë pasurinë te coptuar . Kryeministri grek i tanishëm është Luka Papademus , ish nënkryetar i Bankës Qendrore Evropiane.! E njëjta gjë ndodhi në Itali që nga viti 1992 dhe vazhdon sot e kësaj dite.

Momenti historik është shumë i rëndësishëm, ndoshta për herë të parë në historinë e popujve të Evropës,keta ishin të privuar krejtësisht nga sovraniteti i tyre politik,nga bashkimi monetar, ne Traktatin e Mastrihtit ,dhe pastaj në Lisbonë.

Qeveritë janë bërë fiksione te thjeshta si regjime teatrale për të shkëputur subjekte, pamvarsisht flamujve politike, të majtë apo të djathtë,ato janë një karrem. Partitë e çdo ngjyrë dhe pozicioni politik, janë krahët e pushtetit të njëjtës bashkesi ekonomike!

Politikanët, si thote Ezra Pound, janë kamerierët e bankierëve.

Dhe është pikërisht kjo: për të menaxhuar politikën dhe ekonominë në Evropë dhe në mbarë botën, janë bankierët ndërkombëtare ata qe dirigjojne.. Keshtu, spekullatorët e tregjeve financiare dhe kryesisht ata me te zakonshmit Anglo-hebre-amerikanët, kanë në shënjestër vendet e PIIGS-it dhe mbi të gjitha Italine?

Ja disa argumente të mundshme.

1) Politikat energjetike italiane dhane shumë shqetesime për simotrat e vëllezërit e saj,që menaxhojnë dhe kontrollojne energjinë në botë. ''Kavalieri'', në intuiten e tij plote politike, megjithatë, ishte në gjendje të krijonte marrëdhënie biznesi me Libinë dhe Rusinë per energjinë.

Këto nuk janë gjera të qarta se si u bënë, por rrëzimi tragjike i avionit me Enrico Mattei, ne duhet të nxjerim mesime ... Pas eliminimit fizik të Kolonel Gadafi ka mbetur vetëm Rusia e Putinit. Aktualisht, 30% e ENI,Eneli korporata energjitike e Italise, është në duart e publikut. 20% te saj e kanë të njëjtën investitore anglo-amerikan, që duan ta rrëmbejn, në sajë të krizës ekonomike qe kane hartuar.

Ata duan të vënë kthetrat e tyre në xhevahirin italian, për të fituar energji dhe për të parandaluar çdo zhvillim të vendit,mbasi pavarësia e energjisë është gjithmonë një e keqe që luftohet me çdo mjet, të ligjshme apo të paligjshme.

2) Një tjetër gjë interesante dhe ndoshta objektivi i vërtetë i spekulimeve ndërkombëtare kundër Italise janë rezervat e arit të Italisë. Fort Knox-i ynë, është rreth 2451,80 ton prej ari fizike. Me gati 2500 ton ar, Italia ka rezervat e treta më të mëdha ari në botë, pas Shteteve të Bashkuara dhe Gjermanise.Një ''pjatë'' shumë tërheqese...

3) Shitja e pasurive të tjera të rëndësishme publike,është gjithmonë tërheqës për kapitalin e huaj, shihni Greqine. Dhe historia ka tendencë për të përsëritur në vetvete, në qoftë se nuk kuptohet.

Disa javë pas masakrës Capaci (23 Maj 1992 humbën jetën e tyre në kurth te mafjes,gjyqtari Falcone Giovanni , gruaja e tij dhe tre oficerëve të shoqërimit), pikërisht në 2 qershor 1992,Britania e jahteve te Mbretëreshës Elizabeta e II, ka organizuar një komplot i vërtetë kundër Italisë.

Personazhe të tilla si filantropi Gerogo Soros , Xhulio Tremonti ish Drejtori i Përgjithshëm i Thesarit, Mario Draghi ish Presidenti IRI, Romano Prodi ish Presidenti i ENEL, Guvernatori i Bankës së Italisë Karlo Azelio Ciampi ,si dhe Ministri Beniamino Andreatta, shiten pasurinë publike italiane,kapitalit të huaj, grupit Goldman Sachs, Barings, Warburg, Morgan Stanley dhe disa të tjerëve.

Te tjere "bashkëpunëtorë" ne kete katrahure, ishin ministri italian Thesarit Piero Barucci, drejtor i Bankës së Italisë, Lamberto Dini, dhe Kryeministri i atëhershëm, Giuliano Amato.

Duke filluar nga deklasifikimi i treguesve B.OT., nga Moody, Agjensia e normimit të SHBA, hungarezi-hebre,afaristi George Soros, u përpoq të marrë në posedim 10.000 miliard lireta nga Banka e Italisë,per te spekulluar kundër paundit te qendrueshem anglez. Carlo Azeglio Ciampi, për të "parandaluar", spekulime të tilla,ka djegur rezervat e huaja: 48 miliardë dollarë. Ciampi, për shërbimet e tij ndaj padroneve,do ta shpërblenin ate me postin President i Republikës ...

George Soros ka hetuar proxies financiare te Romës dhe Napolit, por ne e dimë se si përfundoi, sepse ishin pjesee grupit bankar të anglo-francezeve, Rothschild . Pas këtij sulmi të shënjestruar ndaj liretes dhe zhvlerësimi i menjëhershme i saj prej 30%,u privatiziua pjesa më e madhe e asteve shteterore me çmime të volitshëm (ENEL, ENI, Telekom, etj.), nje akt i kryer me punen e qeverisë Amato (1992-1993) dhe Prodi (1996-1998).Ky privatizim mafiozesh do të vazhdojë edhe me qeverinë e ardhshme të shitur,Dini dhe Amato.

4) Le të mos harrojmë kurrë nënen Euro. Monedha e përbashkët evropiane ka lindur në prehër të globalizmit, dhe qëllimi ishte për të goditur të gjithë Evropën politikisht dhe ekonomikisht. Nje bashkim per te na copetuar. Iluzioni i bashkimit të popujve dhe kulturave eshtë duke na shpartalluar zhvillimin në planin politik, ekonomik dhe social.

Problemi-Reagimi-Zgjidhja.


Dhe kush është zgjidhja? Ilaci për të shpëtuar të gjithe, është valuta e vetme botërore, ndoshta edhe elektronike,Euro.


Një hap drejt krijimit të një rendi të ri ndërkombëtar.

Në hijen e Goldman Sachs.

Pothuajse të gjithë personat e prekur nga këto spekulime mega, janë të lidhur me dalje të dyfishtë të bankave ndërkombëtare të investimeve të tilla si Goldman Sachs, anglo-hebreje.

Emrat si Mario Draghi (Goldman Vice President i International për Evropën), Romano Prodi (këshilltar), Gianni Letta (ish Nënsekretari për Kryesinë e Goldman dhe këshilltar i qeverisë Berlusconi, dhe i njëjtë eshte edhe Mario Monti ...

Në hijen e Frankmasonerisë

Personazhe që konturohen jo vetëm në bordin e filialeve financiare te vërtetë, por edhe në takimet supersekrete,si ne ate te Grupit Bilderberg. Në vitin 2004, Grupi u takuan në Stresa, në brigjet e liqenit të Maggiore Itali, ku merrnin pjese emra të tillë si Franko Bernabe, Mario Draghi, Mario Monti, Tommaso Padoa-Schioppa (kohët e fundit ka vdekur), Richard Sparrow, Paolo Scaroni, Mark Tronchetti Provera dhe të tjerët.

Në vitet e mëvonshme,u pasurua me disa emra të rinj,qe u dhanë këtyre takimeve gjithmonë të njëjtën gjë .. Aktualisht Komitetit Qendror i grupit të lobit të fuqishëm, në mesin italianëve ishte dhe Franco Bernabé (Telecom Italia spa) dhe kreu i ri i qeverisë italiane, Mario Monti (President Universiteti Bocconi ).

Grupi Bilderberg u themelua në vitin 1952, por u formalizua në qershor 1954,ne hotelin Bilderberg në Oosterbeek, Holandë. Që nga ajo kohe takimet janë mbajtur një herë ose dy herë në vit, në fshehtësi totale. Takimet e para u zhvilluan vetëm në vendet evropiane, por që nga '60 dhe në SHBA.

Ky organizim ishte një nga faktet më të diskutueshme, mbasi disa persona ngarkoheshin per te vendosur fatin e botës me dyer të mbyllura. Asnjë fjalë nuk ka rrjedhur per ate që është thënë gjatë takimeve sekrete te Grupit.Mario Monti nje masson..! Att_jpg
Në të djathtë senatori Mario Monti dhe anën e majte Romani Prodi ...

Senatori i ri i përjetëshem (në sajë të providencialeve te Presidentit Giorgio Napolitano, një politikan funksional), prof. Mario Monti,ndryshe edhe si një njeri i Goldman Sachs, një anëtar i Grupit Bilderberg, është edhe Kryetar i "Komisionit famëkeq Trilateral evropian, një lloj Freemasonrie ultra-liberale amerikane, evropiane dhe Nippon, frymëzuar nga David Rockefeller dhe Henry Kissinger".

Komisioni Trilateral, ka lindur gati dyzet vjet më parë, në korrik 1973 dhe është me perberje nga elita politike dhe ekonomike ndërkombëtare, e njohur si Dhoma e Larte: një rreth i mbyllur, që synon gjithmonë të bëhet një organ privat për konsultim dhe drejtimin e politikës ndërkombëtare të vendeve treshe (SHBA, Evropë, Japoni), që këtej rrjedh dhe emri.

Mario Monti eshte ndër të tjera dhe pjesë e komitetit ekzekutiv të Institutit Aspen ne Itali , një tjetër aktivitet i paqartë,financuar nga Fondacioni Ford dhe Fondacioni Rockefeller, presidenti i së cilës është aktualisht nënpresidenti Xhulio Tremonti dhe Letta ,nip i më madh i Gianni Letta-s se fuqishem.Rikujtojme,Goldman Sachs,Banka private anglo-amerikane me potentja,ka ne postet komanduese Mario Draghi(ne banken qendrore Europiane),Mario Monti(ne Itali) dhe Papademus (ne Greqi)


Anëtarët e Komitetit Ekzekutiv të Institutit Aspen janë: Luigi Abete, Giuliano Amato, Lucia Annunziata, Francesco Caltagirone, Fedele Confalonieri, Francesco Cossiga, Gianni De Michelis, Umberto Eco, John Elkann, Franco Frattini, Cesare Geronzi, Enrico Letta, Gianni Letta, Umberto Colombo, Paolo Mieli, Mario Monti, Tommaso Padoa-Schioppa (vdekur), Corrado Passera, Romano Prodi, Cesare Romiti, Carlo Scognamiglio, Domenico Siniscalco, Lucio Stanca, Xhulio Tremonti, Giuliano Urbani, etj.

- Keta emra jane marrë nga faqja zyrtare e Institutit Aspen www.aspeninstitute.it/AspenWeb/AspenWeb.nsf/esecutivo?OpenForm&Lingua=E&Area=10000.

Në mesin e anëtarëve te Komitetit Ekzekutiv të Institutit Aspen,përfshihen edhe te huaj si Henry Kissinger, Madeleine K. Olbright, etj.

Kështu kreu i ri i qeverisë italiane, i pranuar si nga e djathta dhe e majtë, është pa dyshim sot per sot një nga njerëzit më të fuqishëm në Itali, ndoshta pas Mario Draghit (i quajtur Mister Britania në mjediset e llozhes se tyre), dhe nje zëdhënësi ultraliberalist i anglo-amerikano-hebre.

Imazhi i ndritshme i rektorit te thinjur dhe profesor i ekonomisë,Mario Monti, nën mantelin e senatorit te perjetshem,do te vazhdoje, ndoshta si kurrë më parë,per te shitur pjeset e fundit te Italisë,të asaj që kane mbetur ende në vend.

Edhe te gjitha keto shitje do te behen në dobi të fuqive të zakonshme dhe të forta ndërkombëtare. Nga ligjet e turpshme personale te Berluskonit,per mbrojtjen e pasurise se tij,tani do te kemi rastin te shohim qe ne parlament do te kalojne ligje për masson-amet ...

Marcello Pamio

marrë nga disinformazione.it
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mario Monti nje masson..! Empty Re: Mario Monti nje masson..!

Mesazh  Jon prej 07.12.11 0:50

Kush eshte Mario Monti

Një video promocionale e emisionit të njohur italian "Voyager" hedh dritë mbi disa rrethana misterioze që lidhen me kryeministrin e ri italian Mario Monti, një figurë jo shumë aktive politikisht por që në mënyrë të papritur arriti të bëhet faktori kryesor jo vetëm i Italisë por edhe Europës e cila rrezikonte një efekt ekonomik "domino" nga falimentimi i Italisë.

Masoneri, numra palindromik, koincidenca të cuditshme, një video për t'u parë me një frymë.

Në fakt, duket se Monti i ka paraprirë asaj teorive konspirative që në fjalimin e tij të parë në Senatin Italian kur tha me ironi se nuk është pjesë e "fuqive të mëdha", duke iu referuar edhe zërave të brendshëm që habiteshin me mënyrën sesi një i panjohur në klasën politike italiane të bëhej njeriu i momentit në mënyrë të papritur.

Në videon në fjalë, evidentohet fakti se Monti u votua në datën 11.11.11, një shumë e cila po të mblidhet bën 33, e cila është e grada më e lartë e massonerisë. Po ashtu, në video dëshmohet se Mario Monti është pjesëmarrës në takimet e famshme e misterioze të Bildenbergëve, ku përflitet se përcaktohet rendi botëror dhe zhvillimet globale nga biznesmenët më të fuqishëm të botës.

Një nga detajet impresionuese që sjell videoja është një pikturë e hershme, ku një personazh enigmantik në cepin e një pikture i ngjan në mënyrë befasuese kryeministrit të ri italian...

Jon
Jon

1159


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mario Monti nje masson..! Empty Re: Mario Monti nje masson..!

Mesazh  Arb prej 08.12.11 18:46

E habitshme duket se si po manovrohet , duke infiltruar ne qeveri te fuqishme njeres qe nuk jane te pershtatshem dhe te pelqyeshem nga popullata, por kane nje simpati te vecante nga Elita.

"Kriza" ekonomike duket si nje mjete tejet i volitshem, per te realizuar ate qe kohe pas kohe flitet , rendin e ri!
1 Futen ne borxhe qeverite
2. Pergjegjesia i ngopet nje personi
3, Shpallet "gjendje e jashtezakonshme" finansiare
4. Dhe pa ZGJEDHJE ELEKTORALE, futet ai per te cilen, populli s'e kishte zgjedhur kurre!Por Elita me ngulm e kerkon.

Kjo eshte rruga qe besoj edhe per ca kohe do ta shohim si aktuale deri sa te "pushtohen" gjitha vendet kyce per t'arritur ajo qe flitet e perflitet, se sa do te jete efikase koha do te na tregoj,
Arb
Arb

36


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mario Monti nje masson..! Empty Re: Mario Monti nje masson..!

Mesazh  Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi