EXPLORER UNIVERS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shkollë për Magjistarë

2 posters

Shko poshtë

Shkollë për Magjistarë Empty Shkollë për Magjistarë

Mesazh  Estilen 04.03.11 16:50Hapet shkolla e pare ne
bote,per Magjistare

Shkollë për Magjistarë Article-0-0D6A9C37000005DC-269_634x427

'Nëse e keni lexuar ndonjëherë Harry Potter dhe nëse me të vërtetë keni menduar se magjistarët ecin në mes nesh, ndoshta pas një platforme të fshehtë ne tren, apo në komunitetet e fshehtë, unë mund t'ju them se ne jemi absolutisht te vërtetë,-thotë Oberon, nga Catoti, Californise.

Sot,shkolla e Zell Oberon e magjise është shkolla e parë që do të njihet zyrtarisht si një krijimin akademik me emrin Ravenheart e Grey.

Shkolla Grey mëson ne 16 departamente, përfshirë Alkimi, Beastmastery, , shkop magjik-marrje dhe etj.

Nxënësit që ndjekin shkollen e magjise se fshehtë janë të ndarë në katër shtëpi te lashtësise - te eres, Undines, Gnomes dhe Salamanders, dhe si Potter, studentët studiojnë një mbrojtje kundër Dark Arts-it vdekjeprurës.

Oberon u rrit në famë në fillim të viteve 1980 si një njeri i çuditshëm i cili deklaroi se kemi krijuar së pari njëbrirëshin ne botë. I vetë-shpallur 'mjeshtër i magjise "krijoi një krijese me nje brirë tevetem, duke përdorur një operacioni të thjeshte në një dhi, që e bëri faqe lajmi të para në Amerike.

Krijesë më vonë shëtiti gjithe Amerikën me një cirk te famshëm. Është magjistar është ëndrra qe do të ketë çdo një njëbrirësh, dhe kemi arritur ate " thotë Oberon, i cili jeton me gruan e tij, Morning Glory, 63 vjecare, një magjistare.Në 1985, ai organizoi një ekspeditë zhytjeje në Australi dhe New Guinea për të hetuar misterin e vjeter te moshes se sirenës.

Shkolla Grey krenohet me 735 studentët, nga të cilat 100 janë sipas kerkeses se Oberon , nën-18 vjec 'stazhier per Harry poçtter "Tani për tani, ky është një kolegj online,me kampet e rregullta te magjistareve ku mund të studiojnë Muggles per shtatë vjet dhe për të diplomuar me një shkallë ''Mjeshter në magji''

"Ky është një kualifikim serioz," këmbëngul magjistari Oberon . "Ne bejme mësime të avancuara ne 'Mathemagicks', Ngatërresë kuantike, Kozmologji dhe Metafizike, dije, Wortcunning [mjekësi bimore] dhe të gjitha shkencat e lashta." Dhe eshte nje mrekulli -thote Oberon,oferta është në një kështjellë gjigande në St Helena, Montana, për të drejtuar per një kohë të gjate arsim ne magji.

Daily
Mail
avatar
Estilen

713


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Shkollë për Magjistarë Empty Re: Shkollë për Magjistarë

Mesazh  Bojkano8 14.06.23 18:36

Pershendetje. Une kam kryer disa Online kurse te Magjise ne Perendim. A ka ne trojet shqiptarre shkolla ku mundem te avansohem me tutje? Ju lutem PM
Bojkano8
Bojkano8

1


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi